İngiliz Araştırma Şirketinden Bomba Anket!İngiltere merkezli Qriously isimli bir araştırma şirketinin referandum anketinde bomba sonuçlar ortaya çıktı. Anket, “evet” oylarını uçurarak yüzde 61.4 olarak gösterdi.

Referanduma yaklaşılırken, yurt içi araştırma şirketleri dışında, yabancı merkezli araştırma şirketleri de anketler açıklamaya başladı. Bugüne kadar Avrupa kaynaklı anketler “hayır” oylarını yüksek gösterirken, son referandum anketinde tam tersi bir sonuç ortaya çıktı.

İngiliz Araştırma Şirketinden Bomba Anket!

REFERANDUM OY HARİTASI

Referandum sonuçlarına göre çıkarılan ‘evet-hayır’ haritasında, ‘Evet’ oylarının Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi’nde yoğunlaştığı görülüyor. ‘Hayır’ oyları ise, Ege Bölgesi’nde yoğunlaştı.

YORUMLAR - 25 YORUM
 1. Doğrucu davut dedi ki:

  Ülkücü lafını ağzına alma. Gercek ülkücü milletinin ğğ esinin menfaatleri doğrultusunda ve gercek parti liderinin dediklerine kulak verir. Yani devlet bahçelinin kararı esastır. Saygıdır. Oda EVET TİR. SEVR VE LOZANDA ÜLKE TOPRAKLARINI MASADA DÜŞMANA VERMEYİ BAŞARI SAYANLAR 1.dünya savaşında ALMANLARI KENDİNE KURTARICI SEÇENLERDE ALMANYA YA SIĞINIYOR DENİZE DÖKTÜĞÜMÜZ YUNANİSTAN’A KAÇIYOR.ONLARDA HAYIR OYU VERİN DİYOR. Ülkücü cenap efendi buda EVET DEMEK İÇİN YETERLİDİR HERHALDE

 2. Natlus dedi ki:

  Evet li gunler diliyorum.

  1. Harun dedi ki:

   Bende hayırlısı diyorum

 3. BOZKURT dedi ki:

  BOZKURT
  Bu ülkenin gerçek ÜLKÜCÜLERİ diktatörlüge hiç bir zaman evet demez.

 4. Edgye dedi ki:

  % 54,3 EVET

 5. Elmas dedi ki:

  Sonuna kadar evet

 6. OSMANİYE dedi ki:

  YA SİZİN HİÇ MATAMATİĞİNİZ YOKMU AKP NİN OYU YÜZDE 49 MHP NİN OYU YÜZDE 11 MHP DEN 3 PUAN GELSE YÜZDE 52 EDER HESAP ORTRDA

 7. can dedi ki:

  Malatya dan HAYIR lı günler diliyorum…

 8. TUFAN dedi ki:

  BOŞ BOŞ KONUSUN DURUN SONUNA KADAR EVET EVET EVET EVET

 9. Nayir dedi ki:

  Inglizler diyorsa nolamaz

 10. osman dedi ki:

  geçtiğimiz seçimlerde güney doğu anadolu bölgesini komple hdp almıştı. bu ankete göreyse hayır diyen hdpnin aldığı güneydoğu anadoluyu komple evetçi göstermeye çalışmışlar heleki hükümetin son zamanlarda hdplileri hapse atmasınıda göz önünde bulundurursak güney doğu anadolu komple hayır diyor. bu anketi kim yaptırdı yada böyle bi anket yapıldımı bilmiyorum ama tam bi safsata yalan olmuş.

 11. İNGİLİZDEN DOST OLMAZ dedi ki:

  İngilizler evet diyorsa biz de hayır demeliyiz.

 12. TOKATLI dedi ki:

  hayr

 13. Ömer dedi ki:

  %51-53 arası Hayır gelecek demedi demeyin…

 14. canakkale dedi ki:

  Avrupa evet ciksin diye durtuyor bide bunlar cikti oylarida ucurmuslar bide hadi ciksin en fazla 55 cikar evette hayirda. Okadar fark mumkun degil milleti evet cikicak zaten oy kullanmayin demeye getirmeye calisiyorlar dusmeyin arkadaslar tuzaga ucuk anketleri dikate almayin oyunuz ne olursa olsun gidin kullanin

 15. Ülkücü Cenap CCC* dedi ki:

  Hiçbir bilgiye dayanmayan yalan bir anket ! O değilde bundan şu çıkıyor ! İngilizler anlaşıldıki Evet safında ! diyorlardıya tüm Avrupa hayır’ın yanında Sizede işte kanıt !Ama Akp liler sevinecektir ve İngilizlere sempatileride artacaktır ! Nede olsa Allahtan sonra ikinci İngilizlere güvenirim diyen sevip saydıkları Vahdettini İngiltereye kaçıran ingilizlerin torunları HAYIR demek için yeterlidir sanırım !

  1. Oğuzhan dedi ki:

   Ülkücü cenap yazmışsın hangi ülkücü adına yazıyorsun.Bu ülkenin gercek ülkücüleri EVET diyor.Antalyadan selamlar.