Kılıçdaroğlu da oyunu kullandı, ilk açıklamasını yaptı!

07.06.2015
1.198
A+
A-


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu 14.00’te Çukurambar Arjantin İlkokulu’nda 2015 genel seçimleri için sandık başında oyunu kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Eşitsiz şartlarda bir seçim gerçekleştirdik. Her şeye rağmen seçim maratonu güzeldi. Halkın ilgisi güzeldi. Sandığa gidip oyunu kullanan bütün yurttaşlarıma en içten teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu da oyunu kullandı, ilk açıklamasını yaptı!

Okula girişinde çevredekilerce “Başbakan Kemal” ve “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları ve alkışlarla karşılanan Kılıçdaroğlu, oyunu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile okulun 4134 numaralı sandığında verdi.

“SEÇİM EŞİTSİZ ŞARTLARDA GERÇEKLEŞİYOR”

Kılıçdaroğlu, oy kullandıktan sonra basın mensuplarına seçimle ilgili değerlendirmede bulundu.

Eşitsiz şartlarda bir seçim gerçekleştirdiğini savunan Kılıçdaroğlu, “Her şeye rağmen seçim maratonu güzeldi. Halkın ilgisi güzeldi. Sandığa gidip oyunu kullanan bütün yurttaşlarıma en içten teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Onlar aynı zamanda demokrasinin bekçisidirler. Hepsini yürekten kucaklıyorum” diye konuştu.

“BÜTÜN TÜRKİYE, BÜTÜN DÜNYA BİLİYOR”

Kılıçdaroğlu, seçimlerin demokrasinin gelişmesi, özgürlükler ve refahın hakça tabana yayılması için vesile olmasını umduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sandığa gidişimizin temel nedenlerinden birisi de budur. Birinci sınıf demokrasiyi bu ülkeye getirmek, aç ve açıkta kimseyi bırakmamak. Bunun mücadelesi yapıldı. Eşitsiz koşullarda bir seçimin gerçekleştirildiğini de zaten ifade ettim. Bunu da zaten bütün Türkiye, bütün dünya biliyor. Bütün bunlara karşın biz sorumluluğumuzun bilincinde olarak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Seçim herkese ve hepimize hayırlı, uğurlu olsun diyorum.”

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.