Milli İttifak’tan önemli bilgilendirme

01.06.2015
1.419
A+
A-


Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin seçime birlikte girme kararının ardından oluşan “Milli İttifak”tan önemli bir bilgilendirme geldi.

Milli İttifak adı altında bir kurumsal kimlik ya da parti olmadığını belirten Saadet Partisi, Milli İttifak’ın benimsenmesi üzerine oy pusulalarında bu isim adı altında başka bir parti arayışına karşı seçmenlerini uyardı.

Saadet Partisi’nden bugün yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Milli İttifak'tan önemli bilgilendirme

“Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi, 7 Haziran seçimlerine ittifak yaparak Saadet Partisi çatısı altında girmektedir. Bu ittifak halkımız tarafından kabul görmüş ve Milli İttifak olarak adlandırılmıştır. Basınımızın değerli temsilcileri de halkımızın Milli İttifak olarak nitelendirdiği ittifakı aynı isimle sayfalarına ve ekranlarına taşımaktadır. Ancak altını önemle çizerek belirtiyoruz ki Milli İttifak diye bir kurumsal kimlik ya da parti yoktur. Seçimlere Saadet Partisi kurumsal kimliği ile girilmektedir. Oy pusulalarında Saadet Partisi logosu, Saadet Partisi ismi ve Mustafa Kamalak ismi yazacaktır.

Basınımızın değerli temsilcilerinin bu hususa hassasiyet göstererek haberlerinde Milli İttifak yerine Saadet Partisi adını kullanmalarını önemle rica ederiz.”

NEDEN MİLLİ İTTİFAK?

Saadet Partisi’nin internet sitesinde “Neden Milli İttifak?” sorusu şu şekilde yanıt buluyor:

“İki kutuplu Meclis’e nefes aldırmak için, Meclis’te milletin hakkıyla temsil edilebilmesi için… Algıların değil hakikatlerin konuşulması için… Çözümsüzlüğe çözüm için… Çalışanın alınteri, emeklinin emeği için.. Biriken sorunlara çare için… “Model ülke” değil, “lider ülke” olmak için… ve en önemlisi artık bırakın gözyaşını yanaklarından kan süzülen ümmet için… Yeni Bir Dünya için…

Türkiye 7 Haziran seçimleri ile yeni bir parlamento ve yeni bir döneme hazırlanırken, yeni döneme damga vuracak ittifak gerçekleşti. Milletin beklediği “Büyük Buluşma”nın adresi belli oldu. Anadolu’nun tamamını kucaklayacak inançlı ve milli kadroların beklenen adresi, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin oluşturduğu ve Saadet Partisi’nin çatısı altında kurulan Milli İttifak oldu. Ülkenin geleceği için büyük önem taşıyan ve milletin büyük umutlarla beklediği ittifak dün sağlandı. Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi arasında uzun süredir gerçekleşen görüşmeler sonucunda sağlanan ittifak ile partiler seçimlere birlikte girecek. Saadet Partisi’nin ‘çatı’ olacağı ittifaka göre Büyük Birlik Partisi 85 seçim bölgesinin 30’unda ilk sırada yer alırken, Saadet Partisi ise 55 seçim bölgesinde ilk sırada seçimlere girecek.”

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.