GEZİCİ’nin Kapsamlı Referandum Anketi SonuçlarıGezici Araştırma Şirketi, 4 ve 5 Şubat tarihleri arasında toplam 24 il, 85 ilçe ve 135 mahalle ve köyde 2.860 katılımcıyla kapsamlı bir referandum anketi gerçekleştirdi.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
YORUMLAR - 54 YORUM
 1. Mehmet dedi ki:

  Bendende hayir

 2. cenk dedi ki:

  sabahtan beri tahmini anketlere bakiyorum kararsizim insallah sandiktan vatanim icin hayirli olan cikar Evet diyecem

 3. Ahmet dedi ki:

  2 hafta once gezici evet icin 42% dedi ve simdi 49% . Ne demek? Ya evetler hizla yukseliyor yada gezici dogruyu bula bilen bir sirket degil!

 4. Ali dedi ki:

  Hayır dersek, kula kul olmayacağız.
  Ama Evet dersek, Başındaki ne derse itaat etmek zorunda kalacağız.

  1. EVETCİ dedi ki:

   Yaa bu nasıl bir yazı okudunmu anayasayı okuyupta CHP yönetimi gibi kahinmi oldun olmayacak şeyleri yazıyorsunuz. ???

  2. emre dedi ki:

   Hz peygamber basınındaki seçilmiş liderinize itaat edin siyahi bi köle dahi olsa emirleri hosunuza gitsede gitmesede günahı emrederse baska buyurmuştur

 5. cengiz dedi ki:

  gezici genel seçimde akp 39 diyordu 49 aldı, gezici Evet’e kaç diyosa üstüne en az. yüzde 10 ekleyin. yaptığı tüm seçim anketlerinde akp oylarını en az yüzde 10 düşük söyledi bu güne kadar.

 6. ATA YURTSEVEN dedi ki:

  YÜZDE 75 HAYIRrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.NOKTA.TABİİ HİLE HURDASIZ OLURSA…!!!!

  1. Cafer dedi ki:

   Türkiye’de 80 milyon insanın yuzde 80-90 sağcıdir. Peki sence CHP lideri kilictaroglunun lafiyla SAGCİLAR oy veririmi. Peki yüzde 80-90 sagcinin dörtte biri fire versin yine yuzde 60 geçer Evet ??????hayel kurmak gerçeğin yarısıdır devam et.????

 7. B. dedi ki:

  Bunca sucsuzu ihrac eden milletini ac birakip kendine saray yaptirip ailesinin hepsine maasi bol kendi cikarana kullanan 2 yil sonra gitmememk icin cabaharcayan turkiyeyi evet dersek 2. Darbe gbisinden ic savas cikartacagini simdiden milleti gozlerini boyamak icin evet dyecek biri kabullenen biri varsa ya cahildir yada bol para kazanir baska degil…

  1. EVETCİ dedi ki:

   Sen kılıçtaroglunu ve halk tv yi çok dinlemisin izlememisin pisikolojin bozulmuş ,sen dinleme izleme kurtulursun ve doğru yolu bulup evet dersin?

  2. emre dedi ki:

   Bol para kazananlar Beşiktaş ta cankayada oturuyor onlarda chpli hayır diyor cehalete gelince hiç merak etme dağdaki cobanimizda sizin gibilerden daha alim elhamdülillah

 8. Barışcı dedi ki:

  Pkk ve feto terör örgütleri evet diyeceğini açiklamış

  1. Avci dedi ki:

   PKK ve fetoye gömme günü 16 nisan bekle EVETİ anladin

 9. VATAN ONURUMUZDUR CCC* dedi ki:

  Hdd pkk hayırcı siz onlar gibi Hayır mı vereceksiniz Bu Vatan hainleriyle bir olmaktır diyerek insanları dolaylı vatan haini ilan edenler ve de Temiz kalpli Akp li kardeşlerim İyi dinleyin!!! Hdp li Altan Tan: “PKK açısından söylüyorum şimdi ikincisini yine bütün İmralı tutanaklarının hiçbirisinde kesinlikle ‘Başkanlık olmaz’ diye bir cümle yok. Öcalan’ın ‘kesinlikle ben başkanlığa karşıyım, asla başkanlık olmaz’ diye bir cümlesi yoktur “Bunlar yalan diyenler internette videoları var izleyin.Ben şimdi soruyorum Evet diyerek Polis Asker kardeşlerimizin katili Pkk ve Hdp nin yanındamı duracaksınız? Ben durmam duramam ben HAYIR safındayım HAYIR da HAYIR var derler.

  1. Allah kulu dedi ki:

   Be güzel kardeşim madem apo başkanlıktan yana niye pkk hdp niye hayır desin. Hani akp ile işbirliği içinde bunlar. Apo kendi başkanlığından yana onu biliyoz. Madem başkanlık bölünmeyi getirecek niye apo hdp pkk hayır desin. Adamların ekmeğine yağ sürülmüş olmazmı başkanlık olursa. Sadece birine gıcık olup çeşitli sözler söyleyip illa olanı farklı gösterneye gerek yok. İnsanlar aklına vicdanına ve inancına göre bırakın oy versinler. Gerçekten bu ülkeyi seven insanlardan bu ülkeye zarar gelmez. Unutmayalımki burdan başka yaşayacak vatanımız yok. Herkes bize diş biliyor. Tarih boyu bizden intikam almak istiyorlar. Bizim tek yağacağımız şey bir olmak birlik olmak güçlü dirençli olmak çok çalışıp Allah’tan gayrısına bel bağlamamaktır. Kimsenin kimseyi tercihinden dolayı suçlamaya hakkı yoktur. Allah hakkımızda hayırlı olanı versin inşallah.

   1. VATAN ONURUMUZDUR CCC* dedi ki:

    Kardeşim dediklerinin tamamına imzamı atarım hadi ordan demem diyemem fakat bunun akp ye söylenmesi lazım insanları birbirinden ayırdılar kindar nesil % 50 yi zor tutuyoruz diyerek kutuplaştırıp sonrasında insanları kine götüren kardeşliğimize darbe vuran maallesef onlar sokakta silahla tehdit edilen insanlar biri karnından vuruldu hatta sopalarla dövülenler var sadece Hayır dedikleri için! Bu bir kampanya değilmi?niye bu şiddet niye bu nefret kimse bunları görmeyecekmi Ben iktidarım diyerek herkes aşağılanacak dövülecekmi? bu İslam dinine yakışırmı sorarım size? son olarak evet çıkmassa iç savaş çıkar bunun son örneği bu insanları dahada kinlendirmezmi ? haklısın kardeşim fakat bu tek taraflı olmaz her gücü elinde bulunduranların ve kendine dindarım diyenleri temiz ahlakı kardeşliği sevgiyi ön plana alması gerekmezmi? insanları ayrıştırmak birbirine kutuplaştırmak yerine birleştirmeleri gerekmezmi nefretten besleneceklerine. Lütfen tek taraflı bakmayın sevgi sevgiyi şiddet şiddeti doğurur buna engel olması gereken iktidar ve Cumhurbaşkanıdır bu her ülkedede böyle olur.Saygılarımla

 10. serkan dedi ki:

  Hayirlisi olsun

 11. sedat akıncı dedi ki:

  Ben son seçimde mhp oy veren bir gencüm. Bugün mhp nin düştüğü utanç durumu beni mhp den uzaklaştırdı bugün seçim olsa Saadet Partisine oy veririm. REFERANDUMada sonuna Kadar Hayır. MERAK etmeyin kimse terörist olmuyor hayır diyerek. Sadece bir diktatörün zulmünü engellemiş oluyoruz Hayır diyerek. Neye evet dediğinden habersin koyun sürüsü olmamak için HAYIR diyorum. Rabbim herkesin niyetüne göre amelinin karşılığını veriyor. Ben ülkem bölünmesin diye hayır diyorum. Eğer hayır çıkınca Ülke bölünecekse bugün neden bölünmüyor. Ozamanda bugünde olduğu gibi aynı şekilde yönetileceğiz.

 12. ÜLKÜCU TEAM dedi ki:

  HAYIR LISI OLSUN INSALLAH

  1. ÜLKÜCÜ TİMMMM dedi ki:

   Evet hayırlı olcak evet.ulkucu milliyetcidir. İngiliz sevdalısı değil “””team”””” yazısı çakma ulkucu

  2. ÜLKÜCÜ TİM dedi ki:

   Biz milliyetçi ülkücU TİMİZ, sen İngilizlerin ÜLKÜCÜ TEAM mısın. Yazıklar olsun azittiniz.

 13. ÜLKÜCÜ dedi ki:

  teröristlerle imralı Dolmabahçe Osloda benmi görüştüm fetöyle kol kola benmi yürüdüm siz bana Hain dersiniz Utanmanızdamı yok Vicdanınızdamı yok Allahınızdamı yok?Ben bu vatan için 18 ay askerlik yaptım vergilerimi eksik etmedim okadar Hayır diyen Akp li Mhp li Chp li vs li kardeşime bana nasıl hain dersiniz asıl hain sizsiniz o lafınızı aynen size iade ediyorum Bu halk bunu hazmedermi durun hele siz zooor eveti görürsünüz sonuna kadar Vatanım için milletim için HAYIR diyeceğim HAYIR lara vesile olsun diye.

  1. Ülkücü değilsin sen dedi ki:

   PKK hayır diyor sozde ülkücü kardeş, ne alaka ülkücü hiç PKK ile yan yana hayır dermi bunu yaz. Hayır diyeceksen ülkücü adında neden yazıyorsun ozaman sen MHPLİ degilsin. MHP evet derken MHP adını neden kullaniyon. Yani CHPLİ kardeş yapmayın yada nisanı bekle EVETİ görün bozkurt ülkücülügu öğretelim size.

   1. ÜLKÜCÜ dedi ki:

    Yav kardeşim hastamısınız siz? Her gördüğünüze chp li diyorsunuz takıntınızmı yoksa yaranızmı var? Artı sana hesapmı vereceğim ülkücüyüm sendenmi olmak zorundayım Hayır diyorsan iyi ya ya hainsin ya ülkücü değilsin ya chp lisin bu ülkede sizden başka insan yokmu? inanma umrumdada değil sana birşey kanıtlamak zorunda değilim Bizi kendinizden göstermek içinde çabalamayın.Bizim sizle sağ olmak dışında ortak hiç bir noktamız yok en basit örnek biz Atatürkçüyüz Vatan için canımızı veririz 3-5 kuruşa tamah edip Vatan satmayız Çakma ülkücüler dışında Siz çakma Osmanlı sahte Vatansever ve Atatürk düşmanı bu Ülkücü Mhp li kardeşlerim bahçeliyi saymayarak büyük yüzdeyle HAYIR ı çakacağız Sizde bizden oy devşirmeye uğraşmayın siz Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına almışsınız. “Başbuğ Türkeş’e “ırkçı-kafatasçı” demedinizmi Asalaklar sizi şimdi canınız olduk ha çünkü refeeandum var geçince eskisine aynen devam yermiyiz biz Aynen Devam HAYIR diyeceğiz.

    1. EVETCİ dedi ki:

     Ülkücüler devlet Bahçeliye kıza bilir ama kilictaroglunun hayırina hayır demez DEGİLMİ kardeş.

    2. CcCMHPCcC dedi ki:

     Ulu orta MHP yi, baskanini ve ULKUCULERİ aşağılayan biri olarak kime hizmet ediyonuz bilemem ama bir ülkücü olamazsin. Alparslan Türkeş başkanlık isteyen liderlerden biriydi bunuda bilmen lazımdı.Evet veya hayırını şahsi olarak yapsan anlayisla karşılardim.

    3. eda dedi ki:

     Eğer sen gerçek bir ulkucuysen vede bütün ülkücüler sizin gibi dusunuyorsa çok yazık bir ak partiliyi pkklidan kötü goruyorsunuz

    4. ÜLKÜCÜ dedi ki:

     Eda hanım bakın lafımı çarpıtmaya çalışıyorsunuz bu yazdıklarımdan bunumu çıkardınız? Ben bir vukuyu arzettim benim Akp ye oy veren kardeşim canımdır kızsamda severim çünkü kardeşim soydaşım dindaşımdır.Ama Akp nin evet Atatürk ve Cumhuriyetini sevmeyen belki Türk lereden bile hoşlanmayan benimTürklüğümü ayaklar altına alan radikal ss lerinden hiç haz etmem buda bir gerçek.Ve bu zihniyete karşı T.c yi tabelalardan bile sökenlerin sökmeye yeltenenlerin yanında olmak bizi biz eden herşeye yapılan bir ihanet olur Tüm MHP liler Özelliklede ÜLKÜCÜLER kararımız net HAYIR olacaktır.

 14. ♡ Türkiye'm C* ♡ dedi ki:

  Gezici en güvenilir şirket olmuştur pekçok site anketlerinde Yandaş şirketler bile onun gerisinde kalmıştır.geneldede hep doğru tahminler yaparlar ama be sefer pek iyi tahmin yapamamış hayırlağ çığ gibi yükseliyor 2860 kişi nedirki biz koca 80 milyonuz sonuç % 60 hayır çıkacaktır zaten şimdiden böyle çok kararsız var pekçoğu söylemiyor işinden atılmak istemiyor seçimde bu insanlarımızın % 70 80 i hayır diyecek Akp seçmeninin bir endişesi yok göğsünü gere gere evet diyor ışten çıkarılma tehdidi olmadan biraz daha anlatımla ve iyi organizasyonla genel Hayırlar % 70 lere varacaktır Akp bunun telaşında olduğu için sürekli Kendilerine oy vermiyenleri hain diye yaftalıyorlar siz devam edin böyle hayırlar dahada güçleniyor Bende Demokrasimiz için ve Vatanımız için Atatürkümüz vede Cumhuriyetimiz için HAYIR diyeceğim.

  1. Vatanım icin dedi ki:

   Hayalin güzel bir oda icindemi anket yaptın. hayır yüzde altmış ha???? turkiyenin sağ kesim oranı seksen milyon insandan yüzde seksen doksani sagcidir. Dörtte biri fire verse yüzde ellinin üzerinde oy çıkar. Yani EVET CİKAR.

   1. ♡ Türkiye'm C* ♡ dedi ki:

    Yav siz nasıl insanlarsınız fitne fesat insanları sağ sol Alevi Sünni.Ya bende Müslüman evladıyım hatta sünniyim ama insanlığımı kaybetmedim Dinimi çok seviyorum YÜCE RABBİM bu ülkede ezanları susturmasın derim diyorum Ama şu var siz müslümansanız ben sizin o inandığınız müslümanlıktan değilim hatta siz hakiki müslümansanız hakikaten ben kafir olmayı kabul ediyorum arkadaş Önce insan olun ya.Aklınız anca ayrımcılığamı ve Oy çırpmayamı çalışır sizin O ķüçümsediğiniz sağ sol alevi sünni diye referandumda size HAYIR’ı çakacak bekle sen.

    1. Tacir dedi ki:

     İkna edemediğim arkadaş senin yazını okuyunca evet döndü sağolasin kardeş evet toplamaya devam hep böyle yaz

   2. serkan dedi ki:

    Cok beklersin hayir cikacakkkk

   3. serkan dedi ki:

    Cok beklersin evet ciksin

  2. Eski chpli dedi ki:

   Senin yazını okuyunca mahallecek evet diyecegiz. Sağol sen olmasan doğruyu bulamazdık.

   1. ♡ Türkiye'm C* ♡ dedi ki:

    Akp li olduğun okadar aşikarki bari İslamın gereği yalan söylemeyin sırf yorum yapmak için yada gıcık olduğunuzdan yorum yazıyorsunuz Chp den evet de diyen olabilr yaftalamayız saygı duyarız ama kim okursa bu yazını senin bir Akp li olduğunu anlar kardeşim bir Akp li bile bukadar düşmeyin onurlu durun.Varsa itirazın yanlışım varsa buna alternatif üretin yoksa susun enazından.Ben tekrarlıyorum Vatanımın bekası için HAYIR diyorum.

    1. Eski chpli dedi ki:

     Evet AKPLI olduk CHP yönetiminin yanlış tutumu CHP ve yönetimi ve kaset davası HDP ye kol kanat gerip CHP Yİ onlara teslim etmesi Atatürk’ün partisini ata izinden çıkması millet le değil devlete suç işlemiş kişileri kollamasi HDP NİN başına gelen CHP NİN de başına gelecek. CHP tabi bunları yapıyor. Koyun gibi gidiyoruz yanlış olsada onlara oy veriyoruz. Yok artık oy MOY. CHPYE biat edenler, PKK Feto hayır diyecek ben arsızca hayır diyecegim ha. Atatürk mezarında ters dondu. KİLİCTAROGLU bir devlet bahçeli olamadı. PKK’ya fetoye karşında direndi. CHP napti kol kola girdi ben hazmedemiyorum. Kendileri kandirilmis olabilir ben asla kanmam. Oyum evet anladinmi kardeş neden AKPLI oldum.

    2. ♡ Türkiye'm C* ♡ dedi ki:

     Bak kardeş sana tavsiyem bu sitedeki diğer tüm başkanlıkla ilgili insanların yorumlarını anlayarak objektif olarak iyi oku beni evete yönlendiren hiçbirşey yok her parti hata yapar ben Bahçeli muhalif Mhp liyim fakat şu an vatan mevzu bahis chp hata yapmıyor denilebilirmi ama akp yanında chp nin hataları faso fiso diyebilirim bende chp nin hdp li vekillere sahip çıkmasından hoşlanmıyorum çünķü mecliste chp yi sattılar oy vermediler buda evet anlamı taşıyor bence yani seçmenine sandığa gitmeyin diyorlar buda evet anlamı taşıyor dolaylı olarak Şu var kötünün iyisi olarak düşün bu durumu.Ben örneğin vatan için bahçeliden ve mhp den vazgeçip muhalif ülkücü olabiliyorsam ve hayır diyorsam madem Atatürkümüzden bahsediyorsun mevzu bahis vatan ise sende hayır oyu vermelisin senin yaptığın çözüm değil bu kızgınlık ülkeyi dahada beter bir duruma getirebilir sonrasınıda düşün genede ne oy verirsen saygı duyarım fakat Akp nin ve Rte ninde bir ATATÜRK düşmanı olduğunu unutma kardeş.

  3. Devlet İçin Evet dedi ki:

   Yüzde 70 Hayır ne nerden çıktı En az 55 evet cikar

   1. Sıtkı dedi ki:

    Akp anket algı operasyonları işe yaramış

  4. cengiz dedi ki:

   gezici en güvenilir mi ? yahu 10 yaşında çocuklar bile anket sonuçlarına ulaşıyor, üstelik anket sitesindesin. gezici akp oylarını yüzde 35 bile gösterdi geçen seçimlerde.

  5. Mehmet Bulat dedi ki:

   Adolf Hitlerde başkan seçilmişti diye Türkiye versiyonuna evet diyecek halimiz yok.Tabii ki HAYIR.

 15. Mücahit Ahmet dedi ki:

  Bu kadar medya baskısına bu kadar yalan uydurma ve suçlamalara rağmen hayır %60 çıkar.