Rakı’lı Afiş Bastırdı, İstifa Etti!

21.05.2015
1.807
A+
A-


DSP Isparta milletvekili adayı Mustafa Nihat Önal, rakı kadehiyle çektirdiği fotoğrafını seçim çalışmalarında afiş ve kartvizitlere bastırmasının ardından gelen tepkiler üzerine milletvekili adaylığından çekildiğini açıkladı.

DSP Isparta 1. sıra milletvekili adayı emekli öğretmen Mustafa Nihat Önal, elinde rakı kadehiyle çektirdiği fotoğrafı seçim çalışmaları için kartvizit ve afişlerinde kullanarak büyük tepki çekmişti. Gelen tepkiler üzerine Ünal, milletvekili adaylığından çekildiğini açıkladı.

Rakı'lı Afiş Bastırdı, İstifa Etti!

ÖZÜR DİLERİM İSTİFA EDİYORUM

Önal yaptığı açıklamada, “Isparta milletvekili adayı olarak bastırdığım seçim afişiyle ilgili basında çıkan haberlerin ardından durum çok farklı boyutlara ulaşmıştır ve benim açımdan yeni bir karar almak zorunluluğu doğurmuştur. Hem partili arkadaşlarımıza hem de partime zarar verdiğim düşüncesiyle herkesten özür dileyerek, genel merkezin talebi üzerine milletvekilliği adaylığından istifa ediyorum” dedi.

RAKI KADEHLİ SEÇİM AFİŞİNE TUHAF İZAH

Rakı kadehli bin afiş ve 10 bin kartvizit hazırlattığını belirten Önal, bunun gerekçesini ise şöyle izah etmeye çalıştı; “Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atütürk’e ayyaş diyen insanlar şunu iyi bilmeli ki Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ayyaşların sonu gelmeyecektir. Bu ayyaşlar ülkede olmaya ve Atatürk ilke ve devrimlerini yaşatmaya devam edecektir. Ben bu mesajı vermek için rakı kadehiyle poz verdim. Kimseden korkumuz yok. Baskılara boyun eğmeyeceğimizi göstermek için iyi bir mesaj olduğunu düşünüyorum”.

DSP GENEL BAŞKANI DA KIZMIŞTI

DSP lideri Masum Türker adayının yaptırdığı rakı kadehli afişleri görünce tepki göstermiş ve istifasını istemişti. Türker, “Biz, kesinlikle böylesi bir düşünceye sahip değiliz ve bunu kabul etmiyoruz. İçkinin içildiği yerde biz film seyretmesin derken gençlerimiz, içkiyi siyasetin sanki bir unsuru gibi gösterilmesini reddeden bir partiyiz” demişti.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.