MHP-BBP ittifakına o isimden yeşil ışık!

09.09.2015
2.058
A+
A-


Alperenlerin ve ülkücü tabanın beklediği açıklama sonunda MHP’nin en yetkili isimlerinden biri olan Grup Başkanvekili Oktay Vural’dan geldi.

Vural, “MHP’nin BBP ile sandıkta muhakkak ittifak yapması gerekiyor” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Oktay Vural seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

MHP-BBP ittifakına o isimden yeşil ışık!

7 Haziran seçimlerinde gündeme gelen fakat gerçekleşmeyen MHP ile BBP ittifakı için Oktay Vural, sandığa beraber gidilmesinin MHP daha da güçlendireceğini belirtti. Vural 1 Kasım seçimlerine gidilirken sandıkta Büyük Birlik Partisi (BBP) ile ittifak kişisel olarak olumlu bakarken “Bununla partilerin bir faaliyetinin olup olmadığını bilmiyorum. Bu partimizin vereceği bir karar. Sandıkta muhakkak böyle bir ittifak yapılması gerekiyor” dedi.

BBP ile sandıkta seçim ittifakı yapılmalı

MHP’li Oktay Vural’ın ittifak için Rotahaber’e yaptığı açıklama: 7 Haziran seçimlerinde ittifak gündeme gelmişti. 1 Kasım seçimlerinde BBP-MHP ittifakı olur mu? Bununla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Milliyetçi Hareket Partisi ile Büyük Birlik Partisi’nin yapabileceği bir ittifak partimizin vereceği bir karar. Ben vatandaşlarımızın AKP-HDP seçim hesaplarını seçim hükümetini engelleyeceğine inanıyorum. Yani dolayısıyla sandıkta muhakkak böyle bir ittifak yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımız 7 Haziran seçimlerinden ders almayanlara 1 Kasım’da cevap vermelidir. Sandıkta bu ittifakın yapılması gerektiği kanaatindeyim. Bunun dışında partilerin kendi aralarında yapacakları bir değerlendirme ile olur. Bununla ilgili bir bilgim yok. Sandıkta vatandaşlarımız iradeleriyle Milliyetçi Hareket Partisi’ni güçlendirmelidir.

AKP – HDP ortaklığının seçimden sonra devam etmesi beklenmektedir. Milliyetçi Hareket Partisinin güçlendirilmesi bu anlamda çok önemlidir. Tuğrul Türkeş’in partiden uzaklaştırılması ile ilgili tabandan bir tepki aldınız mı?

Türkeş için tepki gelmedi

Hayır, herhangi bir tepki gelmedi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin böyle sorunları defetme kararlığı partililerimizce saygı görmüştür. Bütün vatandaşlarımız MHP’ye yönelik yapılan bu komployu görmüştür.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.