REMRES Araştırma Cumhurbaşkanlığı Anket SonuçlarıREMRES Araştırma Şirketi’nin son yayınladığı ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Anketin en dikkat çeken sonucu Millet İttifakının Meclis’te çoğunluğu alması oldu.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala, kamuoyu araştırma şirketleri de yaptıkları anketleri bir bir yayımlıyor. Bunlar içinde REMRES Kamuoyu Araştırma ve Danışmanlık şirketinin Haziran ayı anketi dikkat çekti. Şu ana kadar yayımlanan anketler içinde, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alacağı oyu en düşük gösteren anket çalışması bu oldu.

REMRES Araştırma Cumhurbaşkanlığı Anket Sonuçları

REMRES’in anketine göre Millet İttifakı Meclis’te çoğunluğu kazanırken, Cumhurbaşkanlığı seçimi de ikinci tura kalıyor.

28 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında yapılan anket, 4 bin 482 kişi ile yapıldı. Katılımcıların 2 bin 261’i kadınlardan, 2 bin 221’i ise erkeklerden oluşuyor. Ankete katılanların eğitim durumların da ise ilkokul mezunu ilk sırada, ortaokul mezunu ikinci sırada, lise mezunu ise üçüncü sırada yer alıyor. Katılımcıların yüzde 66.6’sı ise 18-25 ila 26-40 yaşları arasında.

“KARARSIZLAR DAĞITILINCA CUMHUR İTTİFAKININ OY ORANI, MİLLET İTTİFAKI’NI GEÇEMİYOR”

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise, Cumhur ittifakı yüzde 44.2, Millet ittifakı yüzde 44, HDP yüzde 11.5 ve diğer yüzde 0.3 olarak çıkıyor.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.