Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına açıklık getirdi. Seçimlerde aday olmayacağını açıklayan Kılıçdaroğlu, yapacakları seçim kampanyasını da anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aday olmayacağını ilan etti. Nasıl bir seçim kampanyası yapacaklarını da anlatan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitmeyeceğini ancak ikinci turda Erdoğan’ın karşısındaki adayın yüzde 60’la seçileceğini iddia etti.

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları:

SÖYLEM AYNI MİTİNG AYRI

Her siyasi parti kendi mitingini yapacak. Cumhurbaşkanı adayı da bağımsız çalışacak. Onun için ayrı tutmak gerekir. Çünkü, cumhurbaşkanının bütçesi bağışlardan, milletvekili seçim bütçesi ise Hazine’den finanse ediliyor. İkisinin birlikte yürütülmesi bu açıdan doğru değil. Ama cumhurbaşkanı adaylarının ve genel başkanların miting söylemleri aynı olmalı.

REFERANDUM TAKTİĞİ

Seçim döneminde, referandumda izlediğimiz gibi doğrudan doğruya kanaat önderleriyle görüşeceğiz. Yüz yüze görüşmenin yeri ayrı. Toplumun her kesimine hitap edeceğiz. Hayır kampanyasının bir başka versiyonu olacak. Bunun artılarını referandumda gördük.

“ADAY DEĞİLİM”

Bana göre “partili cumhurbaşkanı” olmamalı. Ben genel başkan olarak aday olmayacağımı aylar önce söyledim.

“İKİNCİ TURDA YÜZDE…”

Demokrasiyi savunanlar bu seçimi alacak. Çünkü demokrasiyi savunanlar blok oluşturdu. Hepsinin ortak söylemi demokrasi. Seçimi de yüzde 60 ile ikinci turda alırız. Toplumun her kesimine hitap edeceğiz. Hayır kampanyasının bir başka versiyonu olacak. Bunun artılarını referandumda gördük.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.