MetroPoll’un Mayıs Ayı Anketinde Bomba Sonuçlar

08.05.2015
5.550
A+
A-


MetroPoll araştırma şirketi başkanı Özer Sencar Mayıs ayının ilk anket sonucunu açıkladı.

Sencar, şirketinin yaptığı son seçim anketini canlı yayında kamuoyuyla paylaştı.

Künye: Türkiye’nin Nabzı Nisan ayı araştırması; Türkiye genelinde NUTS 2 sistemine göre 26 bölgeyi esas alan 28 ilde tabakalı örnekleme ve ağırlıklandırma yöntemi ile 18-21 Nisan 2015 tarihleri arasında toplam 2824 kişi ile yapılmıştır. Araştırma; 0,95 güven sınırları içinde 1,84. hata payı ile yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirilmiştir.

Yaklaşan 7 Haziran seçimleri öncesinde bir biri ardına yeni anket sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusunu ise CNN Türk’te yayınlanan Ahmet Hakan ile Trafsız Bölge programına katılan MetroPoll araştırma şirketi başkanı Özer Sencar tarafından açıklandı.

HDP BARAJI GEÇER Mİ?

Mayıs ayı içinde yapılan son anketlerden birisi olamsı nedeniyle büyük önem taışıyan çalışmada partilerin aldıkları son oy oranları ortaya çıktı. Meclis’e kaç partinin gireceği ve dolayısıyla HDP’nin barajı aşıp aşamayacağı sorusuna da belli oranda cevap niteliği taşıyan anket sonuçları, seçimlere bir ay gibi kısa bir süre kala siyasi arenanın ne kadar hareketli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

İŞTE METROPOLL ANKETİNDE PARTİLERİN OY ORANI:

MetroPoll'un Mayıs Ayı Anketinde Bomba Sonuçlar

Ak Parti oy oranı: 42,5
CHP oy oranı: 26,4
MHP oy oranı: 17,6
HDP oy oranı: 10,2
Saadet Partisi-BBP İttifakı oy oranı: 2,2

ETİKETLER:
YORUMLAR - 1 YORUM
  1. lazım diil dedi ki:

    her seçim aynı terane. 10 gün daha yazın çizin,her zamanki gibi hepiniz yine sandıkta kalacaksınız.oyumuzu çaldılar diye bağıracaksınız. birnirinize gaz vermeye devam edin.