HDP Metropoll Anketinde de Baraj Altında!

27.05.2015
3.087
A+
A-


Metropoll Mayıs ayı anket sonuçları HDP’yi tedirgin etti. Bir çok anket şirketi HDP’yi barajın üstünde gösterirken Metropoll Nisan ayındaki seçim sonucu tahminini revize etti. Metropoll’ün seçim sonuçları tahminine göre HDP yüzde 9.2 ile barajın altında kalacak.

Metropoll Araştırma şirketinin HDP ile ilgili tahmini önemli. Zira HDP’yi barajın üstünde gösteren ilk anket sonuçları Metropoll’den gelmişti.

Metropoll’ün sahibi Özer Sencar Nisan ayında CNN Türk ekranlarında yaptığı açıklamada HDP’nin oy oranını yüzde 10.2 olarak açıklamış ve barajı geçeceğini ilan etmişti.

HDP Metropoll Anketinde de Baraj Altında!

METROPOLL MAYIS AYI SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

Metropoll son olarak yayınladığı Mayıs ayı seçim anketi sonuçlarıyla herkesi şaşkına çevirdi. Daha önceki hemen tüm anketlerinde HDP’nin barajı geçeceğini ön gören Metropoll son 10 güne girildiğinde bu tahminin revize etti. Metropoll’ün son seçim sonuçları tahminine göre HDP yüzde 10 barajına takılacak. Bu anket sonuçları HDP çevrelerinde büyük tedirginlik yarattı.

METROPOLL NİSAN AYI ANKET SONUÇLARI

Metropoll anketi Nisan ayı seçim anketi sonuçlarında HDP’nin barajı geçeceğini söylüyor ve oy oranını yüzde 10.2 olarak veriyordu.

HDP Metropoll Anketinde de Baraj Altında!

METROPOLL MART AYI SEÇİM SONUÇLARI NASILDI?

AK Parti yüzde 41.7
CHP yüzde 27.7
MHP yüzde 17.4
HDP yüzde 10.4

METROPOLL ŞUBAT AYI ANKETİ

AK Parti yüzde 43.1
CHP yüzde 27.0
MHP yüzde 16.4
HDP yüzde 9.8

METROPOLL OCAK AYI ANKETİ

AK Parti yüzde 44.9
CHP yüzde 26.9
MHP yüzde 14.6
HDP yüzde 9.3

DİĞER SEÇİM ANKETLERİ MAYIS AYINDA HDP İÇİN NE DİYOR?

HDP’nin yüzde 10’luk seçim barajını geçip geçmeceği tam bir muamma. Metropoll revizeye giderken diğer seçim anketleri Mayıs ayında yaptıkları anketlerde HDP’nin oy oranını ne kadar çıkardı? HDP’yi yüzde on barajının üstünde gösteren Mayıs ayı anket şirketleri Gezici, Andy-Ar, Sonar ve Akam oldu.

İşte o anket sonuçları;

Anketler

YORUMLAR - 1 YORUM
  1. kral dedi ki:

    yym pkk ancak tekbaşına iktidar yok eder