Süleyman Soylu AK Parti’nin Son Oy Oranını Açıkladı

Süleyman Soylu AK Parti’nin Son Oy Oranını Açıkladı

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala seçim hazırlıklarına hız veren AK Parti genel başkan yardımcısı Süleyman Soylu AK Parti’nin masasındaki en son seçim anketi sonuçlarını ve seçim çalışmalarına dair detayları paylaştı.

AK PARTİ’NİN ELİNDEKİ SON ANKET SONUÇLARI

Haber 7’de yer alan habere göre, Soylu, ellerindeki son seçim anketine göre, AK Parti’nin oy oranının yüzde 47,5-49 bandında olduğunu, hedeflerinin 7 Haziran’da Başbakan Davutoğlu’nun da koyduğu yüzde 55’i yakalamak olduğunu ve AK Parti’nin Trabzon’da 6-0 yapacağını, Trabzon’da başka bir partinin şansı olmadığını söyledi.

Süleyman Soylu AK Parti'nin Son Oy Oranını Açıkladı

İşte Soylu’nun o açıklamalarından çarpıcı satırlar:

“7 HAZİRAN GECESİ TRABZON’DA DİĞER PARTİLERE ŞANS TANIMAYACAĞIZ”

İl teşkilatımız aday adayları belirlenmeden kendilerine bir hedef koymuştu. O da Trabzon’da 6-0 yapmak. Adaylar belirlendikten sonra tüm teşkilatımız, adaylarımız, belediyelerimizle yoğun bir seçim çalışması içine girdik. 7 Haziran gecesi Trabzon’da verdiğimiz sözü tutacağız ve diğer partilere burada şans tanımayacağız.

“TRABZON’DA CEMAATİN ESAMESİ BİLE OKUNMUYOR”

Burada (cemaatin) esameleri bile okunmuyor. Artık hiçbir yerde nitelik olarak ve nicelik olarak yoklar. Bu yapı inanç üzerinden insanları hayal kırıklığına uğrattı. İki dünyada da hesap verecekler. İçlerindeki bu husumet ve düşmanlık AK Parti düşmanlığı değil Türkiye karşıtlığıdır. Serseri bir mayın gibiler. Milletimiz bunları tanımıştır. Gereken cevabı da vermiştir.

DEMİRTAŞ’A FENA SAYDIRDI

Süleyman Soylu, partisinin Yeşiltepe Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti’nin sıradan bir parti olmadığını belirterek, “AK Parti bizim medeniyetimizin, Anadolumuzun en önemli resmidir, delilidir, ismidir. AK Parti sadece bir siyasi parti değildir. AK Parti Türkiye’nin gücüdür, kudretidir, rengidir, yarınlara ait Türkiye’nin yürüdüğü yolun adıdır” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’dan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a gözdağı! Güneydoğu’da AK Parti teşkilatlarının seçim kampanyası başladığından itibaren tehdit edildiğini söyleyen Soylu, Demirtaş’ı uyararak “Bir daha bizim teşkilatlarımıza ait el altından bir tehdit duyarsak, söylüyorum sana Demirtaş, buradan Türkiye’ye ilan ediyorum, orayı kafana yıkarız senin.” diye konuştu.

Türkiye’de yeni anayasa yapılmasının zorunlu olduğunu da söyleyen Soylu, şöyle devam etti:

“Darbe kuralları ile idare ediliyoruz. Türkiye’nin önünü tıkayan bu anayasanın değiştirilmesi lazım. 13 yıldır gerileme dönemini bir şekilde bıraktık, şimdi yükselme dönemine adım atıyoruz. Bunu millet başardı. Bu millet 13 yıldır bir devrim gerçekleştirdi. Yeni anayasayı gerçekleştireceğiz, bunun için aziz milletimizin desteğine ihtiyacımız var. Göreceksiniz yeni anayasa ile Türkiye bütün hedeflerine ulaşacak. Eski anayasa Türkiye’nin ilerlemesini engellemektedir. Çok çalışmalıyız, gayret göstermeliyiz. AK Parti’yi Türkiye’de sandıklardan birinci olarak çıkarma gayretini hep birlikte ortaya koymalıyız.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.