İşte AK Parti’nin masasındaki son anket

12.05.2015
8.344
A+
A-


7 Haziran seçimlerine bir aydan kısa bir süre kala masalarındaki en son seçim anketini açıklayan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, şu anda AK Parti’nin 46-48 bandında olduğunu söyledi.

HDP BARAJI GEÇECEK Mİ?

A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtlayan Ünal, seçime doğru en çok konuşulan ve merak edilen konuların arasında yer alan ‘HDP’nin barajı aşıp aşamayacağı’na ilişkin değerlendirme yapan Ünal, ‘Halkların Demokratik Partisi’nin barajı aşması üzerine kurulan bir stratejinin muhalefetin başarısızlığını gösterdiğini ve HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş üzerinde cici çocuk algısı yaratılmaya çalışıldığını’ ifade ederek “Seçimin merkezine HDP’nin barajı aşıp aşamayacağını almak, ana muhalefetin ve yavru muhalefetin bir nevi başarısızlığı bana göre. ‘AK Parti’nin oylarını düşürüp düşürmemesi HDP’nin barajı aşmasına bağlı’ Eğer seçim stratejileri buysa ki maalesef bu gibi gözüküyor, bu her şeyden önce başarısızlığı kabul etmek anlamına geliyor.” dedi.

AK Parti'nin masasındaki son anket

İşte AK Parti’nin masasındaki son seçim anketine göre partilerin oy oranları:

-AK Parti 46-48 bandında,
-CHP 24-26,
-MHP 14-16 bandında,
-HDP 7-9 bandında.

İşte Ünal’ın 7 Haziran seçimlerine ilişkin diğer açıklamaları:

“8 HAZİRAN’DA BİRİLERİ İSTİFA ETMELİ”

8 Haziran’da birilerinin istifa etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu bir siyasi sorumluluktur ama kendisine %35’i hedef olarak koyan, ya da kendisine -20’ yi hedef olarak koyan ve iktidar olmayı düşünmeyen bir muhalefetin başarısızlık algısı da farklı olabiliyor.

“PARALEL YAPI MHP VE CHP’YE TAKTİK VERİYOR”

Burada Paralel Yapı, hem MHP’ye, hem CHP’ye çok ciddi stratejik ve taktik destekte bulunuyor. Ve şimdi yeni bir şeye başlıyorlar. Seçimlerin meşruiyetini tartışmalı hale getirmek. ‘Seçim hilesi yapılacak, seçimlerde sandık güvenli değil.’

1.350.000 saat dinleme yapmış bir örgütten bahsediyoruz. Bu yapının devletten temizlenmesi için ciddi bir kararlılık ve irade ortaya konması gerekiyor.

“BİZİM KORKACAK HİÇBİR ŞEYİMİZ YOK”

Geçen gün Meral Akşener’i dinledim, diyor ki ‘Korkuyorlar’. Bizim korkacak hiçbir şeyimiz yok. Tam tersine MHP’deki, CHP’deki bazı milletvekilleri korkuyorlar. Çünkü hala bunların elinde herkesle ilgili kasetler var, herkesle ilgili dinleme kayıtları, tapeler var. Bunlar yıllarca insanları tehdit ederek, iş adamından, siyasetçilere varıncaya kadar korkutmuşlar.

YORUMLAR - 2 YORUM
  1. barajsız seçim en demokratik dedi ki:

    yalana talana kayırmaya aşırmaya son oylar HDP’ye.

  2. İsimsiz kral dedi ki:

    pareleli 7 haziranda görecegiz baş mami alayını ……öpecekmiş