İşte Son Referandum ve Başkanlık Anketi SonuçlarıNet Araştırma Danışmanlık Merkezi isimli araştırma şirketi, 16 Nisan referandumuna yönelik olarak bir anket yayınladı.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
YORUMLAR - 24 YORUM
 1. Yılmaz dedi ki:

  Hayır

 2. ERR dedi ki:

  SONUÇ: %57 HAYIR. 43 EVET

  1. Zaaa dedi ki:

   CHP nin+ hdppkknin+ PKK’nın+fetonun+ İBDA-C in oyu yüzde 57 yaparmi ??? sen milleti safmi sanıyorsun millet verirmi oy, enaz yuzde 65 EVET geliyor nisan 16 aksamı gör. Hayelleriniz boş hep boş.

 3. Deniz yunus dedi ki:

  Siz benim yazdiklarim niye yayilmiyorsun kortunuz icin sizinde secimnede ne halisin gorun kazik yemek hosunuz gidiyoru onu icin boyel seyler yapiyorsun

 4. İdris dedi ki:

  Arkadaşlar yapacağımız tek şey maddeleri okumak gelecekte ne olacağını düşünebilmek bu kadar yetki tek adama verilirse ne olur? Hadi Cumhurbaşkanımız iyi güzel yönetiyor diyelim ondan sonra gelecek kişi ya hain ise biz bunu geç fark edersek fetö gibi.. işte o zaman ne olacak ?

 5. erkan bursa dedi ki:

  bir akp li olarak cumhuriyet in kalıcı olmasindan yanayim çünkü biz bu sistem sahesinde her yere havalimani yaptik hastane yaptik stat yaptik demekki sistemi degistirmemeye gerek yok bu oylama sadece padişahın devamı dır hic gerek yok hayır diyin daha fazla hizmet alırsınız emin olun:

 6. GÖRKEM DENİZ dedi ki:

  ALLAHIMMM,PEYGAMBERİMM,VATANIM MİLLETİM,ATAM,BAYRAĞIM,CUMHURİYETİM,İNSANLIĞIM,ŞEREFİM,ONURUM,GURURUM,İÇİN,HAYIRRRR,HAYIRRRRR,HAYIRRRRRR,HAYIRRRRRRR…İLK EMİR OKU:AZICIK OKUYUN,BİLMİYORSANIZ DİNLEYIN,SAĞIRSANIZ,İZLEYİN…

  1. EVET.? EVET.? EVET dedi ki:

   Önce sen oku

 7. pirsultan dedi ki:

  hiç güvenim yok evet diyemem.

 8. Ercüment aydın dedi ki:

  Şunu anlıyorum ki bu referandum bu ülkede ne kadar. Hayin olduğunu gösterecektir. Aklım almıyor be kardeşim dünya üzerine çullanmış hayır verin diyor ülkede 40 senedir çocuklarını öldürüp millete zulm eden PKK hayır diyor . Terörist FETO Hayır diyor. Emperyalistler hayır diyor bu nasıl bir şuursuzluk turki bu ülkede %40 da olsa bir hayır gözüküyor . yazıklar olsun. Bu referandumda hayır demek ülkesini uçuruma atmak demektir. Rabbim bunu sormayacakmı zanbediyorsunuz ? Bunun ötesi yok kardeşim allah sizi islah etsin sizlere milli şuur ve vatan sevgisi nasip etsin. ne diyim.

  1. Kuva-yi Milliye dedi ki:

   Ercüment Pkk takiye yapıyor kürt hdp li seçmen az olduğu için gözünü akp ve diğer partilere dikti ve düşündülerki İnsanlar bizim hayır dediğimizi duyarsa aa diyecekler ben pkk nın olduğu yerde duramam ben evet in yanında yer alırım diyecekler plan bu.Hdpbde gizli gizli hdpmli seçmene evet diyeceksiniz telkini yapacak Altan Tan: Apo başkanlığa karşı değil açıklaması yaptı internetten izle Böylece evet çıkaracaklar pkk itlerinin bu ülke için faydalı bir şey yaptığını hiç duydunmu Evet çıkması demek Eyalet sistemi akabindede Özerlik demektir takiyi yapıyorlar Uyumayı aklınızı çalıştırın biraz düşün kardeş.Evet çıkarsa ülke tehlikede haberiniz olsun Ben HAYIR diyeceğim vatan toprağı bütün kalsın şehit Mehmetçiklerimizin mezarda kemikleri sızlamasın diye HAYIR.

   1. Nuray Kaya dedi ki:

    Aynen plan bu ama bu insanlara bunu anlatmak çok zor Bende hayır diyorum insanlar kafayı yemiş sağlıklı düşünen yok vatan elden gidiyor bunların yüzünden

  2. Sıtkı dedi ki:

   Mağdurluk yapma. Alakası yok anayasa paketi sadece zarar. Önce millet diyip kandırıyorlar şimdi. Gelecekte demelerine gerek kalmıyacak çünkü mutlak güç sahibi gelecekteki başkan ,bu Erdoğan da olabilir, halk ne dese de istediğini yapıcak güce varıcak. Yargılanmıycak yaptıkları için halkın vergilerini alıp kaçabilecek ülkeden. Yıllarca iktidarda halk istemese de kalarak halkı çatışmaya anarşiye sürükleyebilecek. Sen bunların olma ihtimalini istiyor musun? Erdoğan hadi diyelim bunların hiçbirini yapmadı. Ya başkası yaparsa? Ya seçsek birini bize Türkiye birlik olucak dese sonra kripto pkk’lı çıkıp meclisi fes edip ben eyalet sistemini getiriyorum derse? Bunlar olursa pişman olduğun zaman artık geç olur. Engellenemiycek bir iç savaş ve sonucunda özerk kürdistan ortaya çıkar. Sen bunları istemiyorsan hayır dersin. Biraz mantıkla düşün yani Sayın Cumhurbaşkanımızın ben şuan akılla değil tereddütle, fetö bana kumpas yapar mı, kemalistler darbe yapar mı korkusuyla düşündüğü kanaatindeyim. Sen de düşün biraz kararını ver bak AKP iktidarda kalıcak yani seviyosan Erdoğan o orada duruyor hala sen isteyene kadar. Oyla geldi oyla gider demokrasi budur. Başkanlıkta ama Erdoğan olur başka ateist bir başkan olur onu oradan kolay kolay indiremeyebilirsin. OHAL çıkarır meclisi fes eder kalır orada. Bu kelimeleri umarım boşuna dökmemişimdir. Konu Vatan meselesi, parti meselesi değil yoksa ben bu kadar uğraşmazdım. Buraya kadar getiren devlet yetkililerine de tepkiliyim halka karşı hiç dürüst değiller. Vatanı değil kişisel çıkarlarını düşünüyorlar halkı kandırıyorlar yanlış yanlış bilgi yayıyorlar.

 9. Kuva-yi Milliye dedi ki:

  Hayırlar anlaşıldıkça çığ gibi büyüyor anladıkça okundukça anlatıldıkça HAYIR sonucu bundan çok dazla çıkacak İktidar çok korkuyor Hayır sonucunun çıkmasından millet e güvendiklerini söylüyorlar ama her Hayırcılara heryerde engel çıkartıyorlar.Hayırcıların çünkü çok anlatacağı şeyler var Ama onların anlaracakları hiç birşey yok çünkü bu Cumhuriyetimizi demokrasimizi yıkma proheleri.Anca insanları hain teröristlerle bir oluyorsunuz diye yaftalıyorlar buda ters tepiyor tabiki.Buda biz millete güveniyoruz söylemlerine kendilerinin bile inanmadıklarının göstergesidir ağlasanızsa zırlasanızda HAYIR galip gelecek Cumhuriyetimiz Demokrasimiz bir tehlikeyi daha bertaraf edecek.

  1. EVET.? EVET.? EVET dedi ki:

   Vatan için Ağzınız boş laf yapıyor. vatan için eliniz de boş.

  2. Turgut dedi ki:

   Hic kafanizi yormayin ankete de gerek yok evet % 62 hayir % 38 16 nisan aksami akliniza ismim gelecek.kemal kilicdaroglunu seviyoruz

  3. Elçin dedi ki:

   Gerçekten bazılarının türklüğndn şüphe ediyorum ve hayır demelernn sebebnde anlamıyorum ve şu soruyu soruyorm avrupa hayr derken hala hayr diyeck türk var mı? varsa da gerçektm türk mü acaba?

   1. Vatandaş dedi ki:

    Türk büyük harfle başlar bilgin olsun

 10. Kuvâ-yi Milliye dedi ki:

  Hayırlar anlaşıldıkça çığ gibi büyüyor anladıkça okundukça anlatıldıkça HAYIR sonucu bundan çok dazla çıkacak İktidar ve Rre çok korkuyor Hayır sonucunun çıkmasından millet e güvendiklerini söylüyorlar ama her Hayırcılara heryerde engel çıkartıyorlar.Hayırcıların çünkü çok anlatacağı şeyler var Ama onların anlaracakları hiç birşey yok çünkü bu Cumhuriyetimizi demokrasimizi yıkma proheleri.Anca insanları hain teröristlerle bir oluyorsunuz diye yaftalıyorlar buda ters tepiyor tabiki.Buda biz millete güveniyoruz söylemlerine kendilerinin bile inanmadıklarının göstergesidir ağlasanızsa zırlasanızda HAYIR galip gelecek Cumhuriyetimiz Demokrasimiz bir tehlikeyi daha bertaeaf edecek.

  1. EVET.? EVET.? EVET dedi ki:

   Hayalinde büyütüyorsun hayiri sen, sağcı kesim CHP nin kabına su taşımaz, sagcilarda hayır oyu atan kandirilmistir. Geriye kalan PKK’lı veya Fetocudur okadar nokta.

   1. Vatandaş dedi ki:

    Sağ sol işi değil bu Ülkemin çocuklarımın geleceği için HAYIR

    1. MELEK dedi ki:

     Dee get saf siz gidin çoluğunuzu çocuğunuzu kandirdin. PKK Feto İBDA-C Almanya Hollanda hep saha kalkmış hayır diyor biz millet bunu görmezden geleceğiz. Türkiye’nin başına yük olmaktan kurtaracağız nisan onaltı sında evet diyerek sizleri.

    2. EVETCİ dedi ki:

     Eğer çocuklarını düşünüyorsan önce PKK ve İBDA-C kilerden kurtar chpyi

 11. Sıtkı dedi ki:

  Ben 16 nisan’da bu kadar yakın çıkıcağını düşünmüyorum. Bildiğimiz üzere genelde kararsız seçmenler araştırırlar ve duygusal karar vermezler. Evet oylarında da inkar edilemez bir kayma söz konusu hayır tarafına. Yani sonuç hayır la evet arasındaki farkın açılıp %35-43 arası bir evet gibi bir sonuç çıkmasıdır tahminimce.