Optimar Anketinde Erdoğan’ın Oy Oranı!Optimar Araştırma Şirketi, 24 Haziran seçimlerine yönelik olarak yeni bir anket açıkladı. Anket, 27 Nisan – 2 Mayıs 2018 tarihleri arasında 26 ilde toplam 2 bin 107 kişi ile gerçekleştirilirken, Erdoğan’ın son oy oranı ortaya çıktı. Ankette katılımcılara “Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a oy verir misiniz?” sorusu soruldu.

Kararsızlar dağıtılmadan soruya yanıt veren katılımcıların yüzde 51’i Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceklerini belirtti.

Optimar Anketinde Erdoğan'ın Oy Oranı!

CUMHUR İTTİFAKI’NIN SON OY ORANI

Katılımcılara aynı araştırmada, “AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na oy verir misiniz?” sorusu soruldu. Kararsızlar dağıtılmadan, Cumhur İttifakı’na oy vereceğini söyleyen katılımcıların oranı yüzde 52,4 olarak ortaya çıktı.

Optimar Anketinde Erdoğan'ın Oy Oranı!

“ERDOĞAN’IN ŞAHSİ OYU…”

Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir; konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Kararsızlar dağıtılmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oy oranı yüzde 51. Bu oran 2013 yılından beri yapmış olduğumuz araştırmalardaki Erdoğan’ın yüzde 51-53 arasındaki şahsi oyunu teyid ediyor. Diğer taraftan araştırmaya katılanların da yüzde 9,7’sinin de henüz karar vermediğini görüyoruz.

Optimar Anketinde Erdoğan'ın Oy Oranı!

Cumhurbaşkanlığı için yüzde 9,7’lik kesimin kimden tarafa karar vereceği aradaki farkın kesinleşmesi açısından belirleyici olacak. Yüzde 52,4’lük bir kesim Cumhur ittifakına oy vereceğini belirtirken, yüzde 10,3’lük bir kesimin de kararsız olduğu görülmektedir. 24 Haziran seçimleri parlamento çoğunluğunu elde etmek açısından adayların belirlenmesi, partilerin seçim kampanyaları, parti teşkilatlarının sahadaki aktif çalışması seçimin kaderini belirleyecek” dedi.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.