ORC’nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket SonuçlarıBaşkanlık sistemini getirecek anayasa değişikliği paketiyle ilgili anket şirketlerinin araştırmaları son hızla devam ediyor.

ORC araştırma şirketi, 3 Büyükşehirde yaptığı son referandum anketini açıkladı. Ankara, İstanbul ve İzmir’i kapsayan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Ankete göre İzmir’de “hayır” çıkarken, Ankara ve İstanbul’da “evet” oyları önde gidiyor.

ORC'nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket Sonuçları

ORC, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 9.250 seçmene referandumdaki tercihini sordu. Sonuçlara göre; Ankara seçmeni yüzde 55 oranında EVET derken, İstanbul seçmeni yüzde 53,7 oranında EVET dedi. İzmir’de ise seçmenlerin yüzde 50,4’ü HAYIR diyor.

AK PARTİ BİRİNCİ SIRADA

Ankette, seçmenlerin siyasi parti tercihlerine de yer verildi. Bugün seçim olsa, İstanbul ve Ankara’da AK Parti birinci sırada yer alırken İzmir’de CHP birinci sıradaki yerini korudu.

İŞTE ORC’NİN YAPTIĞI ANKETİN SONUÇLARI

ANKARA REFERANDUM ANKETİ SONUÇLARI:

ORC'nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket Sonuçları

İSTANBUL REFERANDUM ANKETİ SONUÇLARI:

ORC'nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket Sonuçları

İZMİR REFERANDUM ANKETİ SONUÇLARI:

ORC'nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket Sonuçları

YORUMLAR - 83 YORUM
 1. ismail dedi ki:

  ewettttt

 2. cihan aydın dedi ki:

  sonuna kadar ..mahşere kadar evettt

 3. Kemalettin dedi ki:

  Gerçekten ülkemiz için geleceğimiz için koalisyonlardan kurtulmak için şanstayım ve gaz kuyruğunda beklememek için Eveet

  1. cafer dedi ki:

   hayatında hiç gaz kuyruğunda bekledin mi

 4. hıdır dedi ki:

  türkiyeyi reisler değil diktatörler değil demokratlar yönetmelidir.HAYIR demeli

 5. akay dedi ki:

  hayır

 6. fatihhh dedi ki:

  Güçlü bir Türkiye için EVET

 7. saadet dedi ki:

  Ha pardon atlamisim diyanet dediniz ona geçmişte hıyanet denirdi insanların inanclarini kontrol altına alma ve de yanlış yönlendirme merciiydi.sonradan düzeldi.bide hiç duymadım gerçekten arastracagim Atatürk öyle bir söz söylemiş mi ve ne için söylemiş. malumunuz kurtuluş savaşında .araplarin İngilizlerle bir olması yalanini sizin partiniz soylerdi niye gidip İngilizlere karşı onlarla birlikte savaşacakti anlamak mumkun degil

 8. emre dedi ki:

  Ne desinler fetocuyuz pkk sempatizaniyiz o yüzden mi hayır desinler.chpliyiz yüzde yirmi besi aşıp başkan cikaramayiz bi koalisyon ihtimalimiz var onu da almayın elimizden mi desinler e haliyle mecbur biseyler zirvayacaklar

 9. seda dedi ki:

  Arkadaşım birincisi ben Atatürk e kafir demedim ” gokten indigi sanılan kitaplar…” diye imanin altı şartından biri olan kitaplara imana laf etmesine bile bisey demedim ha dememde Atatürk büyük bir komutan ve askeri dehaydi sonrasında devrim adı altında yapılan şeylere,( başta şapka olmak üzere) katılmak zorunda değilim ayrıca mevzumuz Atatürk dönemi de değil daha sonraki chp benim yazdıklarımın hepsini yapti hiçbiri hurafe değil bizim dedelerimiz babalarımız bizzat yaşadılar biz onlardan dinledik vede şahit olduk hayatı ve tarihi yanlis yerden takip ediyorsun tamamen yanlı bi yerden biraz tarafsız kayNaklar edin. On beş yılda milli gelir artı kimse fakirlesmedi alım gücümüz arttı siz halk TV izliyecileri canınızı hiç sikmayin onlar yalan dolan ha bide trilyon götürenler bankaları batırıp fakirin fukaranin disinden tirnagindan ayırdıklarını hortumlayanlardi bu kadar nankor olmayın eğer siz çok fakirseniz bi akpli belediyeye gidin yada kaymakamlığa başvurun emin olun ki size yardım edeceklerdir sosyal devletin gereği olarak bugün işsize işsizlik maaşı yaşlıya yaşlılık yaşlıya bakana bakım parası daha saymakla bitmez tüm ihtiyaç sahiplerine devletimiz kucağını açıyor samimi söylüyorum yazılarınızda hep fakirlikten bahsediyorsunuz eğer çok fakirseniz devlet kurumlarına müracaat edin kimseyi geri cevirmiyorlar saygılarımla

 10. Halis kurt dedi ki:

  NEDEN HAYIR DİYORUM !

  Sevgili Arkadaslar ,yurtdaşlar Kesinlikle Hayır demeliyiz. bu emperyalist ülkelerin ( özelliklede ingilizler ,abd gibi..) iktidara ,halka ve ülkeye zorla bir dayatmasıdır. Kısca deyincek olursak yanlış olmasın 14 senedir ülkeyi AKP iktidarı yönetmekte,her türlü devlet imkanı ve çoğunluk ellerindeyken ,her türden yasayı çıkarma bir şeyleri kendi lehlerine çevirme ,bağlama gibi hallerde dahil ellerinde iken ve bunları bizzat yapmışlarken , Bir Asırı aşkın parlementer sistemi apar topar yangından mal kaçırır gibi meclis kulislerine getirip oylamaya geçmeleri, ortadan kaldırmaya çalışmaları normal oldugunu düşünmek imkansız gelmekte. Bu , kesinlikle okyanus ötesi bir emirin uygulamalarındandır. Mantıklı olalım .Bu işin içinde ingilizler,amerika ,yahudi toplulukları ,fransızlar ve çoğu avrupa birliği ulkleler ile Arapların bir kısmı da dahil bulunmakta. Güçlü bir Türkiy’eyi bu bolgede istemeyen ve hedef noktası aslında Türkiye olan bariz bir işgal saldırı altındayız. Herkesin bildiği duyduğu Bop. projesi bunun bir uygulamasıdır. ve halen işletilmektedir.Öncelik türkiye çevresindeki daha zayıf islam ülkelerini içerden zayıflatılıp yönetimleri bizde oldugu gibi kukla hükümetlere,liderlere bıraktırılıp çeşitli kaoslarla ve saldırılarla yada diğer iştirakçilerle buraların güçsüzleştirilmesi ve sonrası asıl hedef noktası olan ve asırlardır Hiristiyan ve yahudilerin istediği ve onlar içinde kutsal olan Türkiye topraklarını ele geçirmek istemeleridir. ve bu yolla geçmişe bakıldıgında Mısır, libya,Irak, lübnan,ve şuan Suriye de dönen dolabın arkasında bu saydığım topluluklar bulunmaktadır.

  Ortadoğuda saydığım ülkelerde milyonlarca Müslüman kardeşimiz öldürülmüş ve yönetimlerine Getirilen hükümetler ise Emperyalizme hizmet ederek onların isteklerine göre yönlendirilmiş olup ,yavas yavas ,ve gerekli alt yapı oluşana kadar bu hedef için izlenmiş plana tabi olmuşlardır.Ve Türkiye de asla içerden yönetilen bir ülke değildir. Kendilerinin bile emin olmamakla birlikte neye ve niçin evet dediğini bilmeyen ,ve halka mantıklı bir açıklama getiremeyen bir yönetimin bunu halka zorla dayatıp , koskoca Türkiye cumhuriyetinin yönetimini tekele bıraktırma çabaları ,pek hayra alamet bir işleyiş değildir diye düşünmekteyim ..Kurtuluş savası bitmemiştir. zamanı ile Kuvayi milliye ruhu ile hareket eden insanlarımız yedi düvele karşı (ingilizlere,fıransızlara,yunanlılılara,italyanlara ,ermenilere, ) doğulusu batılısı ,her türden etnik kökene sahiplerde dahil birlikte mucadele ederek bu ülkeyi kurtardılar. ve büyük bir zaferle bunu bizlere Cumhuriyet olarak hediye ettiler. bagımsız ,halkatan olusan,halkın seçtiği bir meclis ve parlementer sistem, Yoksa Allah rahmet eylesin M.kemal .Atatürk tek başına lider olmayı boylesine bir zaferden sonra neden istemedi ?ve böylesi bir sistemi ileriye dönük onaylamadı ? bunu düşünmeliyiz. Onların kanları ile kazanılan şuan yasadığımız bu toprakları ,kurda -kuşa yem etmeyelim. Büyük bir Oyun oynanmakta Türkiye için gözümüzü açalım ve HAYIR diyelim….Atatürk’ün dediği üzere ; Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır .Bunu ne olursa olsun yüreğimizle kabul edelim.

  1. GERCEKLER ACİ dedi ki:

   Yalancı burnuna bak uzamis mi kesin bir okadar uzamıştır. PKK nin başı Karayılan itide aynısını söylüyor. CHP no filminin yabancı aktörünu getirdi elin memleketinde yasiyan adami Ne vardı Vanlı, Urfalı, çizreli, surlu, yuksekovali bir Kürt vatandaşımızı getireydi. Hayır kampanyasıni yurutecekmis. Ölmüş adamı ikide bir arkasına siginmayin. ULU önder M.k. Atatürk öldü, bitti, gitti SUANKİ lidere bak sen. ULU önder CHPyi sadece sol zihniyetlere mı teslim etti CHP Yİ katlettiniz. Yönetiminde bir tane sağcı yok. Aleviler adı altında alevileri kandırıp oyunu kullanan CHP den bahset. Yönetiminde tamam Alevi var ama hiristiyan da, Ermeni ve başka din mensupları da var bir Sünni yok. Türkiye’de yaşayan seksen milyonun insanin yüzde sekseni doksanı sağcı iken kimden oy almayı düşünüyorlar. Ermenistan’da mı yoksa AB ve ABD ülkelerindeki pkklilardanmi. Siz önce bunu çözün. Türkiye’ye zarar veriyonuz UYANSİN CHPYE oy veren Alevi kardeşlerim. Alevi ve Sünni kesimin kitabı kurandır. Siz alevileri Sünnilere düşman eden o CHP zihniyetini kovun barındırmayan orda. İşte ozaman oy alırsınız.

  2. emre dedi ki:

   Uzun bi yazı görünce bisey var sandım okudum da canına yazık be kardeş mış mış mış da mış mış mış.baskanlik senin o emperyalistlerden kurtaracak sistem Bize dayatılan koalisyon hükümetlerinden kaoslardan darbelerden kurtaracak sistem ha bide söylemeden geçemeyeceğim Mustafa kemal Atatürk zaten tek basına bi liderdi tek parti tek lider kapiş??

  3. İsa dedi ki:

   Türklüğün bekası için evet cumhuriyetimizin bekası icin evet devletin bekası için evet

 11. Ufuk dedi ki:

  Allah hayirlisini versin hayırlısı neyse hakkımızda hayırlısı olsun

  1. Engin dedi ki:

   100 yıldır hayır dedikte elimize ne geçti artık EVET deme zamani

  2. evet dedi ki:

   Evet evet Allahım büyüktür hayırlısı nisan onaltı sında EVET çıkacak.?

 12. ayonlu dedi ki:

  herseyle ewettttttttt

 13. KEMAL dedi ki:

  KEMAL TAŞÇI
  TABİ EVET EVET EVET

 14. acostic dedi ki:

  REİS NE DİYORSA ODUR EVET EVET EVET

  1. Hayırcı Vatandaş dedi ki:

   Benim beynim yok diyorsun yani !!! Hımm ilginç.

   1. Engin dedi ki:

    Sende olmayan şeyin adı omuydu

   2. Zaaaa dedi ki:

    Evet evet senin beynin varda havada uçan kuş unkinden cok küçük diyorum.