Gezici Araştırma’nın Çok Çarpıcı Başkanlık Sistemi AnketiKatıldığı bir televizyon programında son başkanlık sistemi anketini açıklayan Gezici Araştırma Şirketi sahibi Murat Gezici, Nisan ayında yapılması planlanan referandumla ilgili çok çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

Yaptıkları anketle ilgili detaylar veren Gezici, Başkanlık sistemini destekleyenlerin ve bu sisteme karşı olan seçmenlerin nabzını tuttu. Ankete göre, Başkanlık sistemine “evet” diyenlerin oranı yüzde 41,8’de kalırken, “hayır” diyenlerin oranı yüzde 58,2 oldu.

İşte Gezici’nin yaptığı anketin sonuçları:

YORUMLAR - 32 YORUM
 1. Chp l dedi ki:

  Ataturkun srtidan pirim yapmayin ataturk hayatda olsa devleti bolmek isteyenlerle avrupa ile pkk ile beraber olup hayir dediniz icin size yaziklar olsun derdi millet icin cocuklarimiz icu. Evet evetttttt

 2. SALİH dedi ki:

  Ulu önder tam 100 yıl ileriyi görmüş ve net konuşmuştur.Ben ve ailem onunla gurur duyuyoruz . Lakin Atatürk düşmanları her fırsatta ona hakaret etmekte bir kusur görmüyor devlet bütün bu olanlara göz yumuyor. Böyle bir iktidara evet diyenleri anlamıyorum.

 3. Adem dedi ki:

  Yönetecek sen böyle yonetsinler en başından akp nin diktatörlük heveslisi olduğu bu yüzden hiç oy vermedim Hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 4. Suat ali asker dedi ki:

  Hayır hayır yuzbinkere Hayır

  1. MİLLİYETCİ dedi ki:

   Suat Ali sen nerenin askerî sin.. PKK Feto hayır diyor sende hayır diyonya ondan sordum.

  2. evet dedi ki:

   Si z hayircilar teröre hizmetcidir akıllı olun bir memeleketiniz daha yok hayircilar ne zihniyetle hayır diyor anlam vermek mümkün değil akıl yokki sizde artı en basit pkk gavurlar hayır diyorsa sen evet demen lazım mademki. Milliyetcisin bende evet sizlere inat

 5. Burhan dedi ki:

  EVET

 6. mustafa baygun dedi ki:

  bu gezıcı arastrma kadarkolpacı şirket yok daha once anketorlugunu yaptım chp secmının olan mahale secılır hep orda anket yaptırrrlar

 7. eski ak partili yeni saadet li dedi ki:

  15 yıldır her seçimde ak partiye oy veren bir insan olarak yazıyorum.bu iş chp pkk işi falan değil. aklı başında olan her insan bu şekilde bir başkanlığa hayır der.bu başkanlık değil sultanlık.yürütme sen olacaksın yasama büyük çoğunlukla elinde olacak el ele verip yargıyı da seçeceksin. böyle sistem mi olur. umarım müslümanlar bu işe uyanır

 8. temiroğlu dedi ki:

  bu vatandaş kesin CHP genel merkezinde araştırma yapmış.

 9. HAYIR dedi ki:

  siz değilmisiniz bukadar derdi başımıza açan öyle ben hata yaptım milletim hakkın ı helal etsin demeyle olmaz bu işler…. sizin belediyeleriniz değil mi hasta insanları sebepsiz yere işten atan torpilsiz adam çalıştırmayan şimdi bizde size sonuna kadar hayır diyoruz feriştahı da çıksa meydana hayırrr

  1. bozkurt dedi ki:

   90 yıılık tarihinde ülkeye çaktığı bir çivisi bulunmayan chp terör örgütleriyle ortak hareket eden hadep hayır diyorsa sonuna kadar eveeeeeettttt

  2. Eski chpli dedi ki:

   Evet evet evet

 10. Mutlaka Okuyun C* dedi ki:

  Ya ne demokratikker bu Akp liler bir bilseniz !!! Şimdi bu Akp trolleri bana provakatör diyecekler ama maallesef onlar provakatör Herkese saldırıyorlar Meral Akşenere zorluk çıkarıyorlar son bir haftada suçu sadece HAYIR demek olan 46 insanı içeri aldılar birine silah çektiler Hayır afişi astı diye bir Chp li gence silah sıktılar karnından yaraladılar işlerine son verilen profesörleri (Akp nin yandaşlarının bile karşı çıktığı) bunu protesto ettiği için dövdüler kadınlarımizı saçlarından çekip düşürdüler sürüklediler son iki haftada buna benzer 15 20 olay gerçekleşti dahasıda gelecek kimseyi çıkartmıyorlar korkutarak dövüyor işiyle şantaj yapıyorlar bu bir referandum değilmi arkadaş kampanya değilmi arkadaş hani bunlar demokrasiyi heryerde dillendirmemişlermiydi arkadaş ne bu ďüşmanlık ne bu nefret Akp trolleri cevap verin Akp ye oy vermiş kardeşlerim görün bunları bu nefretin sonu nereye gidecek Allah göstermesin iç savaşmı çıkartmakmı istiyorsunuz siz bunların demokrasi anlayışı budur saldırdıkça bu insanlar evet demeyecek dahada kamçılanacak artı Akp li kardeşlerimizde görecek yapılanları Başkanlık oldu farzedelim (ki imkan yok)sonrasında bu ülke insanına zulüm gelecek bu Akp li temiz kalpli insanlarada sırayet edecek biz iyi yoldayız endişe edecek onlar biz sakin olmalı hangi partiden olursa olsun biz her kadeşimize nazik saygılı sevgi dolu olacağız bir Müslümana yakışır şekilde. Biz zulüm dolu emevilere karşı imamazam Ebul Hanife gibi olmalıyız Ülkemin dahada kötüye gitmesine engel olmak için bir HAYIR ‘da benden.

  1. emre dedi ki:

   Baktin olmuyor evetler gittikçe artıyor işi provakatorluge sardin.bosuna uğraşıyorsun böyle yalanlarlada olmaz bu iş milletin bu yalanlarıniza karnı tok bi yerleriniz yemiyorda yese tüm fetoculeri akp muhalifi diye masumlastiracaksiniz hayircilar değil fetoculer içeri alınıyor terör örgütü mensupları ve yandaşları içeri alınıyor kim bilir sen hangisine yandassin şiddet olayları ise anca sizin gibi psikolojisi bozuk chplilerde olur malum halk TV insanda ne psikoloji koyar ne insanlik

   1. Emre Kağan dedi ki:

    atatürk’ün 1927’de yaptığı bir konuşmanın bir bölümüdür.

    konuşmanın o bölümünü aynen yazıyorum, yorum sizin:

    “efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları , selçuklu ve osmanlı’yı bu yüzden batırdığı için yasakladık.

    çok değil yüzyıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki, bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek, ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirlerine düşeceklerdir.

    ayrıca unutmayın ki, o gün geldiğinde , her bir taraf diğerini dinsizlikle ve vatan hainliği ile suçlamaktan geri kalmayacaktır.”

    17 aralik 1927/ ankara

    Yasa Mustafa Kemal Pasa Yasa..Senin yolundan dönmek yok.Hayırlı Olacak inş.

    1. Kenan dedi ki:

     Atatürk herseyi bilen , gören ve isitendir , yasa Mustafa Kemal Pasa yasa .
     Senin yazdiklarinin özeti budur , Allah c.c. size önce akil sonra fikir versin .
     Oyum tabiiki EVET .

    2. Mert dedi ki:

     Siz Gezi Parki provokatörlügünde Atatürk ile Öcalananin resmini yanyana getirenlerdensiniz muhakkak .
     Sizinkisi Atatürk sevgisi degil , kendi amaciniz icin onun ismini kullanmak .
     Hantal Devlet yapisindan kurtulmak icin EVET . Kendi üreten Türkiye icin EVET , Teröre karsi daha cabuk reaksiyon gösteren Türkiye icin EVET , ideolojik saplantilardan dolayi kurulamayan hükümetler yüzünden zarara ugrayan Türkiyenin bunlari bir daha yasamamasi icin EVET.

  2. ırem dedi ki:

   helal arkadasım akkoyunlar neye evet dedıgının farkında dahı degıl hayır dıyoruz sonuna dek

 11. Vatan 1923 dedi ki:

  İşidliymişiz pkk lıymışız fetöcüymüs üz geç bunları geç Biz bunların hepsiyle zamanında kol kola kanka olduğunuzu çok iyi biliyoruz hatta siz bile! Vatanımızı sizin gibi Vatan hainlerinin elinden kurtaracağız günden güne Hayırlar çığ gibi büyüyor büyüdükçe korkuyor saldırıyor geçmişteki yaptıklarınızı unutturmak isteyip Her partiden Vatanseverlere dil uzatıp siz hayır derseniz hainlerle bir olursunuz yada Direk Hain diyip çamur atıyor düştükçe düşüyor ve küçülüyorsunuz ve daha da düşeceksiniz.Vatan esaretten zulümden kurtulacak Yüce Rabbin izniyle Vatan için HAYIR lı olsun.

  1. emre dedi ki:

   Evet çıkınca da bi yorum yaz en azından bi özür

  2. Hakan dedi ki:

   Sizde bu kafa varken Isidli , pkk’li , fetöcü olmaniza gerek yok , insanin basina ne geliyorsa cehaletten yada ahlaksizliktan geliyor , fitrat meselesi kisaca.
   Vatan icin EVET , Ezan icin EVET , Bagimsiz Türkiye icin EVET.

 12. TOPLUMUN EN AZ UCTE IKISI ONAYLAMADIGI ANAYASA DEGILDIR dedi ki:

  Cumhuriyetimimiz,kazanimlarimiz icin hayir insallah.

  1. Zuhtu dedi ki:

   Sana gülüyoruz bire cahil. Anketlere inanmiyan sizler anketmi yaptıniz. Peki sagcılara bak birde solculara anket böyle yapılır. Sağcı ağzıyla hayır der ama seçim günu CHP’nin sandiga attığı hayıri gorunce EVETİ atar. Babanın oğluna kızması gibi.

  2. Karaman dedi ki:

   sen o basligi degistir enkaz ! bugune kadar yapilan anayasalarin hangisi halka sorulmus da buna dil uzatiyorsun be

  3. Evetci MİLLİYETCİ dedi ki:

   Kim diyor desteklenmiyor diye, bizim bildiğimiz Türkiye’nin yüzde 10-15 gecmiyen CHP onaylamıyor.onun dışındaki herkes onayliyor. Zaten BASKANLİKTA gelirse CHP by by olcak daha adını duymayacagiz.

  4. Kenan dedi ki:

   Iyi ya iste , eger ücte ikisi onaylamiyorsa demekki referandumdan hayir cikacak demektir neden rahatsiz oluyorsunki ?
   Yoksa söyledigine kendindemi inanmiyorsun?
   Söylede bakabilirsin , demekki ücte biri yeni anayasayi onayliyor , mevcut anayasa yapilirken halkin yüzde kaci onaylamisti ?
   Pardon halka sorulmamisti degilmi , ülkeyi kendi mali zannedenler raki masasinda hazirlamisti .
   Raki masalarinda hazirlanan anayasa yerine halkin iradesi ile hazirlanan anayasaya EVET.

 13. İSKENDER DÜZGÜN dedi ki:

  AKP LİLER SUÇLARINI ÖRTMEK İÇİN BAŞKANLIK YUTTURMACASINA SIĞINIYORLAR. ANCAK BU YUTTURMACAYA MİLLETİMİZ HAYIR DİYECEKTİR.

 14. HAYIR dedi ki:

  Benden hayir.Din devletine hayir.

  1. ATA YURTSEVEN dedi ki:

   SAYIN HAYIR’CI,ELHAMDÜLİLLAH HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ,LAKİN O KELİMEN ÇOK YANLIŞ.DOĞRU OLAN ŞU,BUNLARINKİ,NE DİNİMİZLE,NE KİTABİMİZLA,NE ÖR,NEDE ÖZÜMÜZLE ÖZDEĞLEŞMİYOR.BUNLAR BİZİM YÜCE DİNİMİZİ KENDİ ÇIKAR VE MENFAATLERİNE GÖRE KULLANAN ZAVALLILAR.DİNİ PARSELLERE BÖLDÜLER YETMEDİ,HALKIMIZIDA BÖLÜP PARÇALAMAK,ATA’MI VE CUMHURİYETİMİ YOK ETMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA SARFEDİLMEKTE.BAKMAYIN ÖYLE YOK EFENDİM REJİM DEĞİŞİKLİĞİ YOK DEMELERİNE.70 YAŞINDAYIM,ELHAMDÜLİLLAH,İNANÇLI,ALLAHA VE RESULUNE AŞIK VE DE ATATÜRK HAYRANI BİR KİŞİ OLARAK BEN BÖYLE BİR ŞEY ŞUANA KADAR GÖRMEDİM.BÜTÜN DEĞERLER YERLE BİR…NOKTA.

   1. GERCEKLER ACİ EVETCİ dedi ki:

    CHP ve hdppkk dan mi bahsediyorsun aynen katılıyorum kardeşim. Bunlar senin gibi dini katmaz DEGİLMİ kardeş, bunlar Atatürk’ü hic katmaz arkasına siginmaz DEGİLMİ kardeş. Her kelimeden biri din, biride Atatürk dersiniz. Bunlarlada hiç alakamız yok zaten, De getttt saf

 15. Kemal ASLAN dedi ki:

  hayır…; çünkü yeniden bir kurtuluş savaşı verebilecek zihinler yozlaştırıldı ve halkın üzerine tanlarla yüründü. bunu da iktidar kendi eliyle yetiştirdiği zihinler yaptı. YENİDEN KURTULUŞ SAVAŞI VERMEK İSEMİYORUZ. Tek adamlık sisteme hayır…