ORC’nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket SonuçlarıBaşkanlık sistemini getirecek anayasa değişikliği paketiyle ilgili anket şirketlerinin araştırmaları son hızla devam ediyor.

ORC araştırma şirketi, 3 Büyükşehirde yaptığı son referandum anketini açıkladı. Ankara, İstanbul ve İzmir’i kapsayan ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Ankete göre İzmir’de “hayır” çıkarken, Ankara ve İstanbul’da “evet” oyları önde gidiyor.

ORC'nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket Sonuçları

ORC, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 9.250 seçmene referandumdaki tercihini sordu. Sonuçlara göre; Ankara seçmeni yüzde 55 oranında EVET derken, İstanbul seçmeni yüzde 53,7 oranında EVET dedi. İzmir’de ise seçmenlerin yüzde 50,4’ü HAYIR diyor.

AK PARTİ BİRİNCİ SIRADA

Ankette, seçmenlerin siyasi parti tercihlerine de yer verildi. Bugün seçim olsa, İstanbul ve Ankara’da AK Parti birinci sırada yer alırken İzmir’de CHP birinci sıradaki yerini korudu.

İŞTE ORC’NİN YAPTIĞI ANKETİN SONUÇLARI

ANKARA REFERANDUM ANKETİ SONUÇLARI:

ORC'nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket Sonuçları

İSTANBUL REFERANDUM ANKETİ SONUÇLARI:

ORC'nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket Sonuçları

İZMİR REFERANDUM ANKETİ SONUÇLARI:

ORC'nin 3 Büyükşehirde Yaptığı Referandum Anket Sonuçları

YORUMLAR - 83 YORUM
 1. Yusuf asb dedi ki:

  Ne etseniz ne yapsanız ne kadar hayır propagandası da yapsanız sosyal medyada da hayır propagandası yapsanız da sonuç aleni ortada yüzde 55- 65 arası EVET çıkar arkadaşlar muharrem ince bile biliyor sonycu

 2. enes dedi ki:

  Evet 100 58 geliyoruz

 3. FARUK dedi ki:

  DİNİ SİYASETE ALET ETMEYELİM. EVET VEYA HAYIR İLGİLİ OLDUKLARI DURUMU YANSITIR.KUR’AN DA ”BİR TOPLULUĞA OLAN KIZGINLIĞINIZ SİZİ ADALETTEN UZAKLAŞTIRMASIN” MEALİNDE AYET VAR. ŞU ANDA EVET DİYENLER ASLINDA MEVCUT ANAYASAYA HAYIR DİYORLAR. DOLAYISI İLE BAŞKANLIĞA HAYIR DİYENLERİ SUÇLAMAK ADALETTEN UZAKLAŞMAKTIR. İKİ GÖRÜŞ DE SAYGIDEĞERDİR. GELECEĞİMİZ İÇİN HAYIR.

 4. Mds dedi ki:

  Ben bir MHP uyesiyim. Lakin çevrede hiç evet diyen mhp üyesiyim ilk evt diyen goya mhplileri ilk bursa görüyorum açıkçası çok şaşırdım. Kim PKK nın yanında onlara aynı masada ülkeyi bölme planı yapanlarmi yoksa hayır diyenler mi. Kim fetocu onlarla işbirliği yapıp iktidarı alana kadar ayıya dayı diyenleri yoksa hayır diyenler mi. Şimdi şu yukarda ben mhpliyim evt diyeceğim diyenlere soruyorum siz bu milletin zekasıyla alaymi ediyorsunuz. Bu mesajları yazdıktan sonra kiskis guluyorsunuzdur. Ama gülünecek birşey varsa buda sizin partizin düştüğü acziyettir. Dolar bozdurun dolar duser diyenden. Hayır diyen pkklidir fetocudur. Demesinden başka ne beklenir.. Ama inanın çıkmaz ama içimden geçen evt çıkmasıdır. Suriye konusunda hata yapanlar. Feto konusunda hata yapanlar. Çözüm süreci konusunda hata yapanlar eminim ki bu başkanlık konusunda da hata yapiyordurlar. Çok merak ediyorum bu kez bizi kim kandırdı diyecek. Eminim şeytana uydum diyecektir.

 5. Murat kaya dedi ki:

  Ne CHP liyim ne HDP li ne FETÖCÜ nede vatan hainiyim bir oyum var oda HAYIR

 6. Türk Milliyetçisi dedi ki:

  Bu ülke için vazgeçilmez bir yeminimiz vardır. Onun için HAYIR.

 7. serap dedi ki:

  Evet evet evet tek devlet için evet

  1. Vatan 1923 dedi ki:

   Serap yani diyorsun evet vermessek tek devlet kalmayacak komiksin Ne dediler millet eyalet sisteminden korkmasın bu Eyalet sistemi gelecekte bölünme demek yemeyiz biz bunları Siz gidince bu ülke asıl tek devlet kalacak SONSUZA KADAR !!!! Oyum GERÇEK TEK DEVLET için HAYIR olacak.

  2. serdar dedi ki:

   Vatan icin hayitrrrrrrr hayir

 8. Evdila dedi ki:

  Hayircilara inat evet evet evet

  1. serdar dedi ki:

   Adamsin bende h a y i r

   1. Aferin dedi ki:

    Yavaş yavas yangından malmi kaçıracan da her nikte hayır yazıların var. Birincisi CHP den maaş ALİYONMU ikinci sağolasın seni okuyan evet vereceğini söylüyor.

 9. VATAN SEVER MİLLİYETÇİ dedi ki:

  HAYIR diyorum, atalarımızda bile hürriyeti en kısıtlı kişi padişahtı , islam hukuku kanunlar ve çevresindeki yöneticiler ile karar verebilir kafasına göre yönetmezdi

 10. Volkan dedi ki:

  Evet diyenler vatan evladi hayir diyenler vatan haini olarak otekilestirdiniz bolunmeyi simdiden baslattiniz ben bu ulkenin evetmi hayirmidan daha onemli islerin oldugunu dusunuyorum elhamdulillah muslimanim ben bu vatanin cocuguyum HAYIR HAYIR HAYIR Diyorum vatanim icin gelecegim icin yarinlar icin.

 11. Chp C* & Mhp CcC* dedi ki:

  Başkanlıkla ilgili soruyorlar Evet diyen kardeşlerimize soruyorlar önce pekçok video izledim. Soruyorlar ne diyeceksiniz diye? Evetmi Hayırmı Niye peki diyede soruyorlar yani sebep nedir? onlarda evet diyeceğiz çünkü ya Akp liyiz ya Reisi seviyoruz yada öyle işte veriyoruz anlatmak isrediğim bilgisizlik yada duygusal sebepler.Hayırcılara soruyorlar onların çoğu diyorki hep sebep sayıyorlar yetkinin çok verilmesi ve birkişiye herşeyin verilmesi başkanın kontrolünün yapılmaması Akp nin ve herşeyin başında olması Parti başkanıda olursa haliyle kendi partisinin seçmenini önemseyip diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılacağı Sonraki Başkan beter çıkarsa ne yapacağız ve çoğu eyalet sistemi ve bölünme endişesi diye mantıklı cevaplar veriyorlar Akp li seçmen kardeşim pek araştırmıyor maallesef genelde hep duygusal Rte ölürse ne olacak yeni gelen bu ülkeyi ne hale getirir gibi düşünceleri yok Fakat anlatıldığı veya merak edip araştırdığı taktirde HAYIR deme olasılıkları yüksek Benim haliyle HAYIR cı olduğum anlaşılıyor HAYIR ımla Vatanıma bir hayrım olsun.

  1. Sinan dedi ki:

   Yani hep sizin gibi trol laflarını söylüyorlar sizin gibilerin vatana zaten bi Hayrı olmaz o yüzde çeki o pis ellerinizi bu milletin üstünden pis batı sevinirim batı size sırtını döndüğünde acaba nere kaçacaksınıfz onu çok merak ediyorum

   1. Chp C* & Mhp CcC* dedi ki:

    Komiksin Sinan kardeş ve boşsun biliyormusun o batıyla kanki sizlerdiniz sizlersiniz koşa koşa avrupaya amerikaya defalarca giden biz değiliz. Avrupaya konuşan AB den yemediği kalmayan Ama AB den ayrılmayan Abd ye o kadar konuşup esip gürleyen hainler pyd yi besliyorlar deyip(Halk yer nasıl olsa )İncirlik üssünü kapayamayan sizlersiniz Obama nın yanına çağırınca önünü ilikleyerek koşan sırtı sıvazlanan Ahmet davutoğlunu unutmadık ama ne hikmetse hiçbiri maallesef sizi kaile almıyor Vatana hayrı olmuyormu Chp nin dediniz Tüm fabrikalar kurumlar bizim zamanımızda açıldı Cumhuriyetle Siz ne yaptınız o kininizle Cumhuriyet düşmanlığınız yüzünden ne var ne yok sattınız ve satıyorsunuz son olarakta bu varlık fonu kurdunuz hoş kokular gelmiyor Sinan kardeş HAYIR diyeceğiz dahada felaket durumlar bu millet yaşamasın diye.

  2. EMEKLİ dedi ki:

   AKPLI ne güzel reisi seviyor ya sen chpli olarak pkkyimi fetoyu kilictaroglunumu seviyon. Ben diyem MHP MİLLİYETCİ kesimdir asla PKK yanlısı olmaz. Akp MİLLİYETCİ akp ve MHP NİN seçmeni aynıdır. PKK yanlısı olmaz. peki CHP oy versin de vatan haini olsun PKK gibi YETERKİ oy gelsin. BİZ EVETCİYİZ. CHP li sandığı bekle o gün bittiğiniz gündür .

  3. Mhpli dedi ki:

   MHPLİ olarak sessizce evettttt diyorum

   1. CCC* dedi ki:

    Gerçek bir Mhp li olarak güçlü bir şekillde HAYIR diyorum Vatanım için

 12. VatanSever C* dedi ki:

  Hayatınız numara sizin Akp yandaşları tüm heryerde bağımsız araştırma hatta pekçok Akp liside Hayır diyor İstanbul sadece % 60 bu referandumdan bahsediyorum Ama genel seçimlerdede Akp büyük düşüş yaşayacaktır nedenmi herşeyi ona veren bu halktan hep istemesi ama hiç vermemesidir örnek şehitler olmayacak Analar ağlamatacak hani ne oldu artarak karşımızda ekonomi süperdi 30 40 lirayı zor veriyorlar insanlara promosyon verecekler güyya sürekli geri çekiyorlar birde şimdi Varlık fonu ondanda pis kokular geliyor daha fazlasıda var bunlar en önemlikeri birde evet oyu vermeyen herkesi hain yaftası geçiriyorlar ayıp değilmi günah değilmi Örneğin bir şehidimizin Annesi hayır diyecek Çocuğu aslanlar gibi savaşırken hayatını kaybetmiş ama sen ona hain diyeceksin öyle bir dünya yok Son olarak bu anketler Algı operasyonu içindir Benim oyum Vatanımın daha da ķötü olmaması için HAYIR olacaktır.

  1. Sinan dedi ki:

   Vay be siz ne içiyorsunuzda bu kafayı yakalıyorsunuz söyleyin biz de içelim size göre evetçilek yalaka hayırcılar yalaka sizi rahatsız eden sakın bir solcunun başkan olamayacağını bilmeniz olabilir mi acaba bu millet ya mhp den yada sağ başka bir partiden birini başkan seçer

   1. VatanSever C* dedi ki:

    Şu Chp kininiz bir bitmeyecek öyle değilmi? Ah şu Chp yokmu ah ah hain kafir Chp yokmu ahhhh Chp liler 15 yılda ne kadar zulüm gördü sizdende. Herşeye sahip oldunuz hiç Chp liler sizin kadar nefret dolu oldumu kardeş. Chp liler Müslüman değilmi illa türbanımı olması bıyık sakalmı bırakması gerekiyor.Sizin sayenizde bu kininiz yüzünden tüm insanlar Cumhuritete Atatürke dönecek eninde sonunda Çünkü bu millete 15 yılda kan kusturdunuz Koca 94 yılda sizin 15 yılınızda olan olmadı.yalan dolan iftira hırsızlık yolsuzluk fitne fesat emevi zulmü daha sayimmi ? Araştir oku belgeler videolar yanıt bile veremeyeceğin yüzlerce arguman kaynıyor internette bile.Size telkin edilen küçüklüğünüzden beri Atatürk Cumhuriyet Chp düşmanlığınız kininiz bu ülkeyi yani bizleri böldü.Vatanımızı ne hallere getirdi Akp li kardeşlerimin büyük çoğunluğu sen ne dersen de Atatürksever nezamana kadar Akpnye oy veren kardeşlerimizi kandırmayı düşünüyorsunuz eninde sonunda ülkenin bittiğini maallesef maallesef onlarda görecek ozaman oy vermiyecek ve akabindede bu millete yaptıklarınızı er geç görecekler o zaman ne yapacaksınız Yoksa onlarıdamı dövüp kafir oldun sen diye içeri atıp fetöcü diyeceksiniz kendinize gelin ülke iyiye gitmiyor maallesef bu kininiz bu ülkeyi iyiye götürmez adam olun insan olun Yüce RABBE Yüce dinimize yakışır insanlar olun.Kişilere değil Vatanınıza Milletinize ve dahada önemlisi Yüce RABBİMİZE hizmet edin Ben Bu ayrımcılık artmasın daha beter durumlar yaşamayalım diyerekten HAYIR diyorum.

    1. seda dedi ki:

     Biz chpye kinliyiz evet ezanlari susturdu camilere at bağladı ahıra cevirdi kuran eğitimini yasakladı dedelerimiz gizli saklı öğrendiler dinlerini ve işkence gorduler şapka takmadi diye asıldılar basortusunu savundu diye idam edildiler din dediler murteci damgası yediler din alimleri suruldu hapsedildi idam edildi ben köyümden biliyorum küçücük bir odamız vardı din sohbetleri yapılan defalarca basıldı sanırsin terör faaliyeti yürütülüyordu sadece kuran okunup anlaşılmaya çalısilan bi yer ve insanlar.i ste bu insanlar chpye kinli.yani yüzde elli ve chp hiç bi zaman bu yüzden iktidar olamaz sen yüzde yirmi beş bu yapılanlar hoşuna gidebilir laiklik dersin daha olmadı dinsizlik dersin ama bu millet hiç bi özgürlüğünü heleki din özgürlüğünü size yedirmez.on beş yildir sizin hangi özgürlüğünuz kısıtlandı hangi banka batırıldı da paranız hortumlandi mazot kuyruğuna mi girdiniz tüp kuyruğuna mi ekmek mi bulamadınız sizdeki akp kini niye fetocu musunuz öyleyse hiç beklemeyin size af yok

    2. VatanSever C* dedi ki:

     Seda hanım bir kısmına katılıyorum ama çoğu Cumhuriyet düşmanlarının emperyalist uşaklarının yalanıdır sizin büyüklerinizde araştırmadı nesilden nesile bu kin size aşılandı fakat genel anlamda çok eksiksiniz bu 15 yıllık dönemde bu 94 yıldaki size göre zulmün 5 katı yaşandı başörtüsüyle Allah Peygamber diyerek 1 trilyon dolar para götürdüler fakir fıkaranın paralarını milli serveti sen bunu bilirmisin hani islamda hırsızlık yoktu bunlar mübahlaştırdı diyanet başkanlığını o dinsiz chp kurdu.Ülkeye o zamanlar zorluklarla fabrikalar kurdular Sizinkiler geldi Atatürk nefretinden Chp nefretinden be var ne yok sattılar sizde akp li olduğunuz için sesiniz çıkmadı nice yolsuzluklara o dediklerinin pekçoğu ya uydurma yada zaruret durumlarında (Savaş)gerçekleşti git Halk tv yi izle neler oluyor neler hemde maallesef yüce dinimiz kullanılarak sen uyu git Atatürkün dine bakış açısını yazan kitabı oku Halk tv yada sitesinden al bak hele oraya chp Atatürk din düşmanımıymış size başörtüsüyke sömürdüler farķında değilsiniz Atatürkün en basit bir örnek İngilizler kabeye girmek istiyor ve o kafir dediğiniz Atatürk diyorki Kabe nin tek bir örtüsüne dokunun bunu savaş sebebi sayarım demiştir.Bence o oembe gözlükleri atında biraz araştırın öğrenin.

    3. seda dedi ki:

     Bizim dedelerimiz kulaktan dolma hikaye anlatmadilar yaşadıklarını anlattılar şahit olduklarını anlattılar bizzat yaşadılar o olayların ustunden sanki binlerce yıl mi gectide araya tevatür karissin.Siz kendinize tarafsız kayNaklar edinin halk TV tabiki bunları anlatmaz siz pembe gozluklerinizi çıkarın chpnin iktidarliginda din özgürlüğü olmadı din irtica dindar murteci sayıldı İskilipli atıf hocanin bediuzzamanin ve talebelerinin hayatlarını okuyun ne demek istediğimi anlarsınız ülke ekonomisine hiç girmiyorum bile hastane kuyruklarına ilaç kuyruklarına vs ayrıca ben chpyi elestirdim Atatürke bisey söylemiyorum Atatürk sadece chpyemi ait bisey hemen savunmaya geciyorsunuz buarada Araplar kurtuluş savaşında İngilizlerle bir olup bizi satmamismiydi bunu o sizin takip ettiğiniz kayNaklar soyler neden Atatürk İngilizlere karşı Arapları savunsun veya onların ihtiyacı olsun bide söylemeden geçemeyeceğim siz her yerde fakirlikten bahsediyorsunuz çok samimi söylüyorum eğer çok fakirseniz bi akpli belediyeye veya bi kaymakamlığa başvurun sizi geri cevirmeyeceklerdir bugün devletimiz yaşlıya dula işsize engelliye onlara bakanlara daha saymakla bitmez tüm ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor sizi de geri çevirmez yok fakir degil fakir edebiyatı sevenlerdenseniz hiç canınızı sikmayin ülkemiz size halk tvde anlatıldığı gibi değil

    4. seda dedi ki:

     Arkadaşım benim yazdıklarım kulaktan dolma hikayeler değil üzerlerinden binlerce yıl da geçmedi ki tevatur karissin bunlar bizim dedelerimizin ninelerimizin bizzat yaşadıkları şeyler sen pembe gozluklerini çıkar bu ülkede chp iktidarında din ve dindar her zaman tehdit olarak görüldü baskilandi bunu bilmemen gercekten büyük cahillik kendine tarafsız kayNaklar edin halk TV tabiki bunları anlatmaz fakirin fukaranin da paraları bankalar batırılarak hortumlandi o zaman akp iktidar değildi herhalde bunu da bilmiyorsun on beş yılda sen ne zulmü gordun bi söylesene hangi özgürlüğün kısıtlandı masal anlatmayin çok şükür ülkemiz sizin o halk tvnizde anlatıldığı gibi değil

    5. seda dedi ki:

     Ayrıca ben chpyi elestiriyorum Atatürk sadece chpye mi ait hemen savunmaya geciyorsunuz hatta ayrıca kurtuluş savaşında araplarin İngilizlerle bir olup bizi sattığını da sizin takip ettiğiniz kayNaklar soyler neden Atatürk İngilizlere karşı onları savunsun veya onların buna ihtiyacı olsun.diyanete hiç girmiyorum sadece su kadarını söyleyeyim eskiden ona diyanet değil hıyanet denirdi ama eskiden tabi şimdiki değil sen boşuna kendini kndirma chpnin din adına bilerek hiç bi hayri olmaz olmadı da zaten biz hayrini hiç beklemedik şerrinden de Allaha sığındık

    6. seda dedi ki:

     Bide çok merak ettim katıldığınız kısım neresi hangi söylediğimi kabul ediyorsunuz size bi sürü olay açıkladım ama nedense yayinlanmiyor Keske o dönem yaşamış din alimlerinin hayatlarini okusaniz da bu kadar cahil kalmasaniz

    7. KARA MELEK dedi ki:

     Seda sen bir solcuya laf anlatmaya calistiginin farkindamisin duvara anlatsaniz dile gelir suçunu kabul eder. Bunlar etmez. Bunlar herşey yapar sana kotuleri mal ederler. PKK ve İBDA-C hayır der bunlarda HAYİRDER. Neden PKK İBDA-C de asilesmis sol örgüt, terörisl degilmi kan kanı çekiyor galiba. Birde namaz kılmayan oruç tutmayan kendi dinini Anlamiyan senin dinini anlarmi. Onlar bir masaya içkiyi kör mezeyi hazırlar bunları lop lop götürürken memleketi kurtarirlar. Atatürkçü olurlar. Ataturkun yolundan da hiç gitmezler. Halk TV Yİ izlerler, kendi yalanlarıni söyler kendileri dinlerler. Halk TV de hiç PKK adı veya Feto adı anılıyormu, hdppkk Yİ nasıl savunuyorlar bir gör. Sen hiç DUYDUNMU CHP NİN cem evi yaptığını cami yaptığını. Gerçek Alevilerin ancak siz solcusunuz diye kandirip oylarini calarlar. Doğu ve Güneydoğu’da Kürtleri barış diye kandirip oylarını calmadilarmi. Millet eski.millet değil uyandı bunları biliyorlar. On beş temmuzu gördün daha bu millet izin vermez bunlara.

 13. Sıtkı Cem dedi ki:

  Hadi be oradan Izmir %49,6 evetmiş. Ben de inandım. ORC’a güvenimi kaybediyorum git gide.

 14. TÜRK MİLLETİ dedi ki:

  HAYIR ÇIKACAĞINI HERKES BİLİYOR AMA PSİKOLOJİK OYUNLARLA MİLLETİ DALAVEREYE GETİRMEYE ÇALIŞAN VE BU ÜÇKAĞIDIN ÖN HAZIRLIĞINI YAPANLAR VAR ….ÇOK KORKUYORLAR ŞU MİLLET İPİ ELE ALIRSA NELER YAPACAK BAKIN İKTİDARI UĞRUNA MİLLETİ VATANI BÖLMEYE BİRBİRİNE DÜŞÜRMEYE OYUNLARLA SİNSİCE ÇALIŞANLAR ELBETTE OYLAMAYLA GİDECEK …BU ANKETLER OYLAMAYA SÜREKLİ AÇIK KALMALI SEÇİME DAHA ÇOK VAR SÜREKLİ AÇIK KALSIN HERKES İNTERNETTE BİR KERE OY KULLANABİLİR GÜN İÇİNDE AYNI KİŞİ FARKLI BİLGİSAYARLARDAN KULLANABİLİR SONUÇTA İİİNTERNET OYLAMASI ÇOK SAĞLIKLI DEĞİL…ANCAK OYLAMA SIRASINDA GÜVENLİK KAMERAYLA SAĞLANMALI VE MADEM OLAĞANÜSTÜ HALDEYİZ O HALDE OYLAR KAMERALAR ÖNÜNDE SANİYE SANİTYE TAŞINIP KAMERALAR ÖNÜNDE SAYILMALIDIR ÇÜNKÜ HÜKÜMETE GÜVENİ KALMAYAN HERKES OY HIRSIZLIĞI OLMASIN DİYE ZATEN SAYIM YAPACAK ANCAK OYLARBİKAÇ SAATTE SAYILIP SAYIMIN AÇIKLANMA SAATİNDEN ÖNCE AÇIKLAMA YAPILMASIN SAYILMASIN YİNE GİNES HIZLI SAYIM REKKORU KIRILIR FALAN ALLAH MUHAFAZA

  1. GERCEKLER ACİ dedi ki:

   Rüya görmeye devam et . SAGCİLAR HAYİR DEMEZ. ONLARDA YUZDE SEKSENDİR GERİSİNİ SEN DUSUN. ANKETE GEREK YOK. EVET ALLAHİN EMRİDİR. gene gaz almışsiniz ama fos

   1. TERMİNATÖR dedi ki:

    NE EMRİ SEN NEDEN BAHASEDİYORSUN GUNDİ SEN GERÇEKLERİ REFARUNDUMDA ZOKAYI YEDİGİNİZDE YÜZ İFADELRİNİ GÖRECEM AYNI SEÇİMLERİ KAYBETTİKLERİNDEKİ YÜZ İFADESİNDEN KÖTÜ OLACAK BU VATANI YEDİRMEYİZ GUNDİLERE OKADAR

   2. Vatan C* dedi ki:

    Ya sizin Allah’tan korkunuzda kalmamış İğrenç siyasetinize Yüce Rabbi bile dahil ediyorsunuz O rab sizi öyle bir çarparki ne olduğunuzu şaşırırsınız O Yüce Rab varki sizin İslam dışı yaptıklarınızı asla onaylamaz Sadece o değil Peygamber Efendimiz ve Kutsal kitabımızda sizin karşınızda bunuda bilin. Kutsal kavramları bu işlere alet etmeyin kulkanmayın.Ben HAYIR diyorum bu ülke sizin gibiler yüzünden yeni ve dahada derin kutuplaştırmalara gitmesin diye.

    1. EMEKLİ dedi ki:

     Azına bile yakışmıyor allah c.C tövbe tövbe chpli zat. Biz evet diyoz???????

    2. serdar dedi ki:

     Adamsin kardes bizde hayirciyiz

    3. Vatan evladi dedi ki:

     Evet evet evetttttt

   3. serdar dedi ki:

    Ruyanda gorursun sen

  2. EVETCİ dedi ki:

   PKK ile fetoden yoksa ruyandami gördün hayırlı.bire saf hiçbir sağcı hayır demez. Nisan’da EVEti gör.

   1. Hayır'cı Cenah dedi ki:

    Gerçekler acı ve Evet çi zatlara ben sağcıyım ve HAYIR cıyım ne olacak şimdi? siz Yok değilsin sen ya işidcisin pkk lısın hdp lisin yada hainsin fetöcüsünmü diyeceksiniz? ister inan ister inanma kardeş ben Vatanseverim parti belirtmiyeceğim Şu var kendinizi docent profösörmü sanıyorsunuz herşeyi biliyorsunuz ozaman bu sitede ne arıyorsunuz bukadar bilgiliyseniz? Gidin bari kendi yandaşlarınızın bile delirdiği karşı çıktığı (Örneğin Cem Küçük)profesör Akademisyenlerin yerine geçersiniz artık.Son olarakta Sağcısıyla Solcusuyla Kürdü’yle Türkü’yle bu Millet referandumda kafanıza HAYIR ı çakacak bekleyin.

    1. Akpli dedi ki:

     Bir sağcı olarak şunu derim ozaman.pkk hayır diyecek AKPLI hayır diyece, ya chplisin HDPLİLER demiyorum neden HDP denen bişey kalmadı. Yada AKP in attığı Fetocu adayi yada PKK’lı ,biz evet diyoruz. O kadar??

    2. VATANDAS dedi ki:

     Sen bekle yazdığına göre çok sabirsizsin. EVET GELİYOR.

    3. Nurullah dedi ki:

     Sen chplisin? biz sağcı MHPLİ olarak evet

    4. Evetci millet dedi ki:

     Evet anlamadıysan yine evet. Sen anlamıyor tekrar diyen ben sağcı olarak evet evet. Uf anlamazsan anlama biz evet DİYOZ?

    5. serdar dedi ki:

     Adamsin bizde hayirciyiz

    6. serdar dedi ki:

     Allah razi olsun sizden aynen h a y i r

    7. Aferin dedi ki:

     Allah senden razı olsun senin yalanlarıni okuyan evet diyor. CHP sana kızmasın CHPLİ kardeş dikkat et kendine.

   2. serdar dedi ki:

    Goreceksin sen eveti ruyanda

  3. Haydar önder dedi ki:

   Demek 15 senedir seçimleri hep hileyle kazandılar chp zaten tarm yamalak iktidara alnının teriyle darbelerle gelmişti 15 temmuz başarılı olsaydı yine iktidar olurdu

  4. ali corumlu dedi ki:

   50 hayır nerden alıyonoz

   1. ATA YURTSEVEN dedi ki:

    EVET YÜZDE 50 DEĞİL,ADALETLİ DÜRÜST BİR SEÇİM OLURSA,YÜZDE 75.ALGILAYABİLDİNMİ SAYIN ALİ..KİMDENMİ,GERÇEK VATAN VE MİLLET SEVERLERDEN.

    1. serdar dedi ki:

     Cok beklersin sen

  5. Salih vatan dedi ki:

   Son 15 yılda mevcut iktidar sizlere yada genel manada bizlere gercek manada ne kattı yada bizlere olumlu ne kazandırabildi ? öncelikle bunu sormak lazım evet diyenlere ? Ülkende ekonomi diplerde,eğitim desen her fırsatta yeni bir sistem ve mufredat sonuc felaket, enflasyon uç noktalarda,sağlık desen hastanelerde kuyruk sorunu bitti dediniz yada dediler halen aylarca sıra bekleyen hastalar dahi var,(birilerinin dediği üzere baya çığır atladık sağlıkta !?), üretim = 0 üretmeyen toplumlar üreten toplumların her zaman kölesi olurlar.bunu kati suretle kabul etmemiz lazım. ki durum öyle suan …Ucak üreten bir toplumdan saman ithal eden bir topluma kaymışısz halen daha neyi tartısıyoruz ? şimdi sizlerin taraflı medya organlarına bakarak hersey polyanna havasına döndürüldüğü bir ortamı kastediyosanız rakamlarla ,sistemlerle oynamak çok kolay.çocuk oyuncagı.. % 5 i % 50 de gösterebilirsin , % 11 lerde olan işsizliği % 5 lerede çektip deyip inandırabilirsiniz…yani uzun sözün kısası insanların aklı ile oynamayı bırakmalılar..! Bu yemi artık kimse yemiyor….

   Öte taraftan Senelerdir ülkenin her alanda yasadıgı toplumsal ,ekonomik ve kültürel kaosları saysak (sahte darbeleri vs ..lerde cabası) bir ansiklopedi dolusu anlatım çıkacaktır sanıyorum. sizlerin şuan islamı ,dinimizi savunmanıza bir şey diyende yok ayrıca.Elhamdülillah hepimiz müslümanız 20 sene önce ve daha öncesi akp yok iken İslamiyet yeni mi yayılıyorduda bu cebelleşme içesine son 15 yıldır girersiniz ? o zamanda herkes inancını gayet özgürce yasıyordu şimdide ?!’ kimin ne derdi ve emeli var ,kim kime namaz kılma yada kapanma demekte ? İnançlar Yaradan ile kul arasında gelişen bir durumlar bütünüdür.Kimse Allah adına hüküm koyamaz ve hüküm veremez .Hüküm sahibi yaradandır.Sen kendi adına Emri icabı ile Allaha saygın ve korkun için namaz kılıyosun ,kapanıyosan bu senle Onun arasındadır. bu kimseyi ilgilendiren bir hal degildir. O halde kimin ne derdi varda buradan yararlanmaya çalışanları sorgulamıyosun ? Allahın en büyük lutfu akıldır. Oku ilk emirdir.

   Öte yandan din -inanclar hiç bir dünya işi ile kirletilmemesi ,reklama alınmaması ,gereken bir konu ancak ve malesef bunlardan çıkar sağlayanlar içinde haliyle iyi bir ticaret aracı haliyle. Ve nitekim eline doğru düzgün gercekleri anlatan yayınları kitapları okuyup , gündemi objektif bir gözle takip eden sorgulayan buna göre hareket eden insanların sayısı bir hayli az…hal böyle olunca at izi it izine karısıp ,meydanlar olmadık birilerine kalmakta. Ve böylesi çamurlu bir ortamda ,ayakları dibine kadar batmış bir sürüyü (benzetmedir yanlıs anlasılmasın) feriştahı gelse kurtarması zordur.Bana sorsanız herkes Hayırcı sokaklarda vs…halka inanıyorum ,ancak seçim sürecinde güvenilirliğe inancım ” 0 ” Hangi ülkede Ohal varken seçim yapılmış ki? buradan bile güven kelimesi manasını yitirmekte…!

   1. Cumhuriyet Evladı dedi ki:

    Salih kardeş dediklerine harfiyen katılıyorum yazın biraz uzun olmuş ama :) İyi diyirsunda kime anlatıyorsun insanlarımız çok cahil birileri iki Allah Peygamber diyor hemrn inanıyorlar sorgulama yok mantık yok kısaca aklını kullanmıyorlar Yüce Rab aklını kullanmayan insanlar üzerine pislik yağdırırmış nitekim bu böyle 15 yıldır sürüp gidiyor işte.

    1. EVET ?EVET?EVET dedi ki:

     Birbirinize anlatmissinizya ne mutlu size kendiniz yazın kendiniz okuyun işte, bizim dokunmazliklarimiz var binicisi PKK, Feto, İBDA-C, …Vb hayır diyecek biz vatan millet deyip hayır diyeceğiz haa demekten senin ölürüz, ikincisi ulu önder Atatürk, Alparslan Türkeş, Turgut Özal, Adnan menderes…vb bunun gibi liderler öldü gitti bitti. Önümüze bakmamız lazım yeni VATANPERVER liderlere sahip çıkmamız gerekiyor. Ser unsurları, ser odaklari onlardan biz millet olarak uzak tutmamız gerekiyor 15 temmuz olduğu gibi, Türkiye’de şuan iki lider var, biri recep tayip Erdoğan ikinciside yaşlı olsa da devlet bahceli gerisi fos ve yalan, biz bu şahsiyetlere değer vereceğiz ve baş üstü yapacağız. Ölmüşlerin arkasına sığınan sözde parti ve liderleri fos yalan dolandir. bunlarla devlet yönetilemiyor koalisyon kurulamıyor bunlar devleti katlediyorlar işte biz millet olarak bunlara son vereceğiz. Sesimizi sonuna kadar çıkarıp göğsümüzü siper edip her yerde EVET diyeceğiz.tek bayrak tek Türk milleti tek vatan tek devlet tek başkan okadar.

   2. emre dedi ki:

    Ve yine bir halk TV vakası? hiç hastaneye de gitmemiş belli ki en son doksanlarda bi uğramış hala öyle sanıyor

    1. seda dedi ki:

     ? aynen Allah yardimcisi olsun

  6. EVET ?EVET?EVET dedi ki:

   Hayır çıkacağına inanıyorsun, hemde sayıma evetciler müdahale etmesinler diye zirliyorsun. Doğuda pkk ve hdppkk silahla köylülere hdppkkaya oy verdirirken siz saz arkadasilari CHP olarak hiç laf etmediniz birde hdppkk kazandı diye halay çektiniz. Sen mi söylüyorsun hile yapilacagina, ben diyem sana kesinlikle evet çıkacak aglamaya hazır ol şimdiden diyorum.

 15. Hayırcı vatandaş dedi ki:

  Göz boyamak için yapılan bir anket.