Gezici Araştırma’nın Son Başkanlık Sistemi Anketi

27.12.2016
31.141
A+
A-


Gezici Araştırma Şirketi’nin son yayınladığı başkanlık sistemi anketinde çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Gezici Araştırma başkanı Murat Gezici’nin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre başkanlık sistemine destek yüzde 42 olurken, karşı çıkanların oranı yüzde 58 oldu. Üstelik MHP’li seçmenlerin yüzde 64,2’si de başkanlık’a karşı!

Ankete göre, sisteme referandumda “Hayır” diyeceğini belirten yüzde 58’lik dilimin yüzde 20,5’i AKP’li, yüzde 93,7’si CHP’li, yüzde 64,2’si MHP’li, yüzde 95,3’ü de HDP’li.

Gezici Araştırma'nın Son Başkanlık Sistemi Anketi

Gezici Araştırma şirketinin genel müdürü Murat Gezici, AKP ve MHP’nin Meclis’e getirdiği anayasa değişiklik teklifine ilişkin olarak yaptıkları araştırmadan bir kısım paylaştı. Buna göre, halkın yüzde 58’i değiştirilmesi planlanan sisteme karşı çıkıyor.

Gezici, “AKP seçmeninin başkanlığa karşı olan kesimi MHP seçmeniyle aynı düşünüyor Başkanlık eşittir federasyon, federasyon eşittir bölünme görüşünde” dedi.

Murat Gezici’nin açıkladığı anket sonuçları şu şekilde:

Gezici Araştırma'nın Son Başkanlık Sistemi Anketi

YORUMLAR - 133 YORUM
 1. Türk! dedi ki:

  BAŞKANLIK KÖLELİKTİR!!ADINA BAŞKANLIK TA DENMEZ.HERŞEY BİR KİSİYE AİTSE VE O HALK ONA EVET DİYORSA HEPİNİZ YALAKASINIZ.

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!????????????????

  1. YERLİ TURK dedi ki:

   TEK TURKİYE VATANİ. TEK TURK MİLLETİ TEK TURK BAYRAGİ VE TEK CUMHURU ADİNA VARSİN YALAKA DEMESİN BİZ BASKANLİGA EVET DİYPRUZ YA SEN NE DİYON

 2. Necmi Uluslu İnş.Müh. dedi ki:

  Atalarımız ne demiş aç tavuk kendini darı anbarında görür.Bu arkadaşta rüya görüyor.

  1. Copcu dedi ki:

   Doğru söylüyon aynı senin gibi uyan artık uzaylı.sende BASKANLİGA evlerde?????????

  2. Copcu dedi ki:

   Doğru söylüyon aynı senin gibi rüya görüyorum uyan artık uzaylı.sende BASKANLİGA evet evet de?????????

 3. Akm dedi ki:

  Hayir

 4. isimsiz dedi ki:

  bu ülke laiktir laik kalacak

 5. Hayir dedi ki:

  Hayir

 6. Gezgin dedi ki:

  Türkiyede şuan zaten başkanlık sistemi uygulanıyor!!! Bu süre içerisinde halkın yüzde kaçı geçim sıkıntısı çekmiyor?? Cevap %25~30 Başkanlık cumhuriyete halkın iradesine yapılmak istenen bir darbedir! Bu darbe adım adım gerçekleşiyor türkiye de darbe olmadı diyen var mı ? Darbe çoktan gerçekleşti. Son söz halkın sözü yani milli irade olacaksa bu millet kendini koyun gibi güddürmeyecektir. HAYIR diyorum çünkü ben koyun değilim yeter milli iradenin aptal yerine konulduğu

 7. isimsiz dedi ki:

  Yazık bu ülkeye. Kolay kazanılmadı. Düşünmeden şehit olanlara yazık. Padişahlık dan kurtulmak için cepeye koşanlarin aklı yokmuydu. Bu insanlara ne oldu aklınız nereye gitti

  1. emre dedi ki:

   Padişahlıktan kurtulmak için mi cepheye koştular ne saçma bi yorum baskanlikla padisahligi aynı saymaniz ise tam bir hezeyan

 8. isimsiz dedi ki:

  Hayıııııır !!!!!!

 9. EMEKLİ dedi ki:

  BEN ARTİK TURKİYEDE TELEVZİYONLARDA CUMHUR BASKANİNİN BASBAKANİNİN VE BAKANLARİN SESİNİ DUYMAK İSTİYOM. BANENE YAV SECİLEMEMİS PARTİZANLİGİ ONE CİKARMİS PARTİ BASKANLARİNİ ZORAKİ DİNLİYORUZ. AT İZİ İT İZİNE KARİSTİRİYORLAR MİLLETİN BEYNİNİ KARİSTİRİYORLAR. SORUMLU KİM SECİLDİYSE O KONUSSUN O KARAR VERSİN. TURKİYE ARTİK KALDİRMİYOR BOS KONUSAN PARTİLİLERİ. BU YUZDENDE BENİM EMEKLİ MAASİM AZ.HERGUN EKONOMİYİ KATLEDİYOR KENDİ MENFAATLERİ DOGRULTUSUNDA. BU YUZDEN BASKANLİGA EVET EVET VE SAPİNA KADAR EVET.

 10. bülent toprak dedi ki:

  tek adamlığa tabiki hayır….

 11. AK MELEK dedi ki:

  İNSALLAH MECLİİSTEN BASKANLİK SİSTEMİ 330 UZERİ GECER. GERİSİ BİZDE EVET EVET EVET

  1. ARTIK YETER dedi ki:

   MİLLET PARTİZANLİK YAPMAKTAN TURKİYENİN ADİNİ TUM DUNYAYA KOTULEDİLER. ARTİK YETER. AKİLLİ BASARİLİ SOZU GECEN KİMSE O SECİLSİN (MİLLİYETCİ VEYA CUMHURİYETCİ VEYA LAİK VEYA VATANPERVER ……Vb) ADİNA NE DİYORSANIZ İSTE. RTE VE DEVLET BAHCELİ GİBİ ZEKİ ADAMLAR SECİLSİN. BU YUZDEN BASKANLİGA EVET DİYORUM GERİSİ YALAN.

  2. Chp dedi ki:

   Olumsuz yorum yapanlar saraya bağlı aktrollerdir

   1. GERCEKLER dedi ki:

    Helbette keko o kaçak saray dediğin yerde cumhurun var. Kendi tek başına geçmedi biz seçtik onu tabiki arkasındayız. AZİNLİKSİN AMA İNSANİN MİDESİNİ BULANDİRİYONUZ. Biz ulu önderimizin M.K.ATATURKUN koltuğunda oturan secilmis Cumhurbaşkanı bagliyiz. Siz kime baglisiniz. Size üzülüyorum. O zihniyetiniz DEGİLMİ size inanan yok ve çatla patla BASKANLİGA EVET DİYOZ.????

  3. Türk! dedi ki:

   Mmm bir YALAKA GÖRDÜM SANKİ!!

 12. Başak dedi ki:

  Sonuna kadar LAİKLİĞE, ÖZGÜRLÜĞE, İNSAN HAKLARINA, BARIŞA, DEMOKRASİYE, YARGININ BAĞIMSIZLIĞINA EVET!!

 13. Olgun dedi ki:

  KESİNLİKLE EVET EVET

  1. seher dedi ki:

   BAŞKANLIK MIŞ SULTANLIK PADİSAHLIK HANLIK HAMAMLIK DİYELİM BİZ BUNA TABİKİ DE HAYIIIIIIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

 14. Talha dedi ki:

  Başkanlığa HAYIR LAİKLİĞE EVET…

  1. İCİ FESAT KARDESİM dedi ki:

   KUDURDUNUZ ARTİK YAV BU CAHİLLİK NE BOYLE YAV. SİZİN GİBİLER YUZUNDEN HELBET FETO, PKK… VB KOPEKLER CİKAR. YAV KARDES LAİKLİKLE BASKANLİGİN NE ALAKASİ VAR. CUMHURİYETLE BASKANLİGİN ALAKASİ NE. İSTE BU İRKCİ PARTİZAN MESEPCİ DAVRANİSLARİNİZİ BİTİRMEK İCİN BASKANLİGA EVET DİYECEM. İSTE BU YALAN YANLİS YAZİLARİNİZDAN DOLAYİ HUKUMET KURAMİYONUZ. SU YAZDİGİNA BAK OY TOPLUYACAGİNİZA OY KAYBETTİRİYONUZ. BASKANLİGA EVET BUDA SİZE KAPAK OLSUN.

 15. murat dedi ki:

  baskanliga evet

  1. isimsiz dedi ki:

   Neden evet

1 2 3 5