Son Genel Seçim Anketi 2015

13.05.2015
8.839
A+
A-


7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler ile yeni kurulacak olan hükumet belirlenecek. 3 dönemdir açık ara tek parti olan AKP’nin bu yılki seçimlerde 400 milletvekili istemesi ve seçmenlerine başkanlık sistemini getireceklerini belirtmeleri ile birlikte, özellikle değişecek olan Türkiye Cumhuriyeti yapısı için, bu seçimler oldukça büyük önem taşımaktadır.

Genel Seçim Anketi 2015

Seçim anketleri bizlere gösteriyor ki, HDP’nin barajı geçerek daha güçlü grup oluşturmaları ve böylelikle tüm yasal düzenlemelerde ve yenilemelerde söz hakkının olması, AKP’nin planlarının bir çoğunu suya düşürmektedir. Ayrıca barajı geçmesi durumunda, AKP – MHP koalisyonu yada AKP – CHP koalisyonu’da olabileceği için, 7 Haziran genel seçimleri oldukça yoğun mesailer ile devam etmekte.

Seçim Anketleri’nde Oy Dağılımları

Seçime 35 gün kala, seçim anketleri bizlere partilerin oy dağılımlarını kısmen vermektedir. Tabii ki yapılan anketler genel olarak bölgelere göre oylarında değişimler gösteriyor olmasından dolayı, her seçim anketi şirketinin yapmış olduğu anketlerin tamamının bir birinden farklı olduğunu görebiliyoruz.

Bunun yanında internet seçim anketi siteleri üzerinden de seçim anketi oylamalarına katılabileceğiniz için, sizlerde desteklediğiniz partinin ne kadarlık oy aldıklarını ve güncel durumlarını anında siteler üzerinden öğrenebilirsiniz.

[poll id=”128″]

Elbette seçim anketi üzerinden partinize ve bölgenizdeki vekillere de oy verebileceğiniz için, sizlerde seçim anketleri için web sitelerini kullanabilir ve istediğiniz gibi gerçek ve tarafsız anketler ile seçimlerde ki genel oy dağılımını tahmin edebilirsiniz.

ARAŞTIRMA ŞİRKETLERİNİN YAPTIĞI SON ANKETLER

» ORC Araştırma Şirketi Anketi

» İşadamlarına yönelik olarak yapılan 2015 Genel Seçim Anketi

» Poltio sosyal anket platformu anket sonuçları

» AK Parti’nin masasındaki son anket

YORUMLAR - 24 YORUM
 1. TÜRKIYEM dedi ki:

  Hdp’lilerin aslinda ermeni olduklarini bilmiyorlar, ülkemizi karistirmaya çalisiyorlar. Bu kürtler saf saf. Tongaya düsecekler haberleri yok.

 2. adalet dedi ki:

  Akp ye oylarımiz. Hdp terör partisi unutmayin

 3. hakan dedi ki:

  yazık bu hdp ye oy vereceklere

 4. hakan dedi ki:

  insanlarımız hala nasıl hdp diyo ya bu hdp ye oy verecek bizim chp lilelre yazıklar olsunn
  hicmi şehit cenazesi görmemişler hicmi aglayan bir anne görmemişler hala kck pkk diyen türkiye diyemeyip tc nin ögretmeni tc nin doktoru tc nin anayasası diyenlere verecesiniz oyunuzu ya yazıklar olsunn. size inat bende bi chp li olarak akp ye verecemmm

 5. trk dedi ki:

  hdp diyen milliyetci kardeşlerim daha düne kadar onlar değilmiidi bizim askerlerimizi şehit eden.hala neyin peşindesiniz?adamın kardeşi dağda GALİBA ESKİ GÜNLERİ ÖZLEDİNİ?

  1. hakan dedi ki:

   helal sana

 6. Murat dedi ki:

  Basiretsizlerr PKK verin oyunuzu sonra ananızı bacınızı alırlar evden kardeşinizi daha götürürler sizler hakediyosunuz bunları ne çabuk unuttunuz gecmısınızı

 7. ferda dedi ki:

  Oylar hdp