Son ankete göre her dört kişiden biri seçimin kaderini belirleyecek!

12.05.2015
4.668
A+
A-


Poltio isimli sosyal anket platformu, yaptığı son genel seçim anketiyle çarpıcı sonuçlara ulaştı.

Sosyal anket platformu Poltio’nun en son seçim anketi verilerine göre, ankete katılanların yüzde 71’i 2011 seçimlerinde oy verdiği partiye oy verecek. Kararını değiştirenlerin oranı ise yüzde 19.

İlk kez oy kullanacakların oranı ise yüzde 8.

Poltio’nun sitesini ziyaret eden 115 bin 818 kişinin yanıt verdiği “Haziran ayındaki genel seçimde, son genel seçimde (2011) oy verdiğiniz partiye mi oy vereceksiniz?” sorusu son derece kritik bir konuya parmak basıyor.

Son ankete göre her dört kişiden biri seçimin kaderini belirleyecek!

Ankete katılan seçmenlerin yüzde 71’i oyunun renginin değişmediğini söyledi. Yüzde 19’un ise kararını değiştirdiği görülüyor.

Bir önceki seçimde oy kullanmayan ve bu seçimde ilk defa oy kullanacak olanların toplamı ise %8’lik kesimi oluşturuyor! Buradan gelecek %8’in ağırlığının ne yönde olacağı belirsiz ancak bu vatandaşlarımız da değişimden yana tavır takınacak olurlarsa etkili bir kitle olarak ortaya çıkabilirler.

HER 4 KİŞİDEN BİRİ…

Bir önceki seçimde oy kullanmayan, ilk defa oy kullanan ve farklı bir partiye oy vereceğini söyleyenlerin toplamı %27 gibi bir oran karşımıza çıkartıyor. %27’lik bir kitle Türkiye’yi çok büyük ihtimalle 8 Haziran 2015 sabahında Türkiye’yi yeni bir döneme taşıyacak. Bu ankete bakarak şimdilik Kesin olan tek şey: her yüz kişiden 27’si Türkiye’yi değiştirecek. Bu da her 4 kişiden biri, hatta küsuratla daha fazlası demek!

YORUMLAR - 3 YORUM
  1. ahmet celik dedi ki:

    Dsp

  2. hakı dedi ki:

    CHP

  3. ordu dedi ki:

    A. K. P. Ye. Can. Feda