Malatya’da AK Parti Oyları Düşüşe Geçti

Malatya’da AK Parti Oyları Düşüşe Geçti

AK Parti’nin kalesi konumundaki Malatya’da son günlerde yapılan ankette kötü bir sürpriz sonuç ortaya çıktı.

Metin Yunus 1453 Araştırma ve anket şirketinin ocak ayında yaptığı ankete göre, Ak Partinin oyları % 69’dan % 53 e gerilediği yönündeki sonuç, temayül yoklamasıyla teyit edilmiş oldu. Temayül yoklamasına katılmayan delegelerin sayısı yüzde 30 ulaşması, Ak Parti oyları eriyor mu? sorusunu akıllara getirdi.

Vatandaşlar Ak Partili yöneticilerden şikayetçi

Ak Partiye oy veren Malatyalılar başta Malatya Büyükşehir Belediye yöneticileri olmak üzere merkez ilçe belediyeleri ve seçilmişlerden şikayetçi olduklarını her platformda seslendirmeleri dikkat çekerken yapılan kamuoyu ve anket çalışmaları da, Ak Partinin Malatya’da büyük kan kaybı yaşanacağını göstermekte.

Malatya'da AK Parti Oyları Düşüşe Geçti

Son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılım oranında ki düşüşe dün temayül yoklamasında delegelerin katılım oranında ki büyük düşüşte, 7 Haziran seçimleri öncesi Yerel siyasetçilere son uyarı şeklinde yorumlanmasına neden oldu.

1778 delegeden 1272 delege oy vermeye geldi.

Malatya AK Parti’de, 7 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçimleri için başvuran 65 milletvekili aday adayından 58’i için değerlendirme maratonu tamamlandı.

Temayül yoklamasında oy kullanması gereken 1778 delegeden 1272’si oy kullandı.

Oy kullanma işlemi gerçekleşmesinin ardından kullanılan oylar çuvallara konularak Ankara’ya gönderildi.
Delegelerin katılımındaki azalma temeyüle katılanlar arasında, “Nasıl olsa bizim oy verdiklerimiz değil, genel merkezin ataması ile adaylar belirleniyor, bu 2011 genel seçimleinde yaşandı, yemayül yoklamasında ipi göğüsleyen değil, genel merkezin tasarrufunda olan kişi aday gösterildi” ifade edildi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Olmaz dedi ki:

  Ak Parti bu adaylarla benden oy beklemesin.Oyun Erdoğan’a ama Ak Partiye oy yok.

 2. misafir dedi ki:

  mhp den baska vatanini dusunen bir parti goremiyorum insallah onlar gelecek oyumuz onlarindir

 3. asil dedi ki:

  Ben ak partiye oy vermeyecegim nedenide insanlari dislamalari siz benim gibi cok insani disladiniz sira bizde…….

 4. Nuray dedi ki:

  Oznur calikla olmaz artik

 5. Nuray dedi ki:

  Oznur calik 5. Siradan girsin oylar yukselir oznurla olmuyo artik

 6. kernek dedi ki:

  ya neden açıkça demiyosunuz öznur çalık mustafa şahin normal konuşmaları adama saldırır gibiler öznur çalık elazığ milletvekili adaylarına bile el atmış ben ne dersem o olur mantığı ama malatya bunu çoktan farketmişti sadece tayyip erdoğan için her şeye katlandılar ama bu sefer tekrar aday gözterilmesi hatta 1 sırada olması ve mustafa şahininde aday gösterilmesi halkı canından bezdirdi

 7. misafir dedi ki:

  hdp inşallah çıkaracak bir tane

  1. Malatyanın yerlisi dedi ki:

   güldürdün kardeş. malatyadan bahsediyoruz. sürpriz mhp veya chp den olur ancak. bak bu dediğimi seçim açıklandığı zaman anlayacaksın. sesli güldüm yorumuna.

  2. malatya dedi ki:

   çok komik, mhp veya chp oy oranını artırdı, hdp %2 civarı

  3. malatya dedi ki:

   çok komik, hdp %2 alırsa iyi, chp ve mhp oylarını artırdı

 8. ne önemi var dedi ki:

  malatya belediyesi ve maski sorumlu bu düşüşten m.işidoğru i.kaya v.özden . h.akpınara oğuz beye sorulmalı neden diye köylülerimize neden hizmet yok neden kapıdan çevriliyor toplantı var diye köylü kapıdan çevriliyor gi yarın gel 8 haziranda cumhurbaşkanıma mektupla sebeplerini ben yazacam bu düşüşün inşallah