TRT’nin 1 Kasım Karnesi Şaşırtmadı

31.10.2015
1.689
A+
A-


Seçim çalışmalarını memleketi Osmaniye’de sürdüren MHP Genel Başkanı Bahçeli, açıklama yapacağı sırada TRT mikrofonunu görünce “Kaldırın şu TRT’nin mikrofonunu” diyerek tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim çalışmalarını memleketi Osmaniye’de sürdürüyor.

Bahçeli seçim çalışmaları kapsamında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret etti. Bahçeli, burada açıklama yapacağı sırada masaya bırakılan kanal ve haber ajanslarının mikrofonları arasında TRT’nin mikrofonunu görünce “Kaldırın şu TRT’nin mikrofonunu”diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine TRT muhabiri de mikrofonu alarak dışarı çıktı.

TRT’NİN 1 KASIM KARNESİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Halkların Demokratik Partisi (HDP) kontenjanından üyesi Ersin Öngel, TRT televizyonunun son 25 günde siyasilere ayırdığı süreler ve özel yayın konuklarıyla ilgi bir rapor açıklamıştı.

Rapora göre, TRT, son bir ay içinde AK Parti’ye 30, CHP’ye 5 saat, MHP’ye 1 saat 10 dakika ve HDP’ye ise 18 dakika süre ayırmıştı.

TRT'nin 1 Kasım Karnesi Şaşırtmadı

Özel konuk yayınlarında ise TRT AK Parti’ye toplam 1501 dakika (25 saat) ayırırken CHP, HDP ve MHP’ye ayırdığı süre ise 0 (sıfır).

TRT’nin dışındaki televizyon ve gazeteler de yine Ak Parti’ye büyük oranda destek veriyor. Ak Parti’ye koşulsuz destek verirken, diğer partileri adeta rakip olarak gören televizyonların başında; a Haber, ATV, Kanal7, Ülke TV, TV Net, KanalA, Beyaz TV gibi kanallar geliyor.

YORUMLAR - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.