Kılıçdaroğlu CHP’nin alacağı oyu açıkladı

Kılıçdaroğlu CHP’nin alacağı oyu açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimlerinde kaybedenlerin siyaseti bırakması gerektiğini söyledi.

Zonguldak gezisinin dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, seçimlerde partisinin yüzde 35 oy alacağı iddiasını tekrarladı. İşte Yeni Şafak’ta Abdülkadir Selvi imzasıyla yayımlanan o röportajdan bir bölüm:

YÜZDE 35’TE İDDİALI

Meydanları gördükten sonra CHP’nin oy oranıyla ilgili yeniden revize etme gereği duydunuz mu?

Kılıçdaroğlu CHP'nin alacağı oyu açıkladı

Yüzde 35 demiştim. Yine yüzde 35 rakamını tutturacağımızı düşünüyorum. Çünkü alanı görüyorum. Geçen seçimlerde bize biraz mesafeli olan ya da sempati duymayan veya şu ya da bu şekilde istikrar bozulmasın diye iktidar partisine oy veren bazı kesimler CHP’nin denenebileceğini, oy verilebileceğini düşünüyorlar.

İstikrar bozuldu herhalde…

İstikrar yok zaten. Çünkü hiç bir hedef tutmadı. Ne büyüme hedefi ne enflasyon hedefi ne kur hedefi ne işsizlik hedefi ne dış politika, ithalat-ihracat hedeflerinin hiçbiri tutmadı. Ortada bir istikrar yok zaten. Baktığınız zaman tümüyle istikrarsızlık hakim. Bunu sokaktaki vatandaş da görüyor. O nedenle yeni bir hükümet programına Türkiye’nin ihtiyacı var. Biz bunu yapabiliriz.

MUHALEFETİ ELEŞTİRMEK SAĞLIKLI DEĞİL

HDP’yi eleştirmemeniz bir eleştiri konusu oluyor. Bu konuda bir şey söylemek ister misiniz?

Dikkat ederseniz hiçbir siyasi partiyi eleştirmiyorum. Tamamen pozitif bir söylem geliştirmeye özen gösteriyorum. HDP de bir muhalefet partisi. Muhalefetin de muhalefeti eleştirmesi çok sağlıklı bir yol değil. Ne HDP’yi ne MHP’yi ne Saadet’i doğrudan eleştirmiyoruz. İktidara da doğrudan bir eleştiri getirmiyoruz.

İngiltere seçimlerinden kıyasla Başbakan bir çağrı yaptı. Orada kaybedenler bıraktı sizde kaybederseniz bırakacak mısınız?

Kaybedenlerin bırakması demokratik kültür olarak doğru bir kültür aslında.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. CHP dedi ki:

    böyle bekdualar işe yaramaz bide müslümanız diye geçiniyonuz bekda edenden müslüman olmaz kardeş oyum CHP Atatürk için

  2. Misafir dedi ki:

    100 de 35i ruyanda bile goremessin.