Haydar Baş’tan yeni seçim vaatleri

Haydar Baş’tan yeni seçim vaatleri

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin İstanbul Şirinevler’de bulunan seçim standını ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Haydar Baş burada yaptığı konuşmada Milli Ekonomi Modeli’nde yer alan projelerini anlattı.

“Ben “Allah nasip ederse 5 bin lira asgari maaş vereceğim” dedim, dünya yerinden oynadı” diyen Haydar Baş şöyle devam etti: “Ben kaynaklarımı tek tek saydım. Bu kaynakları bunlar da biliyor ama bunlar yapamazlar. Neden? Çünkü bu kaynakları satarak koltuk sahibi oldular.

Haydar Baş'tan yeni seçim vaatleri

…Siz de “beyfendi benim bastığım toprak altında milyar dolarlar yatıyor, nerede bunlar” diye sormadınız. Sorsanız cevap veremezler. Neden? Bugün yeraltındaki madenleri işleten hep ecnebi şirketler. Peki ne çıkarıyor bunlar? Altın. Türkiye altın rezervi bakımında Güney Afrika’dan sonra dünyanın ikinci büyük devletidir.”

“CEBİMİZDEKİ PARA BİZE AİT DEĞİL”

“Yeraltında tam 3 katrilyon dolarlık servetimiz var” diyen Prof. Dr. Haydar Baş, Türk parasını dünyada bir numaralı para haline getireceklerini belirterek, “Yetmedi, her ilde daha hesap edilmemiş madenlerimiz var. İktidar olduğumuz gün 81 ilde 500 trilyon dolarlık tespit davası açacağım. Mahkemenin verdiği kararla geleceğim hazineye hukuk dosyasını koyacağım.

Nedir bu? Türkiye’de bulunan madenlerimizin tapusu. Mahkeme kararından üstün karar olabilir mi?” “Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin parasını dünyada bir numaralı para yapacağım. Senin bugün paran para değil kağıt. Cebimizdeki para doların karşılığıdır. Bu paralar bize ait değil. Peki kime ait? Global ülkeler bizimkilerin kulağından tutuyor ve “sen alın terinin karşılığı olan paranı basamazsın. GSMH’niz para olamaz. Yeraltı kaynakların para olamaz” diyor. Böyle bir esaret olamaz. Bunu yıkmaya var mısınız? İşte biz kaynaklarımızı mahkemece tespit edeceğiz. Bu kararı getirip hazineye koyacağız ve Merkez Bankası’na talimat vereceğim ve “hazinede olan bu paranın karşılığında Türk Lirasını bas bakalım” diyeceğim. Erkekse basmasın! Şimdi ben bu servetle size 5 bin lira asgari ücret verebilir miyim, veremez miyim?” dedi.

“CEMEVLERİNE HUKUKİ STATÜ VERECEĞİZ”

Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasında Alevilik üzerine de çarpıcı ifadeler kullandı. Aleviliğin İslam’dan bir parça olduğunu ifade eden BTP lideri:

“Türkiye’de 60 bin tane kilise açtılar. Bu memlekette 60 bin Hristiyan yok ki. Kime açtın bunu? Senin çocuğunu, benim çocuğumu Hristiyan yapmak istiyorlar ama bu millet buna asla müsaade etmeyecektir. Kiliselere her türlü hakkı tanıyanlar sıra Cemevine gelince “ben bunu İslami kabul etmem” diyor. Biz bu zihniyeti elimizin tersiyle itiyoruz. Cemevlerine hukuki statü vereceğiz. Cemevlerinde artık Sarı Saltuklar, Yunus Emreler, Mevlanalar, Şemsler, Hacı Bektaşlar tanınacak” diye konuştu.

“DİYANET’TE BAŞKAN YARDIMCILARIN BİRİ ALEVİ OLACAK”

“Sevgili Alevi kardeşlerim beni iyi dinleyin” diyen Haydar Baş şunları söyledi:

“Allah nasip ederse orta, lise, üniversite seviyesinde Alevilik dersleri koyacağız. Alevi dedeleri devlet tarafından resmen tanınacak ve maaş alacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda başkan yardımcılarından bir tanesi Alevi kardeşlerimizden olacaktır. Ben Allah nasip ederse Ehl-i Beyt Üniversitesi’ni kuracağım. Burada başta Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) olmak üzere ondan sonra gelen İmam-ı Ali ve Ehl-i Beyt imamlarını bu üniversitede bütün dünyaya tanıtacağım. Var mısınız?”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.