Perinçek, adaylıktan çekilen o isim hakkında konuştu

Perinçek, adaylıktan çekilen o isim hakkında konuştu

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, paritlerinin Hakkari mitinginin ardından HDP’ye geçen Hakkari adayının silah zoruyla istifa ettirildiğini iddia etti.

Perinçek, “Türk milletine çağrı yapıyoruz; HDP’ye verilen oylar, bölünmeye, iç karışıklığa, iç çatışmalara, ayrışmalara kavgalara, kanlı senaryoya verilen oydur” dedi.

Partisinin mitingine katılmak üzere Trabzon’a gelen Perinçek, Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan ile Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Perinçek, Yüksekova’da Türk bayrağı ile miting yapan tek parti olduklarını ileri sürdü.

Perinçek, adaylıktan çekilen o isim hakkında konuştu

Yüksekova’ya uçakla indiklerinde bir polis memurunun, “Türk bayrağıyla miting yapacakmışsınız. Türk bayrağı açacakmışsınız” dediğini iddia eden Perinçek, “Bu bir Yüksekova olayı olgusu ve orada Vatan Partisi, Türk bayrağıyla miting yapan tek partidir. Trabzon, Edirne, Tekirdağ, Artvin neyse Yüksekova’da odur ama bir Amerikan yasağını çiğnediğimiz için boğuşa boğuşa o mitingi yapabildik ve sonuçları da son derece tarihi, önemlidir” değerlendirmesinde bulundu.

“PKK’LILAR BENİ TEHDİT EDİYOR” DİYORDU

Mitingin ardından Hakkari’de 1’inci sıra milletvekili adayları Namık Ereli’nin silahla ve zorbalıkla tehdit edildiğini belirten Perinçek, şöyle devam etti:

“Mitingden yarım saat sonra bir bakıyoruz, internette bizim Hakkari 1. sıra adayımız istifa etmiş ve HDP’ye geçmiş. Öğreniyoruz, silah zoruyla istifa ettiriliyor, zaten 15-20 gündür Namık Ereli arkadaşımız, ‘PKK’lılar beni tehdit ediyor’ diyordu. ‘Halk mahkemesine geleceksin, orada seni yargılayacağız, kurşuna dizileceksiniz, ailen, hiç kimse burada barınamayacak istifa et’ şeklinde sürekli tehditler vardı. Şimdi ben halkımıza şu soruyu soracağım. Eşkiyayı, silahla tehdit yapan, silah kullanan teröristi nasıl Meclise sokacaksınız. HDP’yi el birliğiyle kucaklayarak önümüzde sistemin merkezine oturtmak isteyenleri buradan protesto ediyorum. Bir terör örgütünü, siyasetin merkezine oturtuyorsunuz. Önümüzdeki dönem de Meclisin merkezine oturtuyorsunuz, Amerikan planı olduğu için.”

“Bütün milletimizi uyarıyorum, HDP’ye verilen oylar teröre verilen oydur” ifadesini kullanan Perinçek, “Bir terör örgütü nasıl Amerika merkezli, güdümlü sistem tarafından siyasetin merkezine oturtuluyor, Meclise sokuluyor? Hükümet kurulmada anahtar roller verilmek isteniyor. İşte dün bir tanesi yaşandı. Böyle seçim olur mu? tabancayı dayayacaksın şakağına ‘istifa et’ diyeceksin. Kaldı ki o istifa geçersiz. Biliyorsunuz listeler kesinleştikten sonra ölüm dışında listelerde bir değişiklik olmuyor ama olsun propaganda yapılacak, reklam yapılacak. Türk bayrağı dalgalandı ya onu nasıl silecekler, beceremediler, önleyemediler” diye konuştu.

Perinçek, Hakkari Valisi’nin, “Buraya gelmeyin. Can güvenliğinizi sağlayamayız” dediğini iddia ederek, Vali ve Yüksekova Kaymakamı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

“PKK’nın Meclise girmesi ve yüzde 10 barajını aşmasının, Türkiye’nin geleceği açısından önemli bir tehdit olduğunu” belirten Perinçek, “Türk milletine çağrı yapıyoruz; HDP’ye verilen oylar, bölünmeye, iç karışıklığa, iç çatışmalara, ayrışmalara kavgalara, kanlı senaryoya verilen oydur” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.