Sonar ve Konsensus Referandum Anketleri: “Evet” ve “Hayır” Bıçak Sırtı!Referanduma 10 gün kala SONAR ve KONSENSUS Araştırma şirketleri son anketleri açıkladı.

TGRT’de yayınlanan ‘Meselenin İç Yüzü’ programına katılan Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı ve Konsensus Araştırma Başkanı Murat Sarı, referandumla ilgili yapılan son anketleri açıkladı ve bazı tahminlerde bulundu.

Sonar ve Konsensus Referandum Anketleri: "Hayır" Az Farkla Önde!

SONAR ANKETİ

Programda Cem Küçük ve Kurtuluş Tayiz de yer alırken, Sonar Araştırma Başkanı Bayrakçı, “Evet ve Hayır kafa kafaya gidiyor. Hayır kıl payı önde. Sandıklar birkaç kez sayılabilir” diye konuştu.

Kararsızlardan çok tercihini söylemekten çekinen bir kitlenin olduğuna vurgu yapan Bayrakçı, “Yüzde 51 Hayır, yüzde 49 Evet görüyoruz ama yüzde 51 Evet, yüzde 49 Hayır da çıkabilir” dedi. Sahil kentlerinin ve Güneydoğu’nun ‘Hayır’ dediğini belirten Bayrakçı Ankara’da ise ‘Evet’ oylarının önde olduğunu söyledi.

KONSENSUS ANKETİ

Konsensus Başkanı Murat Sarı da kendi yaptıkları anketi açıkladı. Konsensus’un son anketi de Sonar’la aynı; yüzde 49 Evet, yüzde 51 Hayır.

Sonar Başkanı Bayrakçı ve Konsensus Başkanı Sarı’ya göre 16 Nisan’da halk oylamasına yüksek bir katılım olacak.

YORUMLAR - 8 YORUM
 1. TÜRKAN dedi ki:

  90 YILI AŞKIN BİR ZAMANDAN BERİ ATALARIMIZIN ÇABALARI İLE KURDUKLARI CUMHURİYET VE PARLEMENTER SİSTEMLE YAŞADIK VE BU GÜNLERE GELDİK BU SAYEDE PAK,STAN AFGANİSTAN OLMADIK .SÜRİYE OLMADIK IRAK MISIR LİBYA OLMADIK ATAMIZIN DEDİĞİ GİBİ YURTTA SULH CİHANDA SULH.U KORUDUK CUMHURİYETİN KURAN ATATÜRK YIKMAYA ÇALIŞAN BİN ALİMİZ ALLAH AŞKINA BİR DEĞERLENDİRME YAPALIM YA MUSTAFAYA HAYIR DİYELİM YADA BİNALİ.MİZE EVET DİYELİM ..YA.AKIL

 2. Knk dedi ki:

  Damukarasi için hayir

 3. VatanSeveR dedi ki:

  HAYIR lı olsun !

  1. Snu dedi ki:

   Bildiğim kadarıyla Hakan bey chp lı.anket yapanlar tarafsız olmalı.

 4. C☆ ÖNCE VATAN C☆ dedi ki:

  Kafa kafaya değil bence % 55 – 56 kararsızlar araştırdıkça Hayır verecektir büyük çoğunlukla bunun sonucundada % 60 lar dolayında sandıktan Hayır çıkacaktır. eğer millet sandığa daha çok giderlerse millet net bir şekilde Vatan bizimdir Atalarımızdan yadigardır kimseye devredilemez mesajını malum şahıslara daha güçlü şekilde ileterek dur diyecek ve dizginleyecektir.

  1. Oğuzhan dedi ki:

   Vatanin kimseye devredildigi yok kardesim vatan gercek olarak bu sistemle vesayetcilerden,atanmislardan alinarak bizzat milletimize verilecektir.Tahmin olarakda EVET %55 den asagi cikmayacaktir.Ek olarak şunuda belirteyimki chp ve hdp nin bu sistemi istememesinin sebebi secilecek baskanin %50+1 ile secilmesidir bu malum partilerde biri terorist biride azinlik kesimin partisi milleti kucaklayamayacagindan iktidar sansini tumden kaybedecektir.Milletimizde rahat edecektir.

  2. Celal yer. dedi ki:

   15 sene reis sizlere dersinizi veriyor.yarın da derse devam edecek

 5. RASİM dedi ki:

  RUSYAYI HAVADAN VURUP UÇAĞINI KARATOPRAĞA VERDİK SURİYEYİ SİLKELEDİK DEPREM ETKİSİ YAPTIK SAĞ KALANLARI VATANDAŞ YAPIP BAĞRIMIZA BASTIK BİZ YEMEDİK ONLARI DOYURDUK TÜRKÇE BİLMEMELERİNE BAKMAYIN BİZDE SINAVSIZ ÜNÜVERTELERE ALDIK EY PUTİN EY MERKEL EY HOLLADA DEDİK ZAVALLILARA NASIL NARA ATILIRI GÖTERDİK HELE SİZ NESİNİ GÖRDÜNÜZ Bİ EVET ÇIKSIN ASYA AVRUPA AMERİKA HİNDU ARABIN SİNİP TİRTİR TİTREDİKLERİNİ Bİ GÖRDE HAYIRCILARIN NASIL MAHCUBİYETLERİNİ İZLE