Haydar Baş CHP’den Aday Mı Olacak?

12.09.2015
2.385
A+
A-


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 Kasım erken seçimlerine yönelik ittifak arayışlarına Haydar Baş’ın BTP’siyle devam ettiği ileri sürülüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Vatan Partisi ile ittifak görüşmelerinin ardından bir bomba iddia daha ortaya atılmış; Hepar lideri Osman Pamukoğlu’nun da CHP’den aday gösterileceği dillendirilmişti. Bu iddia birinci ağızdan yalanlandı. Pamukoğlu kendisine böyle bir teklifte bulunulmadığını açıkladı.

Haydar Baş CHP'den Aday Mı Olacak?

“İş aş Haydar Baş” sloganıyla bilinen Haydar Baş, geçtiğimiz seçimlerde asgari ücreti 5 bin lira yapacağını vadederek dillere düşmüştü.

BTP lideri Haydar Baş da mı aday gösterilecek?

CHP’nin son olarak ittifak görüşmelerini Haydar Baş ile yapacağı iddia edildi. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, seçim çalışmaları kapsamında hazırladığı “İş aş Haydar Baş” sloganıyla biliniyor. Haydar Baş cephesinden ittifak iddialarına yönelik bir açıklama henüz yapılmadı.

Astronomik rakamlarla seçim vaatlerinde bulunan Haydar Baş’ın 7 Haziran seçimlerinde de “Asgari ücreti 5 bin lira yapacağım” ifadeleri çok konuşulmuştu.

Baş’ın “Her Türk vatandaşına 1000 TL vatandaşlık maaşı verilecek, doğum yapan her anneye 14,000 TL doğum ikramiyesi verilecek” vaatleri ise sosyal medyada çok konuşulanlar arasındaydı.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.