MHP’de adaylık isyanı!

07.04.2015
1.583
A+
A-


MHP’nin aday listesinde yer bulamayan isimlerin tepkileri böyle oldu.

MHP’nin aday listesinde 23’nci dönemde görev yapan 5’i kendi isteğiyle olmak üzere 27 milletvekili listede yer bulamazken, listeye giremeyen milletvekillerinden de “üzgünüz ama kırgın değiliz” değerlendirmesi geldi.

MHP Afyon Milletvekili Abdülkadir Akcan “Küskün değilim kırgın değilim” derken aday gösterilmeyen Türkeş’in damadı Hamit Homriş “Olunca iyi olmayınca kötü demek mümkün değil. Hepimiz tapulu değiliz” diye konuştu.

Sabah’ta yer alan habere göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23’ncü dönem milletvekillerinden 27’sine aday listesinde yer vermezken, Afyon Milletvekili Abdülkadir Akcan, MHP’nin listesini ve listede yer almamasını şöyle değerlendirdi: “Aday adaylığı süreci oldu. Seçim kararı alınmadan önce de bütün siyasi parti genel başkanları milletvekillerinin performansının ne olduğuna ilişkin, geniş kapsamlı kamuoyuna araştırmaları yaptırdılar. Listeden önce böyle bir süreç yaşandı. Ben Afyon’da en beğenilen kişi çıktım. Bu AKP’nin yaptırdığı anketlerde de CHP’nin yaptırdığı anketlerde de böyle çıktı. Bahçeli’nin yaptırdığı anketlerde mi böyle çıkmadı? Çıkmıştır tabi. Temayül yoklamaları oldu, internet ortamında. Orada da herkes bana dönüp hayırlı olsun bakanım dedi. Bundan sonra neye bakılır Meclis Grup Başkanvekillerinin değerlendirmelerine bakılır tabi. Ama takdir genel başkanın. Afyon halkının üzgün olduğunu biliyorum, sabaha kadar uyutmadılar. Yine de küskün değilim, kırgın değilim. MHP’yi aday olunca değil, ben 1970’lerde üniversite hayatımdan bu yana çizgisini kırmamış bir insanım. Kimseye Türk milliyetçiliği rüştünü ispat etmek durumunda olmayan bir insan olarak bugünlere geldim.

Bu dört yıllık bir dönemdir Allah ömür verirse Türk milletinin bekası için fikir üretmeye devam edeceğim. Üniversite hocasıyım. Bundan sonra da yapacağım işler var. “

“KAN DEĞİŞİKLİĞİ GÜZEL”

Aksaray Milletvekili Osman Ertuğrul ise mevcut siyasi partiler içerisinde en iyi listenin MHP’ye ait olduğunu söyledi. Ertuğrul “Bizim partide kötü liste olmaz. Benim varlığım yokluğum da önemli değil. İstirahata çekildik. Kan değişikliği güzel. Genç ve güzel bir ekip. Bizim açımızdan sıkıntı, problem yok. Bundan sonra da üzerimize düşeni yapacağız. Ben belediye başkanlığı, vekillik yaptım. Yeter bu kadar yeni arkadaşlar gelsin” diye konuştu. Ertuğrul, emekli olduğunu belirtirken “Biraz da rahat edelim. Ömrümüz mücadele ile geçti. Yeni dede oldum biraz da torunumla uğraşacağım” dedi.

“OLUNCA İYİ OLMAYINCA KÖTÜ DEMEK MÜMKÜN DEĞİL”

Bahçeli’nin listesindeki sürprizlerden biri de merhum Alparslan Türkeş’in damadı Hamit Homriş’in de aday gösterilmemesiydi. Homriş ise “İnşallah hayırlı olur. Milletvekili oldum MHP’nin tercihiydi, listede olmamam da MHP’nin tercihi. Olunca iyi olmayınca kötü demek mümkün değil. Hepimiz tapulu değiliz. Benim için normal hayat devam edecek. MYK üyesiyim, particiliğe de özel hayatımıza da devam” değerlendirmesinde bulundu.

“BELLİ OLGUNLUKTA İNSANIZ SAYGI İLE KARŞILARIZ”

Listede yer almayan Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir de “Takdir teşkilatlarımızın ve genel başkanımızın. Ben Gaziantep’ten dört sene milletvekilliği yaptım. Bürokrasiden gelen bir insandım. Bu sefer de değerli bir genel başkan yardımcımızı Gaziantep’ten koymuşlar. Biz 12 Haziran’a kadar gidip orada teşkilatlarımıza destek olacağız, çalışacağız. Siyasetsadece milletvekili olarak yapılmaz. Belli olgunlukta insanız, saygı ile karşılaşırız. İnşallah başarılı olurlar” diye konuştu.

“LİSTEDE OLMADIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM”

Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın ise listede yer almamasını, “Daha önce de bizi listeye Devlet Bey koymuştu. Şimdi de nefer olarak görevlendirdi, vazifemizi yapacağız. Dört yıl içinde milletimi ve bölgemi iyi temsil ettiğim kanaatindeyim. Listede olmamama rağmen çok sayıda insan arayarak üzüntülerini, sevgilerini iletti. Ben listede olmadığım için üzgünüm, yarım kalmış projelerim, kanun tekliflerim vardı, üzgünüm ancak genel başkanın takdiri” şeklinde değerlendirdi.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.