ORC’nin En Başarılı Belediye Başkanları Anketi

12.01.2015
1.892
A+
A-


ORC Araştırma’nın 2014 yılı en başarılı belediye başkanları anketinin sonuçları yayınlandı.

2-10 Ocak tarihleri arasında 81 ilde toplam 12 bin 600 kişiyle yapılan görüşmeler sonucunda 2014’ün en başarılı belelediye başkanı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu.

ORC'nin En Başarılı Belediye Başkanları Anketi

Yüzde 58.1 ile en başarılı belediye başkanı olan Melih Gökçek’i yüzde 56 ile Kayseri Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Özhaseki takip etti. Üçüncü sırayı ise bakanlık görevini bırakarak Gaziantep Belediye Başkanı olan Fatma Şahin aldı.

2 CHP’Lİ 1 DE MHP VAR

Ankette ilk 10’a giren başkanlar listesinde iki CHP’li yer aldı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yüzde 54 ile 6’ncı olurken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yüzde 52 ile 10’ncu sırada yer aldı. İlk 10’a giren tek MHP’li belediye başkanı ise yüzde 52.4 ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü oldu.

EN BAŞARILI İL BELEDİYE BAŞKANI KİM?

Ankette “2014 yılının en başarılı il belediye başkanları” bölümünde ise yüzde 53.8 ile zirveye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan oturdu. Gürkan’ı yüzde 52.5 ile Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban takip ederken, üçüncü sırayı Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç yüzde 52.2 ile aldı.

Anketin dikkat çeken sonuçlarından biri de milletvekilliğinden istifa edip iki kez yapılan Ağrı seçimlerini kazanan Sırrı Sakık oldu. Sakık yüzde 50,7 ile en çok beğenilen 5’nci il belediye başkanı oldu.

ORC'nin En Başarılı Belediye Başkanları Anketi

ORC'nin En Başarılı Belediye Başkanları Anketi

EN BAŞARILI İLÇE BELEDİYE BAŞKANI KİM?

Anketin ilçe belediye başkanlarına ilişkin bölümünde ise zirveye İstanbul Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksü oturdu. AK Partili Göksü yüzde 57.4 oy aldı.

ETİKETLER:
YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.