İzmir’de Zeybekçi mi Soyer mi Önde?31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala ORC seçim anketi sonuçlarına göre İzmir’de kim önde? İzmir belediye başkanlığı için Tunç Soyer mi Nihat Zeybekçi mi önde gidiyor?

31 Mart seçimlerine artık birkaç gün kaldı. Milyonlarca seçmen bu Pazar 31 Mart’ta sandık başına gidecek. Seçmenin nabzını tutan anket şirketlerinden biri olan ORC, son durumu paylaştı. ORC’nin anket sonuçlarına göre İzmir’de hangi ilçede kim önde? İzmir belediye başkanlığı için Tunç Soyer mi Zihat Zeybekçi mi önde gidiyor?

İzmir'de Zeybekçi mi Soyer mi Önde?

İZMİR’DE SOYER ÖNDE

Aday belirleme sürecinde en çok tartışılan illerin başında gelen İzmir’de CHP’nin Adayı Tunç Soyer’in önde olduğu görülüyor.

Ankara’da Mansur Yavaş öne geçti!

Son ankete göre Ankara’da Millet İttifakı’nın adayı Mansur Yavaş kararsızlar dağıtıldığında yüzde 49,8 ile öne geçmiş görünüyor. Cumhur İttifakı’nın adayı Mehmet Özhaseki’nin oy oranı yüzde 47,7 düzeyinde. Önceki ankette Özhaseki yüzde 51,8 ile açık ara önde görünüyordu.

İstanbul’da Binali Yıldırım önde!

16-17 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre İstanbul’da kararsızlar dahil edilmediğinde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım yüzde 43 ile önde görünüyor. Onu, hemen arkasından yüzde 42,4 ile Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu takip ediyor. Kararsızlar dağıtıldığında bu oranlar sırasıyla yüzde 49,3 ve yüzde 48,6’ya yükseliyor.

Gezici’nin bir önceki anketinde Yıldırım’ın oy oranı yüzde 52,1, İmamoğlu’nun oranı ise yüzde 46,6 olarak açıklanmıştı.

Adana’da MHP’li Hüseyin Sözlü ilk sırada!

Adana’da halihazırdaki Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü yüzde 54,1, Millet İttifakı adayı Zeydan Karalar yüzde 45,4 seviyesinde bulunuyor.

Balıkesir’de AK Partili Yücel Yılmaz yüzde 53,1 İYİ Partili İsmail OK yüzde 45,8 düzeyinde.

Hatay’da Cumur İttifakı adayı İbrahim Güler yüzde 51,1 oranında oy alırken Millet İttifakı adayı Lütfü Savaş yüzde 47,8 alıyor.

Bursa’da CHP adayı Mustafa Bozbey’in oy oranı yüzde 52,9 seviyesinde AK Partili Alinur Aktaş’ın oy oranı ise yüzde 46,6.

Manisa’da ise Cumhur İttifakı adayı Cengiz Ergün yüzde 63,2 ile açık ara önde. Millet İttifakı adayı Orkun Şıktaşlı’nın oy oranı yüzde 34,7.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.