SONAR Başkanı: “HDP hayır kampanyası yapmasın!”

25.01.2017
4.345
A+
A-


SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı referandum kampanya süreciyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Bayrakçı, bu süreçte HDP’nin hayır kampanyası yapmaması gerektiğini savundu.

CNN Türk’te yayınlanan Ne Oluyor? programında Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan Hakan Bayrakçı, HDP’nin referandum kampanyasındaki ‘Hayır’ tavrını eleştirdi.

SEÇMEN HDP-CHP BİRLİKTELİĞİ DİYE YORUMLAR

“HDP mümkünse kampanya yapmasın” diyen Bayrakçı, şunları söyledi:

SONAR Başkanı: "HDP hayır kampanyası yapmasın!"

“Kelepçeledi ellerini Aylin Nazlıaka, etrafını CHP’liler sardı diyorduk, hayır HDP’li milletvekilleri de onu korumaya geldiler. İşte o öyle olduğu zaman Nazlıaka yüzde 100 haklı olsa bile onu koruyan HDP’li vekiller olduğu zaman seçmen şöyle bakar olaya: ‘HDP-CHP el ele, karşısında MHP ile AK Parti.’

Bu konu çok önemli, bu referandumun sonucunu tayin edecek. Önerim belli, 4 ay önce de anlattım, HDP mümkünse kampanya yapmasın. HDP, ‘Hayır’ tavrını ve kampanyasını kuvvetle yaparsa bu ‘hayır’ cephesine verilecek en büyük zarardır.”

TWITTER’DAN CEVAP VERDİ: HALK HDP’Yİ SEVMİYOR

Canlı yayında yaptığı konuşmadan rahatsız olan HDP’lilerin tepkileri üzerine, sosyal medyadan açıklama yapan Bayrakçı, “HDP’liler kızıyor. Ben anket sonuçlarını söyledim. Halk, HDP’yi sevmiyor. Kendi fikrim ise, keşke PKK’sız bir Türkiye parti olabilseydi” dedi.

YORUMLAR - 4 YORUM
 1. Arif sarihan ..bolu goynuk cubuk koyu dedi ki:

  Onmli olan memleket ve vatandr ama chp zihniyetinin bugune kadar boyle bir dertleri olmadgi icn konusmya gerek yok kilictaroglu 1998 de kendi diyr bu ulkede baskanlik sat diye simdi yk diyr ya bunun arkasindan gidenler hicmi gormuyrlar bu adamin yalan bir lider oldgunu cok aciz drumdalr allah dogru yolu onlarda gostersin

 2. emre dedi ki:

  Hdp aslında evet diyormuş palavralari atanlara kapak olsun

 3. okan sa dedi ki:

  Sonar başkanı doğru söylemiş halk hdpyi sevmiyor ve chp hdp feto vs yanyana görünce hayır oyları azalıyor doğru. ama bu adam anketör mü yoksa chp nin seçim koçu mu? sanki hayır oylarının azalmasından ve hdp ve chp nin aynı kulvarda oldugunun duyulmasından rahatsız oluyor gibi. bu da tarfsızlığını gölgeler. kaldı ki chp ile hdpnin ittifakı yeni değil zaten önceki seçimde de birçok chpli barajı geçsin diye hdp ye oy verdi hatta birçok chpli mv li açıkca ailecek oy vereceğiz dedi pkklılar özgürlükçü cic çocuklardır diye kampanya yaptılar. sonar başkanı aslında olan birşeyi gizleyin halkı kandırın diyor ki bu da zaten etik değil.. mertce deyin ki hdp de bizim gibi düşünüyor zaten son seçimde bunlara oy verdik barajdan çıkarttık mhp onay verseydi beraber koalisyon kuracaktık diye saçim kaybedilse bile en azından dürüst olunur herşey ortada gizlemeye gerek yok bence

 4. Alp Vatandaş dedi ki:

  Biz göreceğimizi gördük. Hdp kampanya yapmasınmışşş. Yahu siz milleti iyice ahmak yerine koyuyorsunuz. Chp ile hdp nin çizgisinin aynı olduğunu bilmeyen kaldı mı? Mhp liler hayır diyecekmiş miş. Siz herkesi baskı altına alabileceğinizi mi sanıyorsunuz. Ters tepecek %50 sadece Erdoğanın oyu en az %10 ekleyin buna.