‘Sucuk’ davasını Kılıçdaroğlu kazandı!

11.02.2015
1.786
A+
A-


2 yıl önce CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatla halka 3,5 ton ücretsiz sucuk dağıtan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki Yargıtay’da davayı kaybetti; aldığı parayı geri yatırmak zorunda kaldı. Sucukların parası da cebinden çıkmış oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin, ‘Kişilik haklarına saldırdığı’ gerekçesiyle açtığı ve yerel mahkemede kaybettiği davayı, Yargıtay’ın nihai kararıyla kazandı. 2012 yılında kazandığı tazminatla 3 bin 500 aileye ücretsiz sucuk dağıtan Özhaseki davayı kaybedince parayı geri yatırdı!

'Sucuk' davasını Kılıçdaroğlu kazandı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri 5’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde kazandığı dava sonrasında aldığı tazminatla 3 bin 500 aileye 3,5 ton ücretsiz sucuk dağıtmıştı.

ERDOĞAN, ‘KILIÇDAROĞLU’NA ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUM’ DEMİŞTİ

Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan da Aralık 2012 bütçe konuşmasında “Bugün Kayseri’de başkanımız tarafından son derece anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Dağıtılan 3 buçuk ton sucuk için Kılıçdaroğlu’na şükranlarımı arz ediyorum” demişti.

ÖZHASEKİ ALDIĞI PARAYI GERİ YATIRMAK ZORUNDA KALDI

Hürriyet’ten Okan Konuralp’in haberine göre, Özhaseki davayı kaybedince parayı geri yatırdı! Kılıçdaroğlu’nun avukatı Halil İbrahim Yolcu konuyla ilgili şunları söyledi: “Kayseri’deki yerel mahkeme, Özhaseki’nin tazminat talebini kısmen kabul etti, 15 bin lira manevi tazminatın faiziyle ödenmesi kararı verdi, 26 Haziran 2012’de. Yasal faiziyle birlikte 21 bin 416 lirayı icra dosyasına yatırdık. Yargıtay 24 Eylül 2014 tarihinde aleyhlerine karar verdi. Paranın iadesi için yeni bir dava açtık. Parayı icra dosyasına yatırmışlar. Ancak çektikleri para 21 bin 416 lira, yatırdıkları 20 bin 063 lira. Şimdi biz hem eksik paranın hem de çektikleri paranın geçen süredeki yasal faizini istiyoruz.”

OLAY NEYDİ?

Özhaseki, sucukları dağıttığı 10 Aralık 2012’de, sucuk yüklü kamyonun önündeki açıklamasında, olayla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı:

“Hatırlanacağı üzere bundan 2 yıl önce bütçe görüşmelerinde ana muhalefet partisi genel başkanı hiç ummadığımız bir şekilde Kayseri’den söz ederek, olayı tersinden çarpıttı. Buna karşı biz de belgeler yayınlamamıza rağmen suçlamalarını sürdürdü. Kılıçdaroğlu’na tongaya bastığını ve kendisine kılavuzluk edenlerin yalan söylediğini defalarca anlatmamıza karşılık, Kemal Bey suçlamaları sürdürerek yanıltıldı. Seçim meydanlarında, siyasi konuşmalarda, çıktığı tv programlarında Kayseri’nin adını vererek, haksızca bizleri suçladı. 2 katlı binaları 10 katlı yapıp, belediyemizle ilgili olarak akla hayale gelmeyen sözleri söylediler. Bunun üzerine dosyalar yeniden açıldı. Savcılar 9- 10 ay boyunca incelemelerini sürdürüp, ’yolsuzluk, arsızlık ve hukuksuzluk yok’ kararı verdiler. İddia edilen olayların aslı esasının olmadığı ortaya çıktı. Hukuk yoluyla CHP’den, CHP genel başkanından, milletvekilleri Şevki Kulkuloğlu ve Atilla Kart aleyhine açtığımız tazminat davalarını kazandık. 80 bin TL tutarındaki tazminatın ilk taksidi olan 20 bin TL’yi peşin olarak aldık. 3.5 ton sucuğun bir bölümünü peşin, kalanını veresiye alıp, Kayseri halkına sucuk yediriyoruz. Keyifliyiz. Umarım CHP’liler bir daha böyle iftira etmezler. Bu onlara bir ders olur.”

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.