Gezici Araştırma Twitter’dan Son Referandum Anketini Açıkladı!Referanduma günler kala, Twitter üzerinden son referandum anketini Gezici Araştırma Şirketi açıkladı. Yaptığı araştırmayla ilgili bazı açıklamalarda bulunan Gezici evet ve hayır oylarıyla ilgili son durumu ortaya koydu.

Gezici, yaptığı araştırma sonucunda ‘Hayır’ın yüzde 51.1 olduğunu ve sandığa katılım olması durumunda referandumda ‘Hayır’ın oranının yüzde 53.9’a çıkacağını bildirdi.

Gezici Araştırma Twitter'dan Son Referandum Anketini Açıkladı!

Referandum’da ‘Evet’ kararı alan parti yönetiminin aksine MHP tabanının büyük oranda ‘Hayır’ oyunu vereceğini ifade eden Araştırma Şirketi, “MHP seçmenin % 70’i kararlı hayır diyor” ifadelerini kullandı.

Gezici Araştırma Twitter'dan Son Referandum Anketini Açıkladı!

Gezici Araştırma Şirketi’ne göre AKP seçmenin % 82’si Kararlı ‘Evet’ diyor.

Gezici Araştırma Twitter'dan Son Referandum Anketini Açıkladı!

Gezici Araştırma Twitter'dan Son Referandum Anketini Açıkladı!

Ünlü Araştırma Şirketi, Halkın %70’inin ‘Evet’ çıkar inancını taşımasına rağmen ‘Hayır’ oylarını önde olduğunu ifade ediyor.

Gezici Araştırma Twitter'dan Son Referandum Anketini Açıkladı!

YORUMLAR - 3 YORUM
 1. turkish-emre dedi ki:

  Abi bu adamlar niye TV de çıkıp tartışmıyolar neyin ne olduğunu. .

 2. C☆ ÖNCE VATAN C☆ dedi ki:

  Bütün partilerden kardeşlerim Barzani evet çalışması başlatmış haberiniz olsun !! Bu barzani topraklarımda paçavrası Al Bayrağımın yanında sallandırılan adamın güyya bayrağı.Bunu sallandıran Akp Yani bunlar evet çıkarmak için herşeyi yapacaklar Bu zat kendi kanalı Rudaw Tv de hava durumunda Sivas ve Adanayı da içine alan geniş bir bölgeyi kürdistan toprağı olarak gösteriyor.Ben yalan isem Youtube de aratın ve acı gerçeği görün. Akp bunlarıda çağırdı Bu bayrağı çektiren Akp yakında millete Barzanide beni kandırdı derse şaşırmayın.Ülkemize hainlik eden ve bu pkk ya düşmanıymış gibi gözüken bu düşman Barzani nin yanında yer alanlara kanka olanlara evet mi diyeceksiniz ???!!! Pkk youtube’de ne diyor HAYIR oyu çıkarsa biz bittik diyor. Yani ters mantık Evet çıkması eyalet sistemi getirecek.Pkk bu ülkenin iyiliğini istermi size soruyorum? Bu başkanlık sistemi asıl onlara özerklik sonrada akabinde bölüneceklerini düşünüyorlar. Rte kendi ağzıyla diyor zaten youtubede izleyin.Bütün Avrupa evet çıkmasını istiyor kendi ülkelerinde miting istemiyor söylemi hikayedir.Mani oluyormuş gibi yaparak aslında daha çok Reklamını yapıyorlar Akp nin ! Bu danışıklı dövüştür.Mesela Hollanda seçimde bu olaylardan dolayı aşırı milliyetçiler fazladan mecliste koltuk kazandılar Akp ise mağdur edebiyatı yaparak bu işten oy kazandığını zannediyor Bunlar Akp nin oy kazanım oyunlarıydı eyyy milletim kardeşlerim ! Oyunuzu atarken Vicdanınızı da atmayın Oy atarken Bu uğurda toprağa düşen şehitlerimizide düşünün Ben bunun içinde HAYIR diyeceğim.

  1. düzceli dedi ki:

   sahtekar pkk nerde ne zaman hayır oyu çıkarsa biz bittik demiş kanıtlamayan şerefsizdir…