Murat Gezici Son Başkanlık Anketini Açıkladı!

26.01.2017
28.301
A+
A-


Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici, son başkanlık anketini açıkladı. Aydınlık’a yaptığı değerlendirmede “hayır”cıların önde olduğunu ileri sürdü. Buna göre Referandumda hayır diyenler yüzde 58 olurken, evet diyenlerin oranı yüzde 42’de kaldı.

Gezici’nin açıklamaları şu şekilde:

‘HAYIR’ NORMAL, ‘EVET’ SÜRPRİZ

Şu anda referandumda “evet” oyları yüzde 42, “hayır” oyları yüzde 58 seviyesinde. CHP’nin yüzde 93’ü “hayır” diyor. Yüzde 7’si ise sandığa gitmeyeceğini ifade ediyor. MHP’nin yüzde 70 civarındaki seçmeni Bahçeli gibi düşünmüyor.

Murat Gezici Son Başkanlık Anketini Açıkladı!

“Hayır” oyu kullanacağını söylüyor. HDP’nin yüzde 20’si sandığa gitmeme eğiliminde. Referandumda “hayır” çıkması normal, “evet” çıkması sürpriz olur.

AK PARTİ’DE DURUM

AK Parti seçmeninin yüzde 20’si “hayır” diyor. Bu kesim kararlı. Sandığa da gidecek. Eğitim seviyesi yükseldikçe AK Parti seçmeninde “hayır” diyenlerin oranı artıyor. Ayrıca batı illerinde de “hayır” oranı yüksek. AK Parti’ye oy veren seçmenin yüzde 65’i ideolojisi nedeniyle, yüzde 35’i de yaşam konforunu daha da arttırmak için oy veriyor. Yaşanan ekonomik kriz yüzde 35’lik kesimde etkili oluyor. Ayrıca rejim kaygısı ve bölünme endişesiyle referandumda “evet” vermeyecek AK Parti’li seçmen de var.

İSTANBUL’DA ‘HAYIR’ YÜZDE 50-55

İstanbul’da “hayır” oyları “evet” oylarından yüksek. Şu anda İstanbul’da “hayır” oyları 50-55 arasında. Bu durumun fazla değişeceğini sanmıyorum.

BAŞKANLIK BÖLER

“Başkanlık bölünme yaratır” diyen bir seçmen kitlesi var. AK Parti ve MHP içinde de böyle düşünen ciddi bir kesim bulunuyor. Bu kesim Erdoğan’a ve AK Parti’ye “Her şeye sahipsiniz, ne istersen yapıyorsunuz, daha ne istiyorsunuz” tepkisi gösteriyor. Seçmenin yüzde 76’sı oy vereceği anayasa değişikliğinin içeriğini bilmiyor. Değişikliği iyice anlayanlar arasında “hayır” eğilimi güçlü.

SELVİ: “HAYIR”CILAR ÖNDE

Öte yandan hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi de “hayır”cıların önde olduğunu belirterek “referanduma gidilirken evet cephesinin yüzde 46 seviyesinde olduğu tespiti yapılıyor. Kürt oylarını kazanmaya yönelik olarak ayrı bir strateji oluşturulması öneriliyor.” diye yazdı.

YORUMLAR - 138 YORUM
 1. Doktor dedi ki:

  ANAYASAYİ OKUDU BENCE MAKUL EVET DİYOM

 2. VATANDAS dedi ki:

  Evet

 3. Veli dedi ki:

  Evet veya Hayır demeden önce,
  1-Başkanlık sistemi bize ne getirecek veya ne götürecek
  2-Yeni anayasa kitabçığını muhakkak okuyun
  Allahın ilk emri okuuuu diyor,
  Ondan sonra oyunuzu kullanın. Futbol takımı tutar gibi, oarti tutmayalım.
  Herkese kolay gelsin

 4. Nihat dedi ki:

  Evet diyorum, sonuna kadar evet evet evet………..

 5. ENGELLİ YORUMU dedi ki:

  BEN ONCELİKLE BELİRTEM ENGELLİ BİRİYİM BUNU NEDEN DİYOM ALLAH DUSMANİMA VERMESİN COK SİKİLİYOM BU YUZDENDE AKULU ARACLA HEP GEZERİM VE YENİ İNSANLA KONUSURUM ONLARİ DİNLERİM. SUANKİ KONUSMA KONUSU YENİ ANAYASA ANKETLERİ BİRAKİN BENİ DİNLEYİN. SUNNİ. ALEVİ HİRİSTİYAN YAHUDİ DİNİ NE OLURSA OLSUN SUNU BİLİNKİ TURK VATANDASLARİ AB VE ABD YE KAHBE DİYOR BİZİ BOLMEYE CALİSİYORLAR DİYORLAR ONLARA COK KİZGİNLAR. BUNLARİN İTLİGİNİ YAPAN PKK, İBDA-C, HELE FETO VE DEASA KİN VE KAN KUSUYORLAR. BOSUNA YORUM MORUM YAZMAYİN AKLAMAYA CALİSMAYİN MİLLET KARARİNİ VERMİS ZATEN.YUKARDA YAZDİGİM SER OCAKLARİNA BULASMİSMİS PARTİLER KAYBEDECEK. KİM BUNLAR SAYAM KİZMAYİN BOSUNA, HDP RESMEN BİTTİ SAG DUYULU KURT KARDESLERİM KANDİRİLDİK DİYORLAR. BU YUZDEN CHPYE DE KİZİYORLAR. ONLARA OY MOY YOK DİYORLAR. GELELİM CHPYE RESMEN ATATURKUN PARTİSİ ARTİK ATATURKU KATMASİNLAR BU YONETİCİLERİ HDP YE YAKİNLİGİ VE EN ONEMLİSİ PYD YE İNGİLTERDE İKİ MİLLETVEKİLİ TEORİSİ DEGİL DEDİLERYA BU ADAMİ KİM SECTİ BİLMİYOM AMA KİLİCTAROGLUOGLU NE YEDİGİ BELLİ NE TUTTUGU BELLİ PKKLİLAR ARKADAS DEDİYA BİRCOK VATANPERVER CUMHURİYETCİ VE LAİKCİ CHP Yİ SİLMİS DSP YOLUNDA EVETMİ HAYİRMİ BOSLUGA DUSMUSLER. CHP FANATİKLERİ HARİC.CHP DE BENCE BİTMİS. BU LAFİMİ UNUTMAYİN CHP YANİ SOL İKİ UCE BOLUNCEK. GELELİM MHPYE ESKİDEN DEVLET BAHÇELİ YE İHTİYAR BUNAK DERDİ MİLLETİN SUANKİ GONLUNDE DEVLETLİ VAR. TEK DENEN SOZU OZU BİR VATANSEVER MİLLİYECİ DİYORLAR. MHP DİRİLİSİNİ DEVLETLE SAGLİYACAK.DEVLET BAHCELİ NE DERSE O OLUR.MHPLİLER NE DEVLET BAHÇELİ SATAR NE MHPYİ, CHPNİN VE HDPNİN YANLİS YONETİMİ MHPYE YARAMİS DURUMDA BUTUN MİLLET MİLLİYETCİ OLMUS. GELELİM AKPYE RTE OLDUGU SURECE AKP KAYBETMEZ SOL KESİM ONA SALDİRDİKCA (SOZLE VE LAFLA) DAHA COK SEVİLİYOR. HELEDE SU DEAS PKK YA VE FETOYE GOMDUKCE DİNDARİ YANİNDA UZERİNE VATAN SEVER MİLLİYETCİ VE CUMHURİYETCİ ATATÜRKÇÜLERİDE CEKMİS. BENİM YASADİGİM YER KOZMO POLİTİK BİR YER HANGİ DİNİ ARARSAN BULURSUN AYNİSİ PARTİLER NE ARARSAN BURADA SİVAS TAN BAHSEDİYON. GELELİM EVETMİ HAYİRMİ BENİM ANKET YUZDE YUZ EVET CİKAR. BEN BU YAZİMDAN SONRA EVET Cİ OLDUGUMU ANLADİM. EVET CİKARSA SAKİN DUSUNUN YA MİLLİYETCİ YA CUMHURİYETCİ BASKAN SECİLİR. SER OCAKLARİNA İNANMAYİ.

  1. HAYIR'DA HAYIR VARDIR. dedi ki:

   Arkadaşım yazmışsın etmişsin ama anlamadığın ne biliyor musun bu feto pkk hdp olayı değil siz neyi anlamıyorsunuz anayasa maddeleri Cumhuriyetin ortadan kaldırılması adına yapılmış bir yasa bu 18 madde içerisinde bugün bombaların patlamasını engelleyecek ,terörü bitirecek,ekonomiyi düzenleyecek hiçbirşey yok bu maddeler Cumhurbaşkanı’nın yetkilerini düzenliyor ya artik anlatmaktan dilimde tüy bitti neden zahmet edip açıp okumuyorsunuz su anayasa yi ya allah aşkına bu kadar mi bu ülkeden uzaksınız ? Bugün evet denilmezse terörü bitirmeyeceğiz diyen bir güruha evet veriyorsun elinde tek dayanağın feto daes falan filan bunları kim besledi büyüttü .Ciddiyim yeter artik ya bu kadar mi gozunuze perde çektiniz .Bir kere olun su anayasa yi allah rızası için okuyun .Sonra gel yine evet de saygı duyarım ama yeter artik bırakın su ab abd istemiyor laflarini o yuzden evet dicem laflarini.

 6. Hüsnü dedi ki:

  Bi hayırda benden olsun

 7. Allahın kulu dedi ki:

  Biz müslümanız biz Allah yolundayız. Allahın izni ile yapılacak şey bellidir. İnsanların içi rahat olsun Allah biliyor ki zaten sonuç belli .Ne yaparsanız yapın Hayır çıkacak. Dini kullananlar eski fetocu yeni jet sosyeteler kazanamayacaklar. Allahın izni ile bunları bitirecegiz

 8. Öğretmenlerimiz İçin Hayır dedi ki:

  Hz Ali, bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum demiş. Türkiye’de devlet hiç tanımadığı, adını sanını bile bilmediği öğretmenlerine paket olarak fişleyip atıyor. Öğretmenlik mesleğini ayaklar altına almak Türkiye gibi bir ülkeye yakışmıyor. Aksine Türkiye^ye yakışan daha iyi bir eğitim için öğretmenlerine ve onların düşüncelerine değer vermelidir. İşte bu ayıbın ortadan kaldırılması için, öğretmene değer veren ve Hz.Ali gibi düşünen herkesin. 100bin kere hayır demelidir.

  1. Can dedi ki:

   FETOCULEDENMİ BAHSEDİYON fetocu öğretmenleri kayirdigin nasıl belli su yazina bak ben öğretmenim bu ne perhiz bu ne lahana EVET DİYOZ BİZ OGRETMENLER.

 9. Vatan Nöbetçisi dedi ki:

  Akp nin gözü dönmüştür afiş aşan CHP li kardeşlerimize silahlı yanlış duymadınız silahlı saldırı düzenlediler 1 kardeşimizi karnından yaraladılar şimdiden böylelerse ALLAH göstermesi bu rejim değişikliği gelse ( ki olmayacak ) kimbilir bu halka neler yapacaklar bu Emevi zorbalar.Akp ye oy veren kardeşlerimiz uyanık olun.Bunlar rahatları için intikam için hiç birşeyi gözleri görmeyecek; herşeyi herkesi harcarlar harcayacaklar kendi adamlarını dahi.uyanık olun din tüccarları nın güzelim Dinimizi kendi lerine malzeme yapmalarına fırsat vermeyin oyum asla değişmeyecek. HAYIR’da HAYIR vardır.Tüm Vatansever kardeşlerim Cumhuriyetimize Atatürkümüz’e ve Vatanımıza güzel ve gerçek dinimize sahip çıkın. ALLAH’ıma emanet olun.

  1. TURK VATANDASLARİ dedi ki:

   Vatan nobeccisi niki ile yazı yazan kişiye ne AKPLI ne mhpli nede CHPLİ arkadaşlar inanmasın. Bu yazan kişi ya fetocu yada PKK’lı olabilir. Evet veya hayır diye biliriz düşünceleri eleştire biliriz. Ama hepimiz Türk vatandaşıyız bu durumlarda sizden ricam bunlara karşı dik durun lütfen. Ayrışmayı ayrisanida ayarlayın.

  2. Sağ duyu dedi ki:

   AKP ye hemen suçu yuklemisin. Polismisin savcimisin. Bunu yapanın Allah belasını versin fikirler düşünceler farklı olabilir. Birbirimizi eleştirelim ama şu yazdığın kaosu fitillemektir. Ne CHPLİ ne mhpli nede AKPLI böyle birşey yapar. Bunda bir iş var ve bu bunla kalmayacak içimizdeki fitne evlatları bunun gibi olaylar çok yapacak. CHP DE MHP DE Akpde bu vatan evladıdır. Birlik olmamız şarttır.

  3. Mert dedi ki:

   Allah sen ve senin gibi düşünenleri ıslah etsin. MHP, CHP,AKP bu devletin vatandaşıdır. Yazısına bak yav bu provakotor Luk değilde ne. CHPLİ kardeşlerim diyor. MHP AKP kardeşi değil. Allah ıslah etsin bence sen ya FETO yada PKKLİSİN. Başka izahı yok.

  4. Can dedi ki:

   Adama bak vatan bekçisi diyor. CHPLİ kardeşlerim diyor bu ne perhiz ne lahana. bu kişide bence bir iş var dikkat edin CHPLİ kardeşlerim.

  5. Vatan Nöbetçisi dedi ki:

   Ulan Trol ler gene üşüşmüşsünüz kendinize göre yorumlamışsınız ben başta ne yazmışım iyi okumamış sınız Akp yazmışım Akp liler mi yazmışım yani o zihniyettekilere gönderme yapmışım üzerinize mi alındınız hayatta kimseye ayırmam ikincisi chp kardeşimizi yazdım çünkü saldırı onlara oldu üçüncüsüde Akp li kardeşlerimiz diyede eklemişim bence siz hem okuma özürlü hemde belki de art niyetlisiniz.okur kör sünüz o pkk lı diyen kendine baksın habur da halay zurna ile biz karşılamadık pkk lıları Oslo Dolmabahçe de onlarla biz görüşmedik doğuyu silah yuvası haline biz getirmedik bunlar sizin döneminde oldu o kadar Mehmetçik imiz sizin politikalarınız yüzünden şehit oldu hadi ordan pkk yardakçıları.Akp yalakalarının sizi.

   1. GERCEKLER ACİ dedi ki:

    Sen nasıl bir boş kişiliksin ne dediğini ne yazdığını biliyorsun. trilyon ne anlama geldiğini BİLMİYOM YAZMİSİN. RTE kim onunda BİLMİYOM DEGİLMİ. O ulu önder Atatürk’ün koltuğunda oturan yüzde elliiki oy almış birine yani Cumhur başkanına dil uzatıyor cezası olduğunu bilmiyorsun. Evden yazmak kufretmek iftira etmek kolay geliyor. Yazdığın düşünce değil suç bilesin. AKPli kactane genclijk kolu başkanı kaçırıldı olduruldu PKK’lı İTLERİ tarafından inada üzül. Yapanlar belli maalesef kayıtlarda belli.

  6. Vatan Nöbetçisi dedi ki:

   Bakın benim Akp li kardeşlerimize bir derdim yok benim RTE ve Akp ile sorunum var Atatürkümüzü Cumhuriyetimizi yıkmak isteyenlerden yani anlatabildimmi kimse bana Vatan Millet dersi vermeye çalışmasın. Yorumu doğru dürüst okumadan yorum yapmayın ben fitne değilim nick im ne ise ona uyan vatan sevdalısı bir insanım kimseyi de ayırmam ben bir vuku yu yazdım bu yapılan Akp li kardeşlerimize alakası yok bu Akp nin organize ettiği o zihniyettekilere adamların işidir amaç insanları korkutmaktır pkk lı sın diye boş boş yorum yapan iki arkadaş kendinize gelin Akp ve RTE değilmiydi Oslo Dolmabahçe habur rezaletlerini yapan kimdi Fetö yü siz daha iyi bilirsiniz nede olsa ne istedilerse vermiştiniz yanlış hatırlamıyorsam chp ye neler dediniz pkkhdp diye şimdi chp li kardeşlerim bu kişiye gelmeyin diyorsunuz utanmadan Chp lilere Onlar benim ne demek istediğimi anlar (Sağ duyu hariç kişileri kastediyorum ve onada katılıyorum) vatan hain liği ise mevzu kimse sizin elinize su dökemez bana pkk lı diyorsunuz ya ne derim ben bu durumda “Hadi ordan”.

   1. GERCEKLER ACİ dedi ki:

    Bak düşüncen ne olursa olsun asla gaza ayrımcılığa gelme. CHP AKP MHP batsın veya ciksin biz millet olarak iri diri bir OLAK. Onlar gelip geçici biz hep kalıcı olmalıyız elin gavurunun yüzü gülmesin devletimiz hep ayakta kalsın. Bir ricam daha var seçilmiş yüzde elli iki insan oyu almış cumhurun kötüleme. Oda sen ben gibi Türkiye vatandaşı. Sen çok taraflı birisin ve fanatiksin biraz sabırlı ol hemen gaza gelip ne dediğini biliyon nede yazdigini siyaset boklu sopadir. Sopanin Ha ucu ha hepsi farketmez. Birde AKP CHPNİN İKİ VEYA UC KATİ İNSANDAN OY ALMİS BİR PARTİDİR. YANİ SEN TEK HAYİR DERKEN ONLAR İKİ VEYA ÜÇ KİŞİ EVET DİyOR. BİDE BOLE DUSUN. BİR KİSİ İKİ VEYA UC KİSİYE DOVUSTE GUCU YETERMİ. GUCLU HER ZAMAN KAZANİR. SENDE DOVUSMEDEN BEN NASİL İKİ UCKİSİ OLURUM DİYE PARTİM SUNU YAPTİ BUNU YAPTİ DEKİ MİLLET SANA İNANSİN. Ama işin zor senin bunuda demeden edemiyecem. CHP ATATURK DONEMİNDEN HARİC HİC SECİLEMEMİS BİR PARTİ. DUSUNUYOM CHP HİC BİRSEY YAPMAMİS BİR PARTİ. TAS USTUNE TAS KOYMAMİS BİR PARTİ. MHP DESEN BELKİ ODA AKP TARAFİ, HDP DESEN PKKLİ ULKEYE BİR YARARİ OLMADİGİ GİBİ BOLMEYE CALİSİYOR. ZOR BU YUZDEN MİLLETİ SENİNGİBİ GAZA GETİRME SECİLMİSEDE HAKARET ETME. UNUTMA ER MEYDANİNDA SEN BİRE İKİ VEYA UC KİSİ VAR KARSİNDA KİZDİRMA ONLARİ.

    1. Vatan Nöbetçisi dedi ki:

     Güzel kardeşim ben lafımn arkasındayım şantaj veya korkutma tarzı konuşmayı n bu hoş değil ben kime karşı olduğumu üst yazılarımda yazmışım bu bir düşünce hakaret söz konusu bile değildir küfür varmı aşağılama varmı sadece karşıyım dedim varsa şurda yazmışsın de Ama bir dediğine katılıyorum siyaset iki ucu b..lu çomak fazlada uzatmayacağım bu son yorumum sadece ben hain biri değilim Vatansever ve Atatürkçü ‘yüm kimsenin önündede eğilmem ALLAH TAN başka Vatanımın durumundan endişeliyim okadar Ve kardeş sen sen ol kimseyi ama kimseyi Vatan ‘ dan üstün tutma bizler hepimiz fani yiz ama Vatan kıyamete kadar Baki dir. Selametle kal.

    2. GERCEKLER ACİ dedi ki:

     AKP bin nice gençlik kolu baskanlari PKK tarafından şehit edildi biliyononuz. Vuranlar provakotor dur. Sabret polis savcı bulur o vuran iti. Kesin PKKLİdir o bilesin.

    3. Vatan Nöbetçisi dedi ki:

     İnşallah kardeşim farklı düşüncemiz olabilir ama hiçbirimiz Akp li kardeşim in kılının zarar gelmesini istemeyiz ve Chp li kimsede istemez inan samimi söylüyorum Yüce Rabbim
     Akp li kardeşlerim in ve statüsü ne olursa olsun o namussuzların dan korusun o hain alçakların elleri kırılsın Akp li de olsa o şehit edilen sadece sizin kardeşi değil hepimizin kardeşidir.Hepimiz kardeşiz Yüce İslamın gücü bizleri bir arada tutuyor Lütfen Chp lileri hain dinsiz fetocu pkk lı demeyin bu laflar hepimizi kırıyor zaman zaman bizde kızıyoruz ama yukarıda dediklerin ağır kaçıyor.yapmayalım bunları Bunlar bütünleştirmez tersi ayırır buda fetöcülere pkk ĺı işid ve benzerlerine fırsat yaratır beraberce bizi karıştıranları bertaraf edelim bizi birbirimize düşürmek isteyenleri bertaraf edelim eğer bir olursak halk olarak hertürlü namussuzların hain e fırsat vermeyiz bu kim olursa olsun hangi artiden olursa olsun bizler Vatan için bir olmalıyız bizler nede olsa faniyiz ama Vatanımız ise kıyamete kadar Baki dir kalmalı dır ALLAH IMA emanet olasın.

 10. onur dedi ki:

  akp sen öğretmenleri atamamaya devam et,gss adı altından işsizden her ay 65 tl al,işsiz ünv. mezununu arttır, referandumdada umutlanma,2023 biraz zor görürsün.devemlı akp ye oy veren birisiyim

 11. İmam dedi ki:

  Dindar olup AKP li olmayanlardanım. İnadına ATATÜRK inadına HAYIR !

  1. Papaz kacti dedi ki:

   Sadece guluyomya böyle oy değil sen ve senin gibiler gıcık oluyorum.hayir sitenizde evet dedirtiyonuz.???

 12. Ahmet dedi ki:

  Kendinizi yirtmayin. Istesenizde istemesenizde sandiktan evet cikacak. Hayir cikarsa turkiye cumhuriyetinin ve turklerin sonu olacak. Gercekten olup bitenlerin farkinda degilmisiniz? Turkiye en az 30 yil ozgurluk degil sadece guvenli olmaya ihtiyaci var.

  1. Dinsizin hakkından imansız gelir. dedi ki:

   Nasıl olacak anlatsana mesela hangi madde bizim güvenliğimizi sağlıyor .Söylediğin cümlede bile öfke var kendinizi yırtmayın ne demek ? Sen ülkeni düşünen bir insan olsan fanatik gibi millete isteseniz de istemeseniz de evet çıkacak demezsin .Sonra kalkmış burada ülkesini düşünen insanmış gibi sonumuz olacak diyorsun .Anlat nasıl olacak herkes bilsin hangi madde sonumuzun gelmesini engelleyecek !

   1. Nurullah dedi ki:

    CHP mantığıyla düşünürsen 18 madde değil bin maddede yazsan sana CHP kaçmış inandiraman. At gözlüğünü çıkar BİRDAHA oku kandırıldığını anlarsin evet dersin.

    1. Dinsizin hakkindan imansiz gelir dedi ki:

     Sen kandırmak derken başınızdaki vatandaşı kastediyorsun herhalde sürekli kandırılan o değil mi şimdide kalkıp koca ülkeyi bu adama evet diyerek vereceksiniz bir de utanmadan oku diyor sen okudun mu ki acaba dilinizde hep aynı saçmalıklar sana cevap vermeye bile tenezzül etmek istemiyorum ama bu arsizliginiz sınırımı bozuyor herşeyden önce kaypaksiniz mecliste oy kullanırken sürekli sırıtıyor vekilleriniz iste siz bu kadarsiniz arsizsiniz bu milletin iliğini sömürmekten saraylarda yemekten çalmaktan çırpmaktan bıkmadınız.Şimdi bu kapakla beraber bulunduğun deliğe dön yarım akıllı seni .

 13. akay altug dedi ki:

  akp’yi yıllardır orada tutan halka kızgın birisiyim. ama gördüğüm kadarıyla bu halk o kadar da akılsız değil. bir noktada dur diyebiliyorlar. şaşırtacaklar 7 haziranda yaptıkları gibi.

 14. HAYIR'DA HAYIR VARDIR. dedi ki:

  Bizim millet böyle kökten değişimleri sevmez kaldı ki özgürlük ve demokrasiyi ortadan kaldıracak bu anayasa yi kabul etmez sadece biraz daha insanları bilinçlendirmek gerek parti sempatizanlığı yapmadan.

  1. Kader dedi ki:

   Biz Osmanlı EVLATLARİYİZ kral ve imparator ailesinden geliyoz. SENİN DUSUNCENE SADECE SAYGİ DUYUYORUM AMA YANLİS DUSUNUYORSUN BİZLER EVET DİYOZ.

   1. HAYIR'DA HAYIR VARDIR. dedi ki:

    Önce insanları ayrıştırma sen osmanlı torunusun da biz ne torunuyuz . Tarihimle gurur duyarım ama ben tüm yetkilerin tek bir adama devredilmesine karşıyım bana osmanlıyı anlatma .Osmanlı da Türkiye cumhuriyeti ve daha öncesinde kurulan türk medeniyetleri de benim tarihimdir. Biz siz diye konuşup insanları ayırma .

    1. Kader dedi ki:

     Fanatik kardeş biz derken hepimizi kastediyor anlamadıysan BİRDAHA yazarım sen ayrışma yeter

    2. HAYIR'DA HAYIR VARDIR. dedi ki:

     Sen once turkce öğren sonra yazarsin zeka küpü .Lafinin nereye gideceğinin bile farkında değilsin .

 15. Hür Türkiye dedi ki:

  Referanduma kadar Hayır Cenahı dahada fazla olacak İnşALLAH bu sefer RTE nin o süslü sözleri de bu sefer işe yaramayacak. Her partisiyle bu millet hergün Mehmetçik kardeşlerimizi kaybederken hayat pahalılığı dolar benzin zirve yapmış ken bunları çözmek yerine utanmadan birde diktatörlük oyu isteyen ve oy verirseniz bunların hepsi çözülecek diyen dalkavuklarına (Bu halk size niye oy verdi daha önce ozaman) halkımız sandıkta tokadı vuracak. Vatanım için kurtarıcı mız büyük Önder Atatürk’ümüz için Cumhuriyetimiz ve bu Vatan uğrunda toprağa düşen Aslan Mehmetçik’ lerimiz için benim referandum oyum kesinlikle HAYIR olacaktır.

1 2 3 5