Kılıçdaroğlu “yüzyılın projesi”ni yarın açıklayacak!

20.05.2015
1.471
A+
A-


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önceki açıklamalarında “yüzyılın projesi” olarak nitelediği çalışmayı yarın açıklayacak.

CHP Basın Birimi’nden yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun yarın saat 10.00’da Conrad Otel’de “Vizyon Proje”nin sunumunu yapacağı kaydedildi. Açıklamada, projenin “Türkiye ekonomisine ivme kazandıracağı, iş dünyasına vizyon katacağı, Türkiye’yi içine düştüğü orta gelir tuzağından kurtararak, halkın hak ettiği refah seviyesine ulaşmasında önemli rol oynayacağı” ifade edildi.

Kılıçdaroğlu "yüzyılın projesi"ni yarın açıklayacak!

YÜZYILIN PROJESİ NE?

Daha önceki açıklamalarında çalışmayı “yüzyılın projesi” olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, projenin Türkiye istihdamına önemli katkı sağlayacağını söylemişti. Özellikle organize sanayi bölgelerine yönelik açılımaların yer alacağı belirtilen projede, bölgesel yerine, sektörel teşvikin ön plana çıkarılacağı öğrenildi.

3 AYAKLI PROJE

Yüzyılın Projesi’ne ilişkin konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, şunları söyledi:

“Yılın projesi konusunda benden bir şey alamazsınız. Duyduğunuzda, çok uçuk kaçık bir şey olmadığı için de inandırıcı. Uzun zamandır hazırlanıyor, bir yılı aşkın bir zamandır genel merkezde bunun hazırlıkları sürüyor.

Açık açık söylüyorum. Üç ayağı var bu projenin. İstihdam, üretim, yatırım…

Vatandaş da bu cebindeki paranın ne kadar artacağını bilecek. Bu bir vizyon projesi. şu ana kadar paylaşım ayağını konuştuk. CHP’nin ekonomi ayağında kendisini göstermesi açısından çok önemli.”

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.