MetroPOLL ve SONAR’ın Son Seçim Anketi

05.02.2015
6.028
A+
A-


Metropoll ve Sonar Araştırma Şirketleri, gerçekleştirdikleri son seçim anketlerini açıkladı. CNN Türk’te “Mirgün Cabas ile Her Şey” isimli programa konuk olan araştırma şirketi başkanları, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

MetroPOLL ve SONAR'ın Son Seçim Anketi

CNN Türk’te Mirgün Cabas ile Her Şey programına katılan SONAR araştırma şirketi başkanı Hakan Bayrakçı ile MetroPOLL araştırma şirketi başkanı Özer Sencar partilerin son oy durumları hakkında çarpıcı ifadelerde bulundu.

Hakan Bayrakçı, MHP’nin kendi seçim anketlerinde en az yüzde 17 oy aldığını ifade ederken Sencar; HDP’nin oy oranının 9.6 olarak ölçüldüğünü belirtirken partinin barajı geçebileceğini öngördü.

Programda başkanlık seçimi ile ilgili olarak da çarpıcı veriler ortaya konuldu.

MetroPOLL ve SONAR'ın Son Seçim Anketi

YORUMLAR - 3 YORUM
  1. huseyin yurdakul dedi ki:

    Neyapti akp tide 50 liye ulasti chp bitti mhp bitti hdp bitti ey arastirmacilar halkin yaptgi secim iradesine bu uc parti saygi gostermedi meclisimi boykot ettiler yoksa anayasaya itirazmi ettiler yoksa ic savasmi cikardilar veya turkiye icin cikacak yasaya hayir oyumu kullandilar ne yaptilarda bu uc partiyi bitirdiniz siz arastirmacilar siz kazandiniz bari siz devleti kurun olsun bitsin

  2. Asım Oğul dedi ki:

    MHP maalesef baraj altında kalıyor. Bu seçimim süpriz sonucu bu olacak gibi görünüyor. HDP zaten yüzde 6-7 lerde. Çünkü MHP’nin tabanında müthiş bir Bahçeli ve Ekmekleddin tepkisi var. Paralelle işbirliği tepkisi var. Gerkirse HDP ile koalisyon yapılacağının tepkisi var. Terörö madem bityordu da yıllarca niye birsürü şehit verildi? Yani MHP’nin işi çok zor.Yazın bir kenara.

  3. reis dedi ki:

    akp mhp yer degişir anket sonuç larına bakmayın bu millit akil deyil ama arif sekiz haziranda görüşmek üzere akp 27 mhp32 chp 22 hdp 9 bbp sadet 8 vatan 4 vatandaş yorumu