Konya Seçim Anketi Sonuçları

17.05.2015
4.848
A+
A-


Türkiye’de ve Konya’da yapılan Seçim Anketleri

2015 Genel Seçimlerine 1 aydan daha az bir süre kala araştırma şirketleri anketler yayınlamaya devam ediyor.

Ortaya çıkan sonuçlara göre, araştırma şirketlerinin yaptığı anketlerde iki farklı sonuç ortaya çıkmaktadır. Bunlardan ilki AK Parti’nin tek başına iktidar olacağı ve oy oranının yüzde 43-48 arası olduğu ortaya koyarken, yapılan diğer bazı anketlerde koalisyon hükumetinin kurulacağı ortaya çıkıyor.

Konya Seçim Anketi Sonuçları

Son anketlere göre CHP yükseliş trendine geçerken, MHP yüzde 14-18 bandında seyrediyor. HDP’nin ise barajı geçip geçmeyeceği konusunda net bir tablo yok. Kimi anketlerde HDP yüzde 10-12 arasında görünürken, kimisinde de baraj altı kaldığı görülüyor.

ORC, GEZİCİ, ANAR, SONAR, KONSENSUS, ANDY-AR, A&G gibi araştırma şirketleri’nin yaptığı anketlerde yukarıda bahsedilen farklı ve kafa karıştırıcı tablolar ortaya çıkmakta ve seçmenlerin hangi sonuca inanacağı konusunda çelişkiler bulunmaktadır. Seçmenler “Hangi anket doğru?” sorusunu sorarken, net sonuca tabii ki 7 Haziran 2015 günü halk tarafından ulaşılacaktır.

> Hangi Anket Sonucu Doğru?

Genel seçimler elbette Konya için de büyük önem taşıyor. Genel seçim anketleri seçimin AK Parti, CHP ve MHP arasında geçtiğini ortaya koyuyor.

KONYA GENEL SEÇİM ANKETİ’NE KATILIN

[poll id=”49″]

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.