Perinçek ve Partisi İttifak Dışında Bırakıldı!

Perinçek ve Partisi İttifak Dışında Bırakıldı!

Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek’e şok!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın Vatan Partisi’ni arayıp “Sizi ittifak dışında bırakmaya karar verdik” dediği öğrenildi.

Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP, İYİ Parti ve Vatan Partisi arasında ittifak kurulması önerisinde bulunduğunu, Kılıçdaroğlu’nun bu öneriye “Ben buna varım, ikna edelim” cevabını verdiğini iddia etti.

Perinçek ve Partisi İttifak Dışında Bırakıldı!

Ancak 24 Haziran’daki erken seçim dolayısıyla siyaset gündeminin sürekli değiştiği Ankara’dan farklı bir bilgi geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın, Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan’ı telefonla arayıp “Biz CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile anlaştık. Sizi ittifak dışında bırakmaya karar verdik” dediği öğrenildi.

“2 YIL İÇİNDE TÜRKİYE TEKRAR SEÇİME GİRECEK”

Telefon olayını doğrulayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Sözcü’den Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ABD bizi istemiyor. Vatan Partisi; hem MHP’den hem AKP’den oy çekebilecek bir partidir. Mücadelemizi sürdüreceğiz. İki yıl içinde de Türkiye yeniden seçime girecek ve biz hak ettiğimiz yere geleceğiz.”

CHP; İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifaka gitme kararı almıştı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ROZERİN dedi ki:

    eski bir ülkücü olarak sonuna kadar yanındayız -MUŞ VARTO HALKI!