İl İl CHP’nin 1 Kasım Milletvekili Adayları

18.09.2015
2.727
A+
A-


Cumhuriyet Halk Partisi, YSK’ya milletvekili adaylarını teslim etti. 1 Kasım genel seçimlerine girecek isimleri belirleyen CHP’nin adayları resmi sitesinden ilan edildi.

İşte CHP’den aday olan o isimler:

İl İl CHP'nin 1 Kasım Milletvekili Adayları

ANKARA 1. Bölge adayları

1 – Ayşe Gülsün Bilgehan

2 – Necati Yılmaz

3 – Tekin Bingöl

4 – Aylin Nazlıaka

5 – Levent Gök

6 – Ali Haydar Hakverdi

7 – Bülent Kuşoğlu

8 – Ali Balkız

9 – Gamze Taşcıer

10 – Mehmet Hadimi Yakupoğlu

11 – Selahattin Emre

12 – Sema Aksoy

13 – Faruk Özdemir

14 – Erdoğan Kılıç

15 – Tarhan İçli

16 – Sezgin Kaya

17 – Ahmet Ersen Özsoy

18 – Murat Can Işıldak

ANKARA 2. Bölge adayları

1 – Şenal Sarıhan

2 – Murat Emir

3 – Ahmet Haluk Koç

4 – Nihat Yeşil

5 – Ali Rıza Erbay

6 – Celalettin Koç

7 – Semra Dinçer

8 – Barış Ozan Vural

9 – Ali Yılmaz

10 – Selma Ergen

11 – Abidin Şahin

12 – Emre Aydın

13 – Canan Güllü

14 – Erol Bektaş

İSTANBUL 1. Bölge adayları

1 – Şafak Pavey

2 – Gamze Akkuş İlgezdi

3 – Gürsel Tekin

4 – Barış Yarkadaş

5 – Mehmet Akif Hamzaçebi

6 – Mahmut Tanal

7 – İlhan Kesici

8 – Oğuz Kaan Salıcı

9 – Onursal Adıgüzel

10 – Ali Özcan

11 – Yakup Akkaya

12 – Metin Ağırman

13 – Kadir Gökmen Öğüt

14 – Cem Haydar Bektaş

15 – Birsen Tursun Demirel

16 – İrfan Karacan

17 – Berhan Şimşek

18 – Derya Şentürk

19 – Necdet Saraç

20 – Hasan Uzunyayla

21 – İlkay Orhan

22 – Erkan Başboğa

23 – Nurettin Sarıbal

24 – Hüsniye Kaya

25 – Özgen Nama

26 – Süleyman Güzel

27 – İsmail Altay

28 – Süleyman Bayraktutan

29 – Havana Başaran

30 – Umut Çakır

31 – Yelda Gargun

İSTANBUL 2. Bölge adayları

1 – Selina Doğan

2 – Aykut Erdoğdu

3 – Mustafa Sezgin Tanrıkulu

4 – Dursun Çiçek

5 – Süleyman Sencer Ayata

6 – Gülay Yedekci

7 – Kadri Enis Berberoğlu

8 – Didem Engin

9 – Mustafa Sarıgül

10 – Çetin Soysal

11 – Melda Onur

12- Yüksel Mansur Kılınç

13 – Cengiz Alp

14 – Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu

15 – Gül Yüksel

16 – Zeynel Öztürk

17 – İnan Güney

18 – Özgür Koçak

19 – Güven Karataş

20 – Mustafa Ozan Şer

21 – Yusuf Ergüven

22 – Kemal Büyükbayrak

23 – Fatma Genç

24 – Fidan Aslan Eroğlu

25 – Kadir Demirgöz

26 – Halit Özyurt

İSTANBUL 3. Bölge adayları

1 – Bihlun Tamayligil

2 – İlhan Cihaner

3 – Engin Altay

4 – Ali Şeker

5 – Erdoğan Toprak

6 – Eren Erdem

7 – Mehmet Bekaroğlu

8 – Zeynel Emre

9 – Sibel Özdemir

10 – Seyhan Erdoğdu

11 – Fevzi Gümüş

12- Emine Gülizar Emecan

13 – Ali Özgündüz

14 – Gökhan Gümüşdağ

15 – Süleyman Çelebi

16 – Çetin Çapan

17 – Efkan Bolaç

18 – Özgür Karabat

19 – Hüseyin Özkahraman

20 – Erhan Bozan

21 – Tülay Ateş

22 – Mehtap Albayrak

23 – Rza Akpolat

24 – Kemal Çebi

25 – Şahanım Meter

26 – Taşkan Uysal

27 – Selçuk Müsnat Hazinedar

28 – Özlem Durdağı Dokuyucu

29 – Türkan Kebeci

30 – Başak Merih Eriçok

31 – Seda Önder

İZMİR 1. Bölge adayları

1 – Selin Sayek Böke

2 – Musa Çam

3 – Ahmet Tuncay Özkan

4 – Tacettin Bayır

5 – Özcan Purçu

6 – Ali Yiğit

7 – Murat Bakan

8 – Muhsin Kurt

9 – Ali Hıdır Uludağ

10 – Ednan Arslan

11 – Sevda Erdan Kılıç

12 – Nilay Kökkılınç

13 – Muzaffer Emir Cömert

İZMİR 2. Bölge adayları

1 – Zeynep Altıok

2 – Kemal Kılıçdaroğlu

3 – Zekeriya Temizel

4 – Mustafa Ali Balbay

5 – Aytun Çıray

6 – Atila Sertel

7 – Kamil Okyay Sındır

8 – Ali Engin

9 – Hüseyin Sezer

10 – Ülkümen Rodoplu

11 – Ali Kemal Elitaş

12 – Sibel Parmaksız

13 – Nurgül Uçar Aktuğ

Adana

1 – Elif Doğan Türkmen

2 – Zülfikar İnönü Tümer

3 – İbrahim Özdiş

4 – Aydın Uslupehlivan

5 – Burhanettin Bulut

6 – Müzeyyen Şevkin

7 – Orhan Toklu

8 – Nesrin Göçhan

9 – Kemal Derin

10 – Rukiye Çinkılıç

11 – Yüksel Karaaslan

12 – Gülcan Abalı

13 – İbrahim Demir

14 – Etem Tok

Adıyaman

1 – Sıddık Şahin

2 – Fatma Ulubey

3 – Deniz Çakmak

4 – Mustafa Hakkan Kılınç

5 – Zeynep Saya

Afyonkarahisar

1 – Burcu Köksal

2 – Hatice Gök

3 – Bekir Kasap

4 – İsmahan Nergiz

5 – Adnan Çelik

Ağrı

1 – Kazım Güzel

2 – Erkan Sayan

3 – Mehmet Sıddık Yel

4 – Kasım Aslan

Aksaray

1 – İsmail Hakkı Açıkalın

2 – Meral Koçar

3 – Hasan Ali Elibol

Amasya

1 – Mustafa Tuncer

2 – Hasan Acar

3 – Arife Serpil Saraçoğlu

Antalya

1 – Niyazi Nefi Kara

2 – Deniz Baykal

3 – Çetin Osman Budak

4 – Mustafa Akaydın

5 – Devrim Kök

6 – Figen Albuga Çalıkuşu

7 – Rafet Zeybek

8 – Nusret Bayar

9 – Deniz Filiz

10 – Sultan Yegen

11 – Sevindik Gizli

12 – Cavit Arı

13 – Barış İşbilen

14 – Meral Mengi

Ardahan

1 – Öztürk Yılmaz

2 – Erdem Uyğur

Artvin

1 – Uğur Bayraktutan

2 – Musa Ulutaş

Aydın

1 – Bülent Tezcan

2 – Metin Lütfi Baydar

3 – Hüseyin Yıldız

4 – Mehmet Fatih Atay

5 – Tayfun Talipoğlu

6 – Ferda Çağlar Erkut

7 – Fulya Üstündağ

Balıkesir

1 – Mehmet Tüm

2 – Ahmet Akın

3 – Namık Havutça

4 – Ensar Aytekin

5 – Fikret Şahin

6 – Ali Kemal Deveciler

7 – Ali Er

8 – Neşe Zengin İğdır

Bartın

1 – Muhammet Rıza Yalçınkaya

2 – Aysu Bankoğlu

Batman

1 – Mansur Obut

2 – Orhan Cihan

3 – Hamit Keskin

4 – Kemal Demir

Bayburt

1 – Murat Bülbül

2 – Tahsin Demir

Bilecik

1 – Yaşar Tüzün

2 – Hüseyin Elmas

Bingöl

1 – Kazım Alınak

2 – Kemal Satıcı

3 – Hüseyin Negüzel

Bitlis

1 – Veysi Uyanık

2 – Ferhat Şahin

3 – İsmail Nacar

Bolu

1 – Tanju Özcan

2 – Mehmet Burak Cop

3 – Elfaz Temiz

Burdur

1 – Mehmet Göker

2 – Kadir Koç

3 – Okan Kurd

Bursa

1 – Lale Karabıyık

2 – Ceyhun İrgil

3 – Orhan Sarıbal

4 – Erkan Aydın

5 – Nurhayat Altaca Kayışoğlu

6 – Mustafa Şenyurt

7 – Asüde Şenol

8 – Nuray Çohan

9 – İsmet Karaca

10 – Deniz Baykal

11 – Şadi Özdemir

12 – İnan Keser

13 – Fatma Belgin Gökçe

14 – Fevzi Sayan

15 – Suna Soydaş

16 – Semih Özdemir

17 – Özkan Kayaoğlu

18 – Alpay Aydın

Çanakkale

1 – Muharrem Erkek

2 – Bülent Öz

3 – Metin Ümit Ural

4 – Adil Can

Çankırı

1 – Murat Berat Atalay

2 – Nermin Aydınlı

Çorum

1 – Tufan Köse

2 – Muharrem Bozdoğan

3 – Dinçer Solmaz

4 – Saim Topgül

Denizli

1 – Melike Basmacı

2 – Kazım Arslan

3 – Gülizar Biçer Karaca

4 – Adil Demir

5 – Ahmet Divarcı

6 – Halis Ödel

7 – Azmi Ermiş

Diyarbakır

1 – Naci Sapan

2 – Hüseyin Cihan Taşkıran

3 – İlhan Baran

4 – Hamit Fidan

5 – Nurdan Erdiş

6 – Serdar Kılıçoğlu

7 – Recep Leygara

8 – Emrah Anlı

9 – Aslı Açıkgöz

10 – Mehtap Uluba

11 – Engin Dayanık

Düzce

1- Zafer Teber

2- Zekeriya Yanmaz

3- Abdullah Şahin

Edirne

1- Okan Gaytancıoğlu

2- Erdı̇n Bı̇rcan

3- Gürkan Güneser

Elazığ

1- Fatı̇h Gürsul

2- Fevzı̇ Şengezer

3- Yılbay Çelik

4- Lale Aydın

Erzincan

1- Erdoğan Özyalçın

2- Yalçın Tanrıverdi

Erzurum

1- Tuncer Aktaş

2- Yavuz Polat

3- Orhan Bozkurt

4- Haydar Bulut

5- Hakan Cebeci

6- Necip Aktaş

Eskişehir

1- Gaye Usluer

2- Utku Çakırözer

3- Cemal Okan Yüksel

4- Metin Tomsuk

5- Erdal Çakıcıer

6- Erdal Caferoğlu

Gaziantep

1- Akif Ekici

2- Mehmet Gökdağ

3- Ali Peri

4- Coşkun Özkaya

5- Naci Kılıç

6- Hasan Şahin

7- Adile Merve Altınbaş

8- Fatma Kılıç

9- Mehmet Turan Gündoğdu

10- Cemal Çankaya

11- Hakan Korkmaz

12- Hasan Aktaş

Giresun

1- Bülent Yener Bektaşoğlu

2- Basri Gürsoy

3- İbrahim Akgün

4- Sevgi Utlu Güngör

Gümüşhane

1- Evren Murat Öztekin

2- Rüstem Akdemir

Hakkari

1- Şükrü Çivi

2- Melek Çallı

3- Giyasettin Koç

Hatay

1- Hilmi Yarayıcı

2- Mevlüt Dudu

3- Serkan Topal

4- Birol Ertem

5- Mehmet Riyat Kırmızıoğlu

6- Servet Mullaoğlu

7- Döndü Dilan Bedir

8- Mehmet Gözel

9- Bilgen Duman

10- Sonay Aykut

Iğdır

1- Halil Duman

2- Fatma Zor

Isparta

1- İrfan Bakır

2- İsa Önder Dinçtürk

3- Mustafa Ceyhan

4- İzzet Beydoğan

Kahramanmaraş:

1- Ali Öztunç

2- Alper Keten

3- Eylem Çağraş

4- İnan Kesen

5- Mehtap Koçak

6- Mustafa Gedik

7- Yunus Pınar

8- Bilge Kağan Taşkesen

Karabük:

1- Erdoğan Dincel

2- Gülsün Beniç

Karaman:

1- Saim Sezen

2- Yakup Selvi

Kars:

1- Selami Yiğit

2- Cengiz Daşdemir

3- Saffet Özdemir

Kastamonu:

1- Hüseyin Selami Çelebioğlu

2- Yılmaz Karakoç

3- Orhan Dana

Kayseri:

1- Çetin Arık

2- İbrahim Bahçecioğlu

3- Aşkın Genç

4- Türker Tok

5- Tülin Temel

6- Şefika Aslı Eskici

7- Mustafa Utku Sarı

8- Kıvılcım Akdağ

9- Nazlı Erdoğan

Kırıkkale:

1- Hasan Biçer

2- Mustafa Demiral

3- Adem Şahin

Kırklareli

1- Türabi Kayan

2- Vecdi Gündoğdu

3- Mehmet Tuna Soykan

Kırşehir:

1- Osman Kök

2- Mehmet Ali Ekici

Kilis

1- Ali Tuna

2- Reşit Tayfun Alan

Kocaeli:

1- Fatma Kaplan Hürriyet

2- Haydar Akar

3- Tahsin Tarhan

4- Turan Dumlu

5- Cuma Karavar

6- Mehmet Tamer Solakoğlu

7- Kemal Nişancı

8- Utkan Güneş

9- Asude Fırat Özkan

10- Yakup Törk

11- Müzeyyen Topçu Tan

Konya:

1- Mustafa Hüsnü Bozkurt

2- Ali Cemal Cömert

3- Gülsüm Filorinalı

4- Mehmet Turgay Bilge

5- Deniz İndibi Çelik

6- Hüseyin Yağcı

7- Musa Gökçe

8- Emine Balık

9- Mehmet Gayretli

10- Necati Sarıhan

11- Sefer İpek

12- Hakkı Dindar

13- Dursun Kaplan

14- Orhan Kaya

Kütahya:

1- Ali Fazıl Kasap

2- Fisun Yıldız

3- Hüseyin Dalkılıç

4- Hüsnü İnanç

Malatya:

1- Veli Ağbaba

2- Erdem Hüsnü Aslanoğlu

3- Berna Karadaş

4- Memba Kuşcu

5- Yusuf Sürücü

6- Etem Körükmez

Manisa

1- Özgür Özel

2- Mazlum Nurlu

3- Tur Yıldız Biçer

4- Mustafa Başgülşen

5- Sabri Temel

6- Abdullah Saka

7- Zerrin Mastan

8- Hayriye Hacet

9- Hakan Tatar

Mardin:

1- Mehmet Muhittin Araç

2- Abdülvahap Ay

3- Bayram Adnan Kaya

4- Abdülaziz Sayğın

5- Abdulhalim Taş

6 – Şükrü Akman

Mersin:

1- Hüseyin Çamak

2- Durmuş Fikri Sağlar

3- Aytuğ Atıcı

4- Serdal Kuyucuoğlu

5- Sibel Gazi Tabel

6- Ebru Çalışkan

7- Seyit Özananar

8- Semra Kabasakal

9- Nevin Zaimoğlu

10- Celal Çelik

11- Şerife Arıcı Yıldız

Muğla:

1- Akın Üstündağ

2- Ömer Süha Aldan

3- Nurettin Demir

4- Burak Erbay

5- Emrah Doğu

6- Süleyman Girgin

Muş:

1- Mustafa Fırat

2- Yıldırım Paçal

3- Ekrem Dizdaroğlu

Nevşehir:

1- Osman Fahri Ertik

2- Mehmet Seyhan Duru

3- Fulya Gülşen Altınsoy

Niğde:

1- Ömer Fethi Gürer

2- Sevgi Özbek

3- Ramazan Ertan

Ordu:

1- Seyit Torun

2- Mustafa Adıgüzel

3- İsa Maral

4- Nuray Ataoğlu

5- Zekai Sana

Osmaniye:

1- Nihat Çerçi

2- Galip Kutlu Haktan

3- Serpil Düzgün

4- Zeynep Demirbüker

Rize:

1- Kemal Köymen

2- Çetin Keçeli

3- Ali Şahinler

Sakarya:

1- Engin Özkoç

2- Hüseyin Avni Şahin

3- Erdoğan Isır

4- Ayhan Bal

5- Elif Asiye Başer

6- Ayşe Kılıç

7- İlker Yılmaz

Samsun:

1- Kemal Zeybek

2- Hayati Tekin

3- Şaban Sevinç

4- Neslihan Hancıoğlu

5- Müşfik Veysel Erdoğan

6- Fatma Necile Çokay

7- Şevki Yılmaz

8- Cem Yılmaz

9- Nurcihan Tomrukçu

Siirt:

1- Cemal Silah

2- Özlem Gediz

3- Mehmet Ali Engin Koyuncu

Sinop:

1- Barış Karadeniz

2- Tugay Dincel

Sivas:

1- Ali Akyıldız

2- Haydar Gölbaşı

3- Ulaş Karasu

4- Filiz Gür

5- Mehmet Kavas

Şanlıurfa:

1- Mehmet Vedat Melik

2- Ali Ersöz

3- Sedat Sağır

4- Hale Soran

5- Akile Yektaş

6- Mehmet Recai Üstündağ

7- Murat Yazar

8- Ferit Öncel

9- Mehmet Faruk Gökkan

10- Mahmut Han Şahin

11- Hasan Kongül

12- Kemal Eşsiz

Şırnak:

1- Mehmet Bilir

2- Selahattin Uğur

3- Muzaffer Cingü

4- Salih Uğur

Tekirdağ:

1- Faik Öztrak

2- Canan Yüceer

3- Emre Köprülü

4- İlhami Özcan Aygun

5- Arzu Mandalı Sucu

6- Şerafetdin Terzi

Tokat:

1- Kadim Durmaz

2- Melih Yardımcı

3- Hüseyin Tunç

4- Şafak Bayındır

5- Tahir Yıldırım

Trabzon:

1- Haluk Pekşen

2- Yavuz Karan

3- Ahmet Kaya

4- Murat Özçilingir

5- Ali Türen Öztürk

6- Cemil Bozbaş

Tunceli:

1- Gürsel Erol

2- Polat Şaroğlu

Uşak:

1- Özkan Yalım

2- Ali Erdoğan

3 – İsmet Akın

Van:

1- Cemal Şen

2- Mehmet Kurukcu

3- Serap Alkan

4- Kasım Beyaz

5- Şanel Güloğlu

6- Fırat Kuvetli

7- Sıraceddin İldeş

8- Nevzat Koç

Yalova:

1- Muharrem İnce

2- Murat Ocak

Yozgat:

1- Onur Kaytan

2- Ahmet Peker

3- Ahmet Karahan

4- Kemal Bayramoğlu

Zonguldak:

1- Şerafettin Turpcu

2- Ünal Demirtaş

3- Harun Akın

4- Deniz Yavuzyılmaz

5- Buket Müftüoğlu

ETİKETLER:
YORUMLAR - 1 YORUM
  1. meryem dedi ki:

    chp mersin adaylarından şerife arıcı yıldız kesinlikle milletvekili olmasın onun kadar samimiyetsiz bir insan görmedim daha seçilmeden böyle seçilirse ne olur bilemem bir de ben chp li bir insanım