Güncel Genel Seçim Anketleri

04.05.2015
2.096
A+
A-


Mayıs 2015 Genel Seçim Anketleri

2015 Genel seçimlere sayılı günler kala, partiler seçim çalışmalarını hızlandırarak, tüm Türkiye’ye ulaşmak ve seçim için oy toplamaya başlamış durumdalar. Özellikle 7 Haziran genel seçimleri şuan ki durumumuzdan dolayı çok önemli olmaktadır. AK Parti’nin oy kaybetmesi, HDP’nin seçime parti olarak katılması ve barajı aşması durumunda kesin ön görülen Koalisyon hükumetinin kurulacak olması, siyasi gündemi oldukça meşgul etmektedir.

Güncel Genel Seçim Anketleri

Seçmenlerin ise bu süreci takip etmelerinin en kolay yolu ise yapılan seçim anketleri olmaktadır. Genel seçim anketleri henüz televizyonlarda gösterilmiyor olsa da, internet medya kuruluşlarına ait sitelerden ve genel seçim siteleri üzerinden görülebilmektedir. Özel şirketlerin yapmış oldukları anketler ile birlikte, ayrıca seçim anketleri için internet sitelerini de kullanabilirsiniz.

Seçim Anketlerinde Hangi Parti Önde?

Yapılan seçim anketlerine göre AK Parti’nin %40 civarında oy toplayacağı görülmektedir. Bunu %27 ile CHP, %16 ile MHP ve %9 ile %11 arasında HDP görülmektedir. Seçim için ön görülen barajı aşabilecek partilerin AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin olabileceği siyasi kulislerde konuşulması ve en büyük dayanağın ise seçim anketleri olmasından dolayı, bu yıl ki genel seçimler oldukça büyük bir önemi olduğunu hatırlatalım.

Sizlerde son seçim anketleri için an ve an sitemizi takip ederek istediğiniz zaman seçim anketlerini takip edebilirsiniz. Özel şirketlerin anket sonuçları ile birlikte, ayrıca il bazlı anketleri de sizlere sürekli olarak veriyor olmamızdan dolayı, sizlerde desteklemiş olduğunuz partiye oyunuzu hemen verebilirsiniz.

Araştırma Şirketlerinin yaptığı son anket sonuçları:

GEZİCİ, ANAR, GENAR, METROPOLL, DENGE ve SONAR Araştırma Şirketleri Nisan 2015 Anketleri

Kılıçdaroğlu’nun masasındaki son anket

Andy-Ar Anketi

DENGE Araştırma Şirketi Anketi

Sitemizde yayınlanan anketlerden bazıları:

Bugün Seçim Olsa, Hangi Partiye Oy Verirsiniz?

Genel Seçimlerde Partilerin Oy Oranı Nasıl Olur?

Araştırma şirketlerinin yaptığı anketlere güveniyor musunuz?

Oy verdiğiniz partinin lideri değişirse, yine aynı partiye oy verir misiniz?

2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.