Milli İttifak’a ağır ithamlar!

28.05.2015
1.579
A+
A-


Hükümete en yakın yayın organlarından biri olan Star’da, Milli İttifak olarak da adlandırılan Saadet -BBP ittifakına yönelik ağır ithamların da yer aldığı bir haber yayınlandı.

Haberin Star’da yayınlanması akıllara “Hükümet, Saadet-BBP ittifakından çekiniyor mu?” sorularının sorulmasına neden oldu.

İşte Star.com.tr’de yer alan o haber:

‘Paralel ittifak’a anket şoku

Milli İttifak'a ağır ithamlar

Fetullahçı Terör Örgütü’ne kayıtsız şartsız destek veren BBP lideri Destici ve Saadet lideri Kamalak’a sert tepki. Paralel medyanın “Milli ittifakın oyu %17” gazı ile seçmenin karşısına çıkan Destici ve Kamalak büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Anketlerde %2’nin altına düşen Milli İttifaka Paralel medya desteği de kesildi. Hiçbir seçim çalışmasına katılmayan BBP’lilere ise Saadet Partili yöneticiler tepki göstermeye başladı. SP eski Genel Başkan Yardımcısı Aydın’dan, Büyük Birlik Partisi ile girme kararı alan Saadet yönetimine sert tepki: “Milli değil, bu olsa olsa paralel ittifak!”

SP eski Genel Başkan Yardımcısı Aydın’dan, Büyük Birlik Partisi ile girme kararı alan Saadet yönetimine sert tepki:

“Milli değil, bu olsa olsa paralel ittifak!”

Saadet Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı 20’nci dönem Zonguldak Milletvekili Necmettin Aydın, Saadet Partisi’nin mevcut yönetimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Parti üst kadrosunun Milli Görüş’ü temsil etmekten tamamen uzaklaştığını kaydeden Aydın, “Anlaşılan o ki, daha merhum Hocamızın (Necmettin Erbakan) zamanında ekipleşmişler, partiyi ele geçirmek için plan yapıp Hocamız vefat eder etmez de planlarını uygulamaya koymuşlar. Değil bir Müslüman’ın, normal bir insanın bile yapmaması gereken hizipçilik, kıyım, hile, yalan, iftira gibi her türlü yanlışı yapmışlar ve yapıyorlar” dedi. Samimi Milli Görüş’çülere yönelik büyük bir kıyım başlatıldığını ifade eden Aydın, parti üst kadrosunun paralel yapı ile ittifak halinde olduğunu da hatırlatarak şunları söyledi:

DİKTATÖRLERLE AYNI ÇİZGİ

“Milli Görüş sisteminin içini boşalttılar. Daha da ötesi yabancı servislerin örtülü operasyon gücü olduğu artık kendilerince bile kabul edilen paralel yapı ile özdeşleştiler, günümüz dünyasının en zalim diktatörleri olan Esed’ci, Sisi’ci bir çizgiye girdiler ve hâlâ bu durumlarında ısrar ediyorlar. Teşkilat mensuplarımız bunların bu yanlışları yüzünden halkın karşısında çok büyük sıkıntılar çekmektedir. Kurdukları seçim ittifakı da milli ittifak değil, olsa olsa paralel ittifak olur. Tüm bunların sorumlusu genel merkezi ele geçiren üç-beş kişilik bir ekiptir. Mevcut genel merkez yönetimi ile bu işin yürümeyeceği hususunda Saadet Partisi tabanı da nerede ise ittifak halindedir. Milli Görüş hareketinin yeniden şahlanması için bu ekibin işbaşından uzaklaşması elzemdir.”

Taban bunlara oy vermez

BBP ile ittifak yapan SP yönetiminin tavrını Milli Görüş tabanının kabullenmediğini ifade eden Necmettin Aydın, “Zaten Milli Görüş tabanı bu yönetimi benimseyemediği için Saadet Partisi’nin 2011 seçimlerinde oy oranı yüzde 1’lere kadar gerilemiştir. Bu seçimde de yanlış tutumlarından dolayı Milli Görüş tabanı SP’ye oy vermekte zorlanacaktır. Bu ittifak bir Milli Görüş ittifakı değildir. Benim için bunları konuşmak kolay değil ama davanın selameti için bunları söylemek gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.