Sosyal Medya Anketinde AK Parti Açık Ara Önde

04.02.2015
4.013
A+
A-


Kısa adı SOSYOTAY olan; Sosyal Takip, Analiz, Yönetim ve Araştırma Merkezi Türkiye’de ilk defa sosyal ağlarda ki milyarca veriden yaptıkları analiz ve değerlendirmeden seçim anketi yayınladı.

Sosyotay verilerine göre, 2015 ocak ayında seçim olsa, AK Parti yüzde 51.6, CHP 18.1, MHP 14.4, HDP 7.8 ve diğer partiler 8,1 oy alacağı öngörülüyor.

Sosyotay milyarca veriden siyasi partilerin Ocak 2015 de ki son durumlarını ve sosyal ağlarda ki karşılıklarını yüzdelik oranlar haline getirip bir seçim anketine dönüştürdü. Klasik seçim anketlerinde 3-5 bin kişiye ulaşılarak, soru sorma veya birçok test yöntemi kullanılmasına rağmen bu yöntemle, hiç soru sormadan ilk kez bir seçim anketi yayınlandı.

Sosyal Medya Anketinde AK Parti Açık Ara Önde

Sosyotay Yönetim Kurulu Başkanı Mevlana Demirel, ”Sosyotay olarak 2009 yılından itibaren sosyal ağlarda birçok çalışma yaptık. Bu alanda başarılı olmamızın temel nedeni bilgisayar yazılımındaki ve ajans çalışmalarımızdaki uzun yılların tecrübesi olarak görüyorum. Tamamen kendi yazılımlarımızla milyarlarca veriyi ve binlerce siteyi analiz ediyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin en büyük ajansıyız.” dedi.

Sosyotay özel anketinde ise Ak Parti İstanbul’un yeni kaptanı Selim Temurci oldu. Yapılan veri analizinde teşkilat yeni başkana tam güveniyor.

Sosyotay’dan yapılan açıklamaya göre bu analizler seçime kadar devam edecek ve gündeme özel analizler kamuoyuyla paylaşılacak.

YORUMLAR - 5 YORUM
 1. Oy dedi ki:

  Çok beklersiniz yüzde 50 nasıl alacak bunca şehit kaniyla

 2. ak dedi ki:

  ak parti ikdidarda kalır ,chp ikdidara gelemez bu kadar net ,yalanla dolanla kandırdığınız insanlarda gerçeği görecekler ve o zaman ingiliz yahudi yan kuruluşu chp çekip gidecek

 3. misafir dedi ki:

  Nurettin akkoyun amerika değil dünya birleşse ak partiyi yıkamaz ak parti osmanlıyı örnek alıyor adaletli ve inançlı yönetim

  1. nihat dedi ki:

   Ne saçmalıyon nerde adalet

  2. KOCAKUCAK dedi ki:

   YAW HE HE OSMANLIDA ÖCALANA SAYIN DEYİP YAHUDİ BARZANİYİ KADEŞM DİYE KARŞILARDI Dİ Mİ:) ALLAHIN İZNİYLE ALAŞAĞI OLMAYA DEVAM EDECEK BU AKİHANET ZİHNİYETİ AMİN.