Gezici Araştırma’nın Son Yaptığı Erken Seçim Anketi

02.09.2015
5.888
A+
A-


Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici, Bugün TV’de katıldığı canlı yayında yaptıkları son anketi açıkladı. 1 Kasım erken genel seçimlerine yönelik olarak yapılan ankette, ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Andy-Ar, A&G (Adil Gür), Metropoll (Prof. Özer Sencar) geçtiğimiz günlerde anket sonuçlarını açıklamışlardı. Son anket sonuçları da Gezici Araştırma Şirketi kurucusu Murat Gezici’den geldi. Bugün TV’de Emre Bugay’ın canlı yayın konuğu olan Murat Gezici son anket sonuçlarını açıkladı.

Gezici Araştırma'nın Son Yapılan Erken Seçim Anketi

Son 3 seçimi en yakın tahminlerle bilen, Kıbrıs seçimlerinde de nokta atışla sonuçları önceden açıklayan Gezici Araştırma Şirketi, 36 ilde 4 bin 860 kişiyle yapılan son anketini yayınladı. O ankete göre AKP’nin oyları Yüzde 40’ın altına indi. Araştırmada Başkanlık Sistemi ve terör olayları ile ilgili de çarpıcı sonuçlar var.

gezici-erken-secim-anketi-2

7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon hükümeti kurulamamasının en büyük nedeni olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan gösteriliyor.

gezici-erken-secim-anketi-3

Başkanlık sistemine vatandaş neden karşı çıkıyor. Karşı çıkanlara sorulduğunda en büyük etkenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diktatörleşebileceği korkusu var.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.