İl İl Seçim Anketleri

10.05.2015
17.479
A+
A-


İl İl Seçim Anketleri

Seçim sürecinde olduğumuz şu günlerde özellikle siyasi partilerin yoğun mesai harcamaları ve tüm Türkiye’de miting yaparak seçmenlerden oy istemeleri ile birlikte, kıyasıya bir yarış olmaktadır. Tabi ki her seçim sürecinde olduğu gibi, bu yıl ki seçimlerde de partilerin bir vaatlerde bulunmaları ve mitinglerde rakip partinin vaatlerine atıfta bulunmaları en çok karşılaşın seçim görüntüleri olmaktadır.

İl İl Seçim Anketleri

Bunların hiç birinin yaklaşan seçim için oy oranlarını çok fazla etkilemediğini belirtelim. Çünkü seçmenler oy verecekleri partileri çok önceden belirliyor olmaları nedeni ile partilerin bildirimleri çok önemli olmamaktadır. Ancak hem seçmenler için ve hemde partiler için seçim anketleri çok büyük öneme sahip olmaktadır.

“Bugün Seçim Olsa” Anketleri

İl il seçim anketleri ya da partilere göre seçim anketi üzerinden, partilerin durumlarının ve oy oranlarının belirlenmesi ve partilerin buna göre yeniden şekillenmeleri oldukça fazla karşılaşılan durumlar arasında bulunmaktadır. Özellikle seçim anketi sonuçlarına göre, parti mitinglerinin daha sert olarak geçmeye başlaması ile birlikte, seçmenler için milletvekili adaylarını takip etmek bir hayli zor olmaktadır.

Özel seçim anketi şirketlerinin, medya kuruluşlarının, siyasi partilerin ve tabii ki internet sitelerinin sürekli seçim anketleri yaparak halkı bilinçlendirmek istemeleri ve bunların arasında internet sitelerinin yapmış oldukları anketlerin direk gerçek seçmenler tarafından verilen oylar ile belirlenmesinden dolayı, oldukça büyük öneme sahip olmaktadır.

SİTEMİZDE YAYINLANAN İL İL SEÇİM ANKETLERİ İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR - 48 YORUM
  1. adıyamanlılarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr dedi ki:

    evet

  2. MHP dedi ki:

    HDP DİYENLER SIZIN BEN CcccC