İşte Partilerin Referandum Kampanyaları

02.03.2017
2.382
A+
A-


Referanduma yaklaşıldıkça siyasi partiler referandum stratejilerini ve kampanyalarını açıklamaya başladı. AK Parti, CHP ve MHP’nin referandum kampanyaları hazır.

Önümüzdeki günlerde parti liderlerinin mitinglerine başlaması bekleniyor.

16 Nisan Referandumu için belirlenen seçim kampanyalarını haberin devamında görebilirsiniz.

İşte Partilerin Referandum Kampanyaları

AK PARTİ’NİN REFERANDUM KAMPANYASI BELLİ OLDU

AK Parti’nin 16 Nisan’daki anayasa değişikliğine ilişkin referandum kampanyasının tanıtım toplantısı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı.

Salona girmek isteyen vatandaşlar, polis ekiplerince oluşturulan üç arama noktasında üzerleri ve çantaları aranarak salona alındı.

İşte Partilerin Referandum Kampanyaları

Başbakan Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte salona geldi. Otobüsün üzerine çıkan Başbakan Binali Yıldırım, salonun dışında toplanan kalabalığa seslendi.

– AK Parti Referandum Tanıtım Filmi

OTOBÜS ÜZERİNDEN SESLENDİ

Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: “Bugün Türkiye’nin aydınlık yarınlarına kapı aralayacak, muasır medeniyetler seviyesine ülkemizi ulaştıracak 16 Nisan halk oylaması için resmen kampanyamızı başlatıyoruz. Meydanlardan güçlü Türkiye için, sürekli istikrar için kararımız, ‘Evet’. İşte karar, işte gelecek. Eminim ki kutlu yürüyüşün ilk adımını atan kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız, bu muhteşem tabloyu izliyor. Buradan Cumhurbaşkanımıza, Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarımızı gönderiyoruz.”

Konuşmanın ardından Yıldırım çifti, AK Parti’nin kampanya şarkılarından ilki olan “Tabii ki evet” eşliğinde Ankara Arena’ya girdi.

CHP REFERANDUM KAMPANYASINI AÇIKLADI

Referandum oylaması kampanyasını başlatan CHP’de slogan “Geleceğim için hayır” olarak belirlendi, logoda ise kız çocuğu ve güneş kullanılacak.

CHP, halk oylaması kampanyasında “Geleceğim için hayır” sloganını, logoda ise kız çocuğu ve güneşi kullanacak.

İşte Partilerin Referandum Kampanyaları

Halk oylamasını kampanyasını başlatan CHP’de, kampanyanın “Görsel İletişim Kılavuzu” da yayınlandı.

Parti örgütüyle paylaşılan kılavuzda, kampanyanın sloganının “Geleceğim için hayır” olduğu belirtildi.

Kılavuzda, kampanya logosuyla bu logonun seçim araçlarında ve promosyon ürünlerde nasıl kullanılacağı da anlatıldı.

Kampanya boyunca parti flaması yerine Türk bayrağını kullanacak CHP’nin, halk oylaması logosunda ise “geleceği” temsil eden, çift örgülü saçıyla bir kız çocuğu yer alıyor.

Logoda ayrıca güneş ve “Geleceğim için hayır” sloganı ile üzerinde “tercih” işareti bulunan kahverengi renkli “hayır pusulası”na yer veriliyor.

CHP’nin logosu halk oylaması kampanyası boyunca araçlarda, afiş, pankart, bilboard, poster, promosyon, şapka ve tişörtlerde kullanılacak.

MHP’NİN REFERANDUM KAMPANYASI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yürütecekleri kampanyanın detaylarını açıkladı: MHP referandum kampanyasında “Bu ülke için bir yeminimiz var, vazgeçilemez” sloganını kullanacak. Ağırlıklı olarak salon toplantıları düzenleyecek; ancak Elazığ, Bursa, Kayseri, Sakarya, Ordu, Afyon, Antalya ve İstanbul’da da miting gerçekleştirecek. MHP’nin referandum kampanyası için 3 de müzik parçası bestelendi: “Türkiye İçin Evet”, “Yeminim Var”, “Şimdi Evet Haydi Türkiye”.

İşte Partilerin Referandum Kampanyaları

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “MHP’nin anayasa değişikliğine ‘evet’ demesinin iki ana sebebi vardır. Biri, MHP’nin 48 yıllık mücadelesinde milletin bekası için bütün varlığını ortaya koyacağına dair ettiği yemin, diğeri de 15 Temmuz’da ortaya çıkan diriliş ve silkiniş hamlesiyle 7 Ağustos’ta billurlaşan Yenikapı Ruhu’nun sürdürülmesi zaruretidir.” değerlendirmesinde bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, halk oylaması sürecinde yürütülecek kampanya çalışmalarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, MHP’de kampanya çalışmalarının erken başlatıldığını, 2016 yılı Kasım ayından itibaren siyasi gelişmeler hakkında teşkilat mensuplarını ve seçmenleri bilgilendirme amacıyla kapalı salon toplantıları gerçekleştirildiğini belirtti. MHP’de mitingler kadar salon toplantılarının da önemsendiğinin altını çizen Yalçın, “Çünkü bu sayede partimizin yetkili kurullarında çalışan arkadaşlarımız, partililerimiz ve teşkilat mensuplarıyla yakından temasa geçilmekte, sebep ve gerekçeleriyle birlikte MHP’nin tutumunu ayrıntılı olarak anlatma fırsatı bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR - 1 YORUM
  1. sdfsdf dedi ki:

    ah mhp