Konsensus’un Referandum Anketinde Evet mi, Hayır mı çıktı?16 Nisanda yapılacak olan Referandum için araştırma şirketlerinin yaptığı anketlere bir yenisi daha eklendi. Konsensus Araştırma şirketi yaptığı son seçim anketinde referandumdaki “evet” ve “hayır” oy oranlarını açıkladı.

Konsensus’ün referandum anketi sonuçlarına göre anayasa değişikliğine yüzde 52 “evet” yüzde 48 “hayır” çıkıyor.

Konsensus'un Referandum Anketinde Evet mi, Hayır mı çıktı?

Referandumdan evet mi hayır mı çıkacak? Anayasa değişikliği sandıktan onay olacak mı? 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi halkın nabzı tutuluyor.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Konsensüs’e ait son anket sonuçlarını böyle aktardı:

Yüzde 52 Evet Diyor!

“BANA “Ne olur referandumda, durum ne görünüyor” falan diye sorduklarında… Şöyle cevap veriyorum: “Vallaha elimde hiçbir veri yok… Fakat hissiyatım, gözlemlerim falan bana ‘durum bıçak sırtı’ diyor.”

Ama durun bir dakika! Artık elimde bir veri de var. Konsensüs’ün son anketinde… – EVET: Yüzde 52 – HAYIR: Yüzde 48 olarak yansıtılıyor.”

YORUMLAR - 52 YORUM
 1. gazi dedi ki:

  Hayır

 2. GÖRKEM DENİZ dedi ki:

  HERKEESE HAYIR’LI AKŞAMLAR,HEPİMİZ KARDEŞİZ BİZİ BÖLENLERİ VE BÖLMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA SARF EDENLERİ,RABBİM DE İKİ CİHANDE PARSELLERE BÖLER İNŞAALLAH.

 3. Yusuf dedi ki:

  Gençeler tek rejime tek adama tek yönetime. Hayır hayır hayır bu ülkede 10 kez darbe olsa idam gelmez ülkenin yarısından çoğu Suriyeli türk askerleri elbabda şehit oluyor Suriyeliler keyif çatıyo yönetim halkı takmıyor hayır hayır hayır 15 yıl beyine yetmedi neyi gerçekleştiremedi

 4. Behçet Aldur dedi ki:

  Hayırlı akşamlar

  1. Esref dedi ki:

   Dua etmesini biliyormusunda dalga geçiyorsunPKK lideri kara yılan gibi selam veriyorsu it izini bile bile at izine çeviriniz. PKK ve fetoye yolmu açacaksınız hayır diyerek keko. Actirmayiz nisana kadar dalga geçersiniz nisan da görüşürüz.

 5. ZAFER dedi ki:

  HER ZAMAN DEMOKRASİ HERKESE DEMOKRASİ HAYIIIIIRRRRRRR

 6. MHP li dedi ki:

  Ülkücü vatansever olarak Hayır diyorum,hayırlı olur inşallah..

 7. emre dedi ki:

  tabiki evet 100de 67 e 33 çıkacak

  1. Adil dedi ki:

   Geçersiz oy çıkmıcak zaten hiç %67ymiş he he. Ulan neden evet dediğinizi bile bilmiyorsunuz azıcık araştırın ne bileyim kitap okuyun

   1. Evetci dedi ki:

    Sana halk TV seyretme kilictaroglunu dinleme diyon bak piskolojin bozuk her yere yalan yanlış saldiriyon. Tayini ve devleti dinle duzelirsin.

    1. Adil dedi ki:

     Bak ne kadar dar fikirlisiniz hayır diyenler “Kılıçdaroğlu’cu” hiç bir partiyi desteklemiyorum ki olay parti olayı değil şahsımca olay Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetine sahip çıkmak onu yaşatmaktır. Kimi dinleyip kimi izleyeceğimi çok iyi biliyorum merak etme.

   2. @MFE1393 dedi ki:

    Atatürk öldü, kardeşim!
    Hem onun önderliğinde veyâ emrivâkîsi ile i’lân edilen cumhûriyyet; 1960 ve 1980’de iki kere değiştirildi. “Cumhûriyyet” gitti; evvelâ “jakoben demokrasi”, sonra da “Demokles’in kılıcı demokrasi” getirildi.
    Atatürk’ün Cumhûriyyet’i, 1938’de son buldu. Bunun isbâtı; İsmet İnönü’nün kendini “Millî Şef” i’lân edip Türk Lirası (TL) üzerindeki Atatürk resmini kaldırıp kendi resmini koydurmuş olmasıdır.

 8. Burhan dedi ki:

  EVET diyoruz !

 9. Sami köse dedi ki:

  Bu referandum ÜLKEMİZİ DEĞİL hırsızları kurtarma referandumu işte bundan dolayı (HAYIR)

  1. ÜLKÜCÜ TİMMMM dedi ki:

   Evet çıkınca o hırsız ve vatan hainleri GORCEK inşallah kardeş.

  2. ÜLKÜCÜ TİM dedi ki:

   Tam bir kösesin Sami EVET çıkınca o hırsız ve vatan hainleri görcegiz AZKALDİ nisana sabret.

   1. Sıtkı Cem dedi ki:

    Aktroll lükten çıkarmalılar seni birine ülkücü timmm diğerini ülkücü tim yazmışsın salak. Ülkücü de değilsindir sen. Yalakasın yalaka

    1. Evetci MİLLİYETCİ dedi ki:

     Deee gitttt. ?????Trollukte seni gecemeyiz. PKK NİN kara yılanı da hayır diyor babamı trorol diyorsun. Ben hiç yoktan turkiye cumhuru adına RTE Yİ destekliyorum. Sen kim adına hayır diyorsun CHP li yalancı gardaş.

 10. Mehmet dedi ki:

  Hayir

 11. türkmen dedi ki:

  Erdoğan ve Bahçeli evet diyorsa. Bize de evet demek düşer.

  1. ASİL TÜRK C☆ dedi ki:

   ATATÜRK diktatörlüğe evet demediyse bize’de tümmmm vatanseverlere’de HAYIR demek düşer.

  2. Mehmet dedi ki:

   Senin beynin yok mu. Aklinla dusunemiyormusun verecegin oyu

   1. ÜLKÜCÜ TİM dedi ki:

    Niye kızıyon hayrola,;;; Selo ve saz arkadaşı KİLİCTAROGLU, Karayılan ve Fethullah gülen hayır dediği için biz EVET diyoruz. Demekki bizde beyin var. Sen kendi beynine bak. Sence varmı?

    1. ismet ozan dedi ki:

     Bu seçim hiç kimsenin değil vatanın ve milletin geleceğini ilgilendiren bir seçimdir
     Ben vatanın ve milletin geleceği için HAYIR diyorum