ORC’nin Erdoğan ve Davutoğlu Performans Anketi

01.01.2015
1.927
A+
A-


ORC, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’yu kapsayan “performans anketi”ni yayınladı. Aralık ayında gerçekleştirilen anket, 33 ilde toplam 3.860 kişi ile görüşülerek yapıldı.

Anket sonuçlarında Erdoğan, Davutoğlu’ndan daha başarılı çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı beğenenlerin oranı Davutoğlu’nu beğenenlerden 7 puan fazla çıktı.

ORC'nin Erdoğan ve Davutoğlu Performans Anketi

“Cumhurbaşkanlığı görevine başladığı günden bu yana değerlendirdiğinizde Recep Tayyip Erdoğan’ı başarılı buluyor musunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 57.4’ü evet yanıtını verirken, ‘hayır beğenmiyorum’ diğenlerin oranı yüzde 37’de kaldı.

Ankette “Başbakanlık görevine başladığı günden bu yana değerlendirdiğinizde Ahmet Davutoğlu’nu başarılı buluyor musunuz?” sorusuna ise katılımcıların yüzde 50,5’i ‘evet’ yanıtı verdi. Davutoğlu’nu beğenmediğini dile getirenlerin oranı ise yüzde 44.2 oldu.

ORC'nin Erdoğan ve Davutoğlu Performans Anketi

SEÇMEN ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN NE DÜŞÜNÜYOR?

Anketin son bölümünde ise AK Parti’nin seçimlerde oy oranı üzerinde belirgin etkisi olacak olan ‘Çözüm Süreci’ soruldu. Anket sonuçlarına göre seçmen çözüm süreci için hükümete desteğini sürdürüyor. Ankette çözüm sürecini destekleyenlerin orası yüzde 59,5 olurken, desteklemediğini söyleyenlerin oranı yüzde 40,5 olarak belirlendi.

ORC'nin Erdoğan ve Davutoğlu Performans Anketi

ETİKETLER:
YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.