Politics Araştırma Şirketi’nin Son Anketinde CHP Düşüşte!Politics Araştırma Şirketi tarafından Türkiye genelinde toplam 2.230 kişiyle yapılan seçim anketinde, Ak Parti 45,40 oy oranıyla birinci olurken Cumhuriyet Halk Partisi aldığı 21,70 oyla ikinciliğini korudu.

Politics Araştırma Şirketi'nin Son Anketinde CHP Düşüşte!

Üçüncü ise aldığı 14,20 oy oranıyla Milliyetçi Hareket Partisi olurken; HDP, 8,7 SP, 1,90 Anadolu Partisi 0,78 BBP 0,50 Diğer 1,50 kararsız 5,32 oy oranına ulaştı.

Yapılan araştırmaya göre, HDP’nin ve MHP’nin 2011 seçimlerine göre aldığı oy oranından yükselişe geçtiği gözleniyor. HDP’nin yükselişi çözüm sürecinde ortaya koyduğu yaklaşımdan kaynaklanırken, MHP’nin yükselişi ise CHP’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki süreç etkili oluyor.

CHP’DEN TARİHİ DÜŞÜŞ

AK Parti; araştırmaya göre yüzde 45,40’lık oy oranıyla ipi göğüsledi. CHP ise yüzde 5 oranla kan kaybı yaşadı. CHP’deki kaybın Emine Ülker Tarhan’ın yeni kurduğu ANA PARTİ ve cemaat ile olan ilişkilerinden kaynaklandığı görünüyor.

VATANDAŞ YENİ BİR MUHALEFET ARIYOR

Yapılan anket çalışmalarında vatandaşın AK Parti’yi tekrar iktidara taşıdığı gözlenirken, ön görülenin ise yeni bir iktidar değil, yeni bir muhalefet olduğu tespit edildi.

YORUMLAR - 4 YORUM
 1. Alparslan dedi ki:

  Çok Doğru bir tahmin seçim sonucuyla birebir!! tebrik ederim iyi iş!!

 2. Hrbi dedi ki:

  Akp sizi kac paraya kiraladi yada kac torba makarna verdi hdp bu secimi yuzde 14 le gececek tabiki kediler trafoya işrak etmezse

 3. alp dedi ki:

  saçma sapan bir anket CHP nin oyu yüzde 27-28 bandında MHP yüzde 17 HDP yüzde 10 bu anket akp yalakası sanırım

 4. ismet dedi ki:

  chp %20 alır.